انتشار خبر دستگیری ریگی عامل اصلی حادثه تروریستی دارزین که منجر به کشته شدن دوازده نفر از مردم شد موجی از شادی در شهر کرمان و بم به همراه آورد.

به گزارش خبرنگار مهر در کرمان، در پی انتشار خبر دستگیری عبدالمالک ریگی توسط نیروهای امنیتی و سربازان امام زمان(عج) موجی از شادی در شهر کرمان و بم ایجاد شد.

مردم کرمان که اسم ریگی برای آنها یاد آور حادثه تروریستی دارزین در نزدیکی شهر بم و در محور اصلی کرمان - بم است صبح امروز پس از انتشار خبر دستگیری این تروریست جنایتکار به خیابانها آمدند و شادمانی کردند.

حادثه دارزین در ۲۳ اردیبهشت ۸۵ روی داد که در این حادثه اشرار مسلح ۱۲ نفر از هموطنان را با متوقف کردن چهار دستگاه خودرو در ۳۵ کیلومتری محور کرمان - بم در منطقه موسوم به دارزین به شهادت رسادند.

در این حادثه دو تن از افرادی که سوار بر خودرویی در حال عبور از محل جنایت بودند به رغم اصابت گلوله به خودروشان موفق به فرار شده و با مراجعه به نزدیک ترین پاسگاه انتظامی، ماموران را در جریان حادثه قرار دادند.

در این حال ماموران با حضور در منطقه "دارزین"،در حالی که جستجوها را برای یافتن اثری از حادثه آغاز کرده بودند با اجساد کشته شدگان داخل گودالی در حوالی جاده بم - کرمان مواجه شدند، از سوی دیگر بنا بر گزارش های دریافتی از صحنه وقوع جنایت، اشرار مسلح پس از کشتن سرنشینان خودروها، با مسدود کردن مسیر، خودروی قربانیان را نیز به آتش کشیده بودند.

در این مدت عاملان جنایت، پسر بچه ۱۲ ساله تنها شاهد قتل عام را به تیر چراغ برق بسته بودند.

در حالی که ردیابی های صورت گرفته برای دستگیری عاملان این حادثه ادامه داشت که سرانجام در آخرین اطلاع رسانی ها در این خصوص، سردار احمدی مقدم، فرمانده ناجا درخصوص دستگیری عوامل تروریستی شرق کشور، اعلام کرد: تاکنون هفت نفر از عوامل تروریستی حادثه اخیر بم ــ کرمان دستگیر، شش نفر کشته و سه نفر متواری شده اند.

با گذشت ۸۷ روز از جنایت دارزین عصر ۱۶ مرداد ۸۵ یکی از عوامل اصلی این حادثه تروریستی به نام "نجیب علی کرزه ای" با تلاش ماموران امنیتی به دار مجازات آویخته شد.

انجام این جنایتهای گروهک موسوم به جند الله و ریگی را به عنوان یکی از منحوس ترین چهره های جنوب شرق کشور مبدل کرد و دستگیری این تروریست جنایتکار مردم استان کرمان بخصوص خانواده شهدای حادثه تروریستی دارزین را خوشحال کرد و بار دیگر اقتدار و قدرت نیرویهای امنیتی کشور را به دشمنان کشور نشان داد.