قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور تربیت‌بدنی و سلامت از بررسی نحوه اجرای ورزش صبحگاهی در مدارس كشور خبر داد.

كیومرث هاشمی، در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این باره، گفت: یكی از برنامه‌های تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش انجام ورزش صبحگاهی برای كلیه دانش‌آموزان در مدارس سراسر كشور است كه در این راستا برنامه‌هایی برای انجام یكنواخت ورزش صبحگاهی در دست بررسی كارشناسان است.

وی هدف از اجرای ورزش صبحگاهی واحد را جلوگیری از برنامه‌های پراكنده مدارس بیان كرد و افزود: در این راستا دو دیدگاه عنوان شده كه یكی انجام ورزش و نرمش صبحگاهی قبل از شروع ساعت آموزش و ورود به كلاس و دیگری اجرای آن در بین زنگ اول و دوم است.

هاشمی افزود: كارشناسان زمان اجرای ورزش صبحگاهی را بررسی می‌كنند و به زودی نحوه اجرای آن به صورت هماهنگ در مدارس سراسر كشور اعلام خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول در آموزش و پرورش، آنچه كه مهم است اجرای آن در مدارس با توجه به تاثیر مثبتی كه در ارتقای كیفیت آموزش دروس دارد، دانش‌آموزان با انجام حركات ورزشی و نرمش صبحگاهی با نشاط تر و باآمادگی بیشتری جهت یادگیری در كلاس‌های درس حضور خواهند یافت.

● ارایه آموزش شنا در ساعات فراغت دانش‌آموزان

قائم‌مقام وزیر آموزش و پرورش در امور تربیت بدنی و سلامت همچنین با اشاره به آموزش ورزش شنا در مدارس، گفت: از سال تحصیلی جدید در راستای اجباری شدن شنا در مدارس سراسر كشور، در فاز اول دانش‌آموزان پایه سوم ابتدایی این ورزش را آموزش خواهند دید.

هاشمی در پایان با بیان اینكه آموزش شنا در زنگ ورزش انجام نمی‌شود، تاكید كرد: با هماهنگی‌هایی كه با استخرهای آموزش و پرورش صورت می گیرد، دانش‌آموزان در ساعات فراغت و خارج از ساعات درسی ورزش شنا را آموزش می‌بینند.