بهترین‌های چهاردهمین جشن سینمای ایران در بخش فیلم بلند سینمایی شب گذشته در سالن میلاد معرفی شدند و تندیس شایستگی دریافت کردند.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، تندیس بهترین فیلم این جشن به فیلم "درباره الی" به تهیه کنندگی اصغر فرهادی و محمود رضوی اهدا شد.

همچنین تندیس بهترین کارگردان به اصغر فرهادی برای فیلم "درباره الی"، بهترین فیلم نامه نویس به جلیل سامان برای فیلم "وقت بودن" ، بهترین بازیگر نقش زن به نگار جواهریان برای فیلم "طلا و مس"، بهترین بازیگر نقش مکمل زن به مریلا زارعی برای فیلم "درباره الی"، بهترین بازیگر نقش اول مرد به شهاب حسینی برای فیلم "پرسه در مه" و بهترین بازیگر نقش مکمل به صابر ابر برای فیلم "درباره الی" اهدا شد.

در این جشن عبدالحمید قدیریان تندیس بهترین طراحی صحنه و بهترین طراحی لباس را برای فیلم "ملک سلیمان"، حمید خضوعی ابیانه تندیس بهترین فیلمبرداری را برای فیلم "ملک سلیمان" ، لئو لو تندیس بهترین جلوه های ویژه بصری را برای فیلم "ملک سلیمان"، و محسن روستاخانی تندیس بهترین جلوه های ویژه میدانی را برای فیلم "شب واقعه" دریافت کردند.

همچنین تندیس بهترین موسیقی متن فیلم به محمدرضا علیقلی برای فیلم عصر روز دهم، بهترین تدوین به هایده صفی یاری برای فیلم درباره الی، بهترین چهره پردازی به سودابه خسروی برای فیلم شبانه روزی، بهترین صدابرداری به محمود سماک باشی برای فیلم وقتی همه خوابیم، بهترین صداگذاری و میکس به محسن روشن برای فیلم کودک و فرشته و بهترین عکس به مهدی دلخواسته برای فیلم یک گزارش واقعی اهدا شد.

همچنین در بخش بهترین کارگردانی فیلم اول دیپلم افتخار به مجید برزگر برای کارگردانی فیلم فصل باران های موسمی اهدا شد.

پیش از این نیز تندیس بهترین پوستر به مهدی روشنایی برای فیلم صداها و بهترین تیزر به رضا شیربانی برای فیلم پرسه در مه و میثم مولایی برای فیلم دعوت اهدا شده بود.