«وقتی لیموها زرد شدند» به كارگردانی محمدرضا وطن‌دوست در ادامه‌ی حضورهای بین‌المللی‌اش راهی جشنواره سنگاپور می‌شود.

این فیلم پس از حضور در فستیوالهای مونترال کانادا، سائوپائولوی برزیل و تیبارون آمریکا، در جشنواره سنگاپور به نمایش در می‌آید.

«وقتی لیموها زرد شدند» در بخش «سینمای امروز جهان» بیست وسومین دوره فستیوال بین المللی فیلم سنگاپور پذیرفته شده است.

این فستیوال در تاریخ ۲۶ فروردین تا ۴ اردیبهشت سال ۸۹ برگزار خواهد شد.

این فیلم پیش از این هم توانسته جایزه زنیت نقره‌ای بهترین فیلم اول از فستیوال مونترال کانادا۲۰۰۹، دیپلم افتخار بهترین فیلمبرداری از جشنواره فجر ۸۷ و جایزه صلیب سرخ جهانی از جشنواره رشد ۸۸ را کسب کند.

«وقتی لیموها زرد شدند» داستان زندگی شهربانو زنی است که به همراه نامزدش شهرام در جنگ ایران و عراق به عنوان پزشک بصورت داوطلبانه حضور داشته اند. او در جنگ پس از زخمی شدن به اسارت در آمده و تا گردن او را در گودالی دفن کردند و موشهای صحرایی پای مجروح اش را جویدند. او رنج سالهای اسارت را به عشق نامزدش شهرام تحمل کرده است. بعد از آزادی از زندانهای عراق در برگشت به میهن متوجه می شود که شهرام با صمیمی ترین دوست زندگی اش ازدواج کرده است. او تصمیم می گیرد در دورترین نقطه ی جنگلهای شمال ایران در مزرعه پدری اش زندگی اش را سپری کند...

برخی ازعوامل این فیلم عبارتند از:فیلمبردار: فریدون شیردل، موسیقی: فردین خلعتبری ،صدابردار: طاهر پیشوایی- روح الله جعفربیگلو ،صداگذار: محسن روشن ،چهره پرداز: مهری شیرازی، دستیاراول کارگردان و برنامه ریز: علی صالحی ،دستیار دوم کارگردان: اسماعیل کلامی ،مدیر تولید: محمدرضا رزاقی ،دستیاران تولید: محسن ارزه – مسلم بامداد وعکاس: رامین طبری، محمود حق بیان.

همچنین در این فیلم مریم رستمی، سیاوش معتمدزاده، احمد رجبی، حسین کلامی، بهروز اقیان، ندا حبیبی و ... به ایفای نقش پرداخته اند.

تهیه این اثر را هم حمید شاه‌محمدی و محمدرضا وطن‌دوست بر عهده دارند.