مهر نوشت:

بر اساس گزارش مرکز هماهنگی اطلاع‌رسانی آلودگی هوا هوای تهران همچنان در شرایط هشدار قرار دارد و انتظار می‌رود شاخص کیفیت تا ساعات ظهر در شرایط هشدار باقی بماند. بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران بر میزان غلظت کلیه آلاینده‌ها نسبت به روز گذشته در همین ساعت افزوده شده است.

این گزارش می افزاید: به این ترتیب میانگین غلظت دو آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون و ذرات معلق کمتر از ۱۰میکرون فراتر از حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا هم اکنون در شرایط هشدار می‌باشد.

ضمن اینکه ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۰، میدان فتح و آزادی به لحاظ آلاینده مونوکسید کربن در شرایط اضطرار قرار دارد. همچنین گزارش هواشناسی حاکی از آسمانی صاف و غبارآلود است و به این ترتیب انتظار می‌رود شاخص کیفیت تا ساعت ظهر در شرایط هشدار باقی بماند.

افزایش تشدید بیماری‌های قلبی و ریوی و مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماری قلبی و افراد مسن و افزایش تعداد تنفس درعموم افراد از عواقب جبران ناپذیر آلودگی هوا محسوب می شود. بنابراین افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان باید از فعالیت‌های طولانی مدت و سنگین در فضای باز اجتناب کنند.