گل ها: الصرفی (دقیقه ۸۶) برای الاهلی عربستان، فرهاد مجیدی (دقایق ۱۱ و۷۹) برای استقلال ایران

داور: هیروشی تاكایاما، اخطار: محمد محمدی (استقلال) و تایسیر جاسم (الاهلی)، ورزشگاه: ملك عبدالله عبدالعزیز، تماشاگر: ۸ هزار نفر

الاهلی عربستان

عبدالله معیوف، محمد مسعد، تایسیر جاسم، ولید عبدالرب، احمد مبارك، مالك معاض از دقیقه ۶۱ الصرفی، موآتیز موسی، منصور هروی، مارسینیو، ویكتور سیموئز ومحمد عاتب از دقیقه ۲۰ جزاوی

سرمربی: سرجیو ریكاردو فاریاس

استقلال

محمد محمدی، پژمان منتظری، حنیف عمران زاده، مهدی امیرآبادی از دقیقه ۹۰ امیرحسین صادقی، هادی شكوری، خسرو حیدری، فابیو جان واریو از دقیقه ۷۴ هاشم بیك زاده، حسین كاظمی، كیانوش رحمتی، سیاوش اكبرپور و فرهاد مجیدی

از دقیقه ۸۵ سید مهدی سیدصالحی

سرمربی: صمد مرفاوی

شرح گل ها

گل اول استقلال: ارسال خسرو حیدری از جناح چپ با ضربه سر سایشی فرهاد مجیدی همراه شد و توپ در گوشه دروازه الاهلی آرام گرفت.

گل دوم استقلال: سانتر دقیق خسرو حیدری از سمت راست روی سر مجیدی فرود آمد تا این بازیكن دومین گل خود و تیمش را به ثمر برساند.

گل الاهلی: اشتباه مدافعین استقلال باعث شد تا سانتر محمد مسعد را حسین الصرفی با یك ضربه سر وارد دروازه استقلال كند.

لحظات حساس

دقیقه :۷ شوت ویكتور سیموئز از پشت محوطه جریمه به شكل خطرناكی از كنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه :۱۷ ضربه ویكتور سیموئز از زاویه ای بسته را محمدی دفع كرد، در برگشت معاض به توپ ضربه زد كه این بار دیرك افقی دروازه مانع گل خوردن محمدی شد و در ادامه مدافعین توپ را دور كردند.

دقیقه :۲۵ ضربه چكشی مارسینیو را محمدی به سختی مهار كرد.

دقیقه :۴۳ فرهاد مجیدی به زیبایی مدافع مستقیم خود را از پیش رو برداشت اما در حالی كه در موقعیت تك به تك با دروازه بان الاهلی قرار داشت توپ را تقدیم او كرد.

دقیقه :۷۰ ویكتور سیموئز با محمدی تك به تك شد، در حالی كه دروازه بان استقلال روی وی خطا كرد او توپ را به معاض پاس داد و این بازیكن نیز گل زد اما داور اعلام ضربه پنالتی به سود الاهلی كرد، ضربه پنالتی را مارسینیو در جهت حركت محمدی زد تا دروازه بان آبی پوشان با واكنشی خوب مانع گل شدن توپ شود.

دقیقه :۸۳ فرهاد مجیدی توپ را از اكبرپور دریافت كرد و گلزنی كرد اما داور مسابقه به اشتباه اعلام آفساید كرد تا گل سوم استقلال پذیرفته نشود.

دقیقه :۸۴ ضربه سر خوب مارسینیو از كنار دروازه استقلال به شكل خطرناكی به بیرون رفت.

دقیقه :۸۸ ضربه زیبای ویكتور از پشت محوطه جریمه را محمدی دفع كرد.

شرح بازی

استقلال كه در سال گذشته نتوانست حتی یك پیروزی را در لیگ قهرمانان آسیا به دست آورد، این فصل از رقابت ها را با برد شروع كرد.آبی پوشان تهرانی بازی را خوب شروع كردند و اتفاقاً خیلی زود به گل هم رسیدند. بعد از این گل استقلال در لاك دفاعی فرو رفت و بیشتر چشم به ضد حملات داشت. همین موضوع فرصت خوبی را برای بازیكنان الاهلی به وجود آورد تا به سمت دروازه استقلال حمله ور شوند واتفاقاً در این دقایق موقعیت های گلزنی بسیاری را به دست آوردند كه نتوانستند از آنها استفاده كنند البته محمد محمدی نیز با عكس العمل های خود چندین بار مانع بازشدن دروازه استقلال شد به هر حال نیمه اول با برتری استقلال به اتمام رسید.

نیمه دوم را هم استقلال بهتر شروع كرد و هجومی كار كرد اماپس از آنكه پنالتی حریف گل نشد و روحیه میزبان تضعیف شد استقلال توانست گل دوم را هم وارد دروازه حریف كند. بعد از این گل استقلالی ها كه دوست نداشتند این برد را با تساوی عوض كنند كاملاً تدافعی شدند و فقط می خواستند روی ضد حملات خطر ناك باشند كه اتفاقاً روی همین ضد حملات هم می توانستند گل سوم را به ثمر برسانند. در دقایق باقی مانده تیم عربستانی كه دوست نداشت در خانه اش نتیجه را واگذار كند دست به هر كاری زد تا به گل برسد اما تلاش آنها فقط یك بار جواب داد تا استقلال لیگ قهرمانان را با برد آغاز كند.با این پیروزی استقلال در كنار الغرافه قطر در رده اول جدول رده بندی گروه اول قرار گرفت.