نمایش "رقص زمین" نوشته و کار حسین پاکدل با ۱۱ اجرا پذیرای بیش از یک هزار و دویست تماشاگر بود.

به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه تئاتر شهر این روزها میزبان پنج نمایش است که در سالن‌های چهارسو، سایه، قشقایی و کارگاه نمایش به صحنه می‌روند. سالن چهارسو میزبان نمایش "رقص زمین" نوشته و کار حسین پاکدل است که ساعت ۱۹:۳۰ به صحنه می‌رود.

"رقص زمین" که از نهم دی‌ماه در سالن ۱۲۲ نفری چهارسو به صحنه رفته با ۱۱ اجرا میزبان یک هزار و ۱۲۳ تماشاگر و علاقمند به تئاتر بود. پاکدل در جدیدترین نمایش خود به موضوعی اجتماعی و معاصر می‌پردازد و پیام دهکردی، مهدی سلطانی و عاطفه رضوی از جمله بازیگران نمایش "رقص زمین" هستند.

نمایش "بهرام چوبینه" نوشته و کار شکرخدا گودرزی نیز از نهم دی‌ماه در سالن ۱۱۵ نفری قشقایی اجرا می‌شود. "بهرام چوبینه" که روایتگر زندگی و مرگ بهرام چوبینه سردار ایران زمین در دوره ساسانیان‌ است با ۱۱ اجرا ۶۸۷ تماشاگر داشت. فریبرز عرب‌نیا، حمید ابراهیمی، افشین زارعی، داود فتحعلی‌بیگی، طوفان مهردادیان، سیروس همتی، نادیا فرجی و پردیس افکاری از جمله بازیگران نمایش "بهرام چوبینه" هستند که ساعت ۱۹:۳۰ به صحنه می‌رود.

سالن ۱۰۳ نفری سایه هم از نهم دی‌ماه میزبان نمایش "اسب‌های سفید" محمودرضا رحیمی است که با حضور بازیگرانی چون میرطاهر مظلومی، مجید جعفری و شهره سلطانی ساعت ۱۹ اجرا می‌شود. "اسب‌های سفید" نیز با ۱۱ اجرا میزبان ۵۹۱ تماشاگر و علاقمند به تئاتر بود.

همچنین کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر در هفته گذشته میزبان دو نمایش از رپرتوآر مونولوگ‌های گروه تئاتر "لیو" است. نمایش "پانزده سال آینده" سعیده امیرساعی که از ۱۳ دی‌ماه به صحنه رفته با بازی مهدی کوشکی و پشت سر گذاشتن شش اجرا ۱۰۵ تماشاگر داشت. "پانزده سال آینده" ساعت ۱۶ اجرا می‌شود.

نمایش "نگاه خیره" ساسان پیروز هم که با بازی حسن معجونی از ۱۳ دی‌ماه به صحنه رفته با شش اجرا پذیرای ۲۸۶ تماشاگر بود که آمار مورد توجهی برای اجرای یک اثر نمایشی در کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر است.

مجموعه تئاتر شهر از ۱۸ فروردین‌ تا ۱۸ دی‌ماه میزبان ۱۱۵ هزار و ۳۴۹ تماشاگر و علاقمند تئاتری بود که به تماشای آثار نمایشی مجموعه نشستند.