استاد مهدی زاده در سال ۱۳۲۸ در مشهد متولد شد. با پایان یافتن دوران متوسطه در كلاس‌های استاد غلامرضا موسوی شركت كرد كه از سال ۱۳۴۷ كلاس‌های انجمن خوشنویسان ایران در مشهد را اداره می كرد.

او در سال ۱۳۴۸ با شركت در كلاسهای استاد حسین میرخانی، توانست به ترتیب دوره خوش‌نویسی را با موفقیت سپری كند و در دو سال پس از آن هم دوره‌های عالی و ممتاز را در دو دوره یك ماه و نیمه با موفقیت پشت سر گذاشت.

مرحوم مهدی‌زاده از سال ۱۳۵۰ به عنوان مدرس انجمن خوشنویسان در مشهد آغاز به كار كرد و در سال ۱۳۵۱ نیز به استخدام آستان قدس رضوی در آمد. او مسوولیت نوشتن بسیاری از كتیبه‌های آستان قدس رضوی را برعهده داشته است.

استاد مصطفی مهدی‌زاده از سال ۱۳۵۸ هم كه انجمن خوشنویسان به شكل شورایی اداره شد، عضویت و سرپرستی شورا را تا سال ۱۳۷۰ عهده دار بود. پس از آن یعنی سال ۱۳۷۳ كه به تهران آمد، عضو شورای عالی و مدرس انجمن خوشنویسان ایران شد و تا اواخر عمرش نیز این همكاری در حالی ادامه داشت؛ او سرپرستی انجمن خوشنویسان ایران شعبه شمیرانات را كه بزرگترین شعبه این انجمن در سراسر كشور است، عهده دار بود.

مراسم تشییع پیكر مرحوم مصطفی مهدی زاده با حضور جمعی از اهالی هنر خوشنوسی و شاگردانش صبح امروز (دوشنبه) ۲۵ آبان ماه ااز ساعت ۱۵ از مقابل ساختمان انجمن خوشنویسان واحد شمال برگزار شد. پیکر آن مرحوم نیز در صحن جمهوری حرم امام رضا (ع) واقع در مشهد مقدس به خاک سپرده خواهد شد.