تهیه‌كننده‌ی فیلم سینمایی «وقت چیدن گردوها» كه از سال ۸۲ تاكنون به نمایش‌ درنیامده است،گفت: این فیلم یكی از سالم‌ترین فیلم‌هاست و امیدوارم در دوره مدیریتی جدید شرایطی فراهم شود تا این فیلم هم دیده شود.

حسن جلایر،درباره وضعیت نمایش«وقت چیدن گردوها» توضیح داد: ما ساخت این فیلم را در سال ۱۳۸۱ آغاز كردیم، در ابتدا قرار بود كه این فیلم به شكل تلویزیونی ساخته شود لذا ما برای آن پروانه ساخت نگرفتیم اما پس از ساخته شدن، این فیلم شكل سینمایی پیدا كرد و به نسخه ۳۵ میلی‌متری تبدیل شد.

او یادآور شد:ما در آن زمان با مسوولان وقت صحبت كردیم تا این فیلم كه از داستانی نو و جذابی بهره‌مند است در صورت امكان پروانه نمایش بگیرد تا دیده شود. اما هیچگاه صحبتی درباره این فیلم نشد و حتی اصلاحیه‌ای یا ایرادی هم به آن وارد نشد.

جلایر ادامه داد:بعدها با عوض‌شدن مدیران باز هم صحبت كردیم اما این‌بار هم جواب نگرفتیم و من‌گفتم كه شاید دوستان مانند بسیاری از فیلم‌های دیگر، نمی‌خواهند این فیلم را ببینند و به هرحال این رسم روزگار است كه با بنده كه زمانی خود از مدیران تلویزیون و ارشاد بوده‌ام این‌گونه برخورد شود و جواب ما را ندهند، اما ان‌شاء‌ا...دوستان جواب بقیه را بدهند.

تهیه‌كننده «وقت چیدن گردوها» در بخش دیگری از این گفت‌وگو به ایسنا گفت:اكنون كه آقای شمقدری كه ازدوستان و همكاران قدیمی بنده هستند وارد كار شده‌اند و آقای سجادپور كه از دیگر دوستان بنده است در اداره نظارت‌فعالیت می‌كنند و دوست دارند كه كارهای عقب‌افتاده و روی زمین مانده را به نتیجه برسانند، امیدوارم كه این فیلم‌ هم مورد توجه قرار گیرد. به هرحال این اثر یكی از سالم‌ترین فیلم‌هاست و به شخصه اصلا به خود اجازه نمی‌دهم كه فیلمی بسازم كه خدایی نكرده در آن شائبه‌ای وجود داشته باشد. به همین دلیل امیدوارم كه دوستان مسوول با توجه به‌ شناختی كه به عنوان تهیه‌كننده از بنده دارند، وضعیت این فیلم را هم روشن كنند.

وی همچنین خاطرنشان كرد: به شخصه اصلا دوست ندارم كه به مسوولان فشار بیاورم تا كاری كه مدنظر آن‌ها نیست انجام دهند. اما بر این باورم كه این فیلم از جمله فیلم‌های سالم است و همه دوستان مسوول می‌دانند كه بنده دست به كاری نمی‌زنم كه دچار شائبه‌ باشد یا خدایی نكرده خلاف شرع در آن باشد.

جلایی در پایان صحبت‌هایش با بیان این‌كه فیلم «وقت چیدن گردوها» برگرفته از یكی از داستان‌های صدرالدین عینی نویسنده بزرگ تاجیك است، نیز گفت: این فیلم از قصه‌ای بسیار زیبا بهره می‌برد و می‌شد ساختاری به مراتب بهتر از ساختار فعلی داشته باشد به همین دلیل آرزو دارم كه حتی یكبار دیگر این فیلم مورد بازسازی قرار گیرد.

«وقت چیدن گردوها» به كارگردانی ایرج امامی ساخته شده است و داستان روحانی جوانی است كه تصمیم می‌گیرد مدتی در جوار یك امامزاده در خارج از شهر و خانه‌اش خلوت كند...

در این فیلم پارسا پیروزفر و لادن مستوفی به ایفای نقش پرداخته‌اند.