مجید جلالی در پاسخ به این سوال كه آیا شما برای بیان صحبت خود مبنی بر وجود بازیكنان دوپینگی در لیگ علائم یا مستنداتی در اختیار دارید، گفت: من هم تجربه‌ی این كار را دارم و هم علایمی كه وجود دارد، چنین چیزی را می‌گوید اما، تعجب من این است كه من در آن مصاحبه مگر چه چیزی گفته‌ام كه این همه جاروجنجال به پا شد. من تنها گفتم علایمی وجود دارد و سازمان لیگ نظارت كند. چه طور می‌شود با گفتن چنین جمله‌ی ساده‌ای این همه جنجال به وجود بیاید. قبل از بازی با صبا از كلانتری ۲۰ اهواز مامورانی به هتل محل اقامت تیم آمده و حكم احضار من به دادسرا را ابلاغ كرده‌اند. نمی‌دانم كه چطور پس از این درخواست ساده‌ی من چنین اتفاقی افتاده است. استقلال اهواز اصلا از نظر قانونی حق ندارد كه چنین كاری را انجام دهد و این مساله را از طریق كلانتری پیگیری كند. قطعا من از طریق مراجع ذیصلاح این مساله را دنبال خواهم كرد.

وی افزود: اگر تا پیش از این درخواست من یك درخواست ساده بود، اما با این اتفاقی كه افتاد، به مراتب این موضوع را قوی‌تر پیگیری می‌كنم و می‌گویم كه سازمان لیگ باید صد درصد بر روی این مساله نظارت كند. اگر فدراسیون فوتبال چنین كاری نكند به فیفا نامه می‌نویسم و می‌گویم در كشورم خواستم كه سازمان لیگ نظارت بیشتری انجام دهد اما، ماموران كلانتری آمدند تا من را ببرند.

جلالی ادامه داد: خیلی جالب است. من تنها گفتم نظارت بیشتر شود و برای اینكه به كسی اتهامی وارد نشود گفتم ابتدا بیایید از تیم من تست بگیرید اما، این همه جاروجنجال به پا شد.

وی در ادامه درباره‌ی دیدار با صبا نیز به ایسنا گفت: هفته‌هاست كه شایسته‌ی پیروزی هستیم. مقابل ابومسلم، مس، استقلال اهواز و به طور كل تمامی بازی‌هایی كه انجام داده‌ایم، شایسته‌ی پیروزی بوده‌ایم اما، چون هفته‌ها بود كه از برد دور افتاده بودیم، ذهنیت بردن در ذهن بازیكنان به وجود نیامده بود. بنابراین بزرگترین مسوولیت ما این بود كه ذهنیت برد را در بازیكنان به وجود بیاوریم كه خوشبختانه بازیكنان در دیدار برابر صبا با تمام وجودشان دنبال این مساله بودند.

سرمربی فولاد افزود: در اوایل بازی یك پنالتی مسلم برای ما گرفته نشد و گل درست ما هم مردود اعلام شد. در نیمه‌ی اول بر روی یك ضد حمله گل خوردیم اما، در نیمه‌ی دوم بازیكنان مصر بودند كه نتیجه را برگردانند و با وجود اینكه یك پنالتی را از دست دادیم اما، موفق شدیم پس از ۱۵ هفته به برد برسیم كه این نشان می‌دهد خیلی كار كرده‌ایم.

جلالی با بیان اینكه در نیم فصل دوم با ترمیم‌هایی كه انجام می‌دهیم تیم متحولی را خواهیم ساخت، گفت: باشگاه این روزها بسیار پركار است كه این ترمیم انجام گیرد و امیدواریم با این ترمیم‌ها بتوانیم در نیم فصل دوم نتایج خوبی كسب كنیم.

وی درپاسخ به این سوال كه آیا این ترمیم‌ها می‌تواند حضور بازیكنی مثل اشپیتیم آرفی باشد كه گفت: با كاشانی جلسه‌ای داشتم و درباره‌ی آرفی با او صحبت كردم. مدیرعامل پرسپولیس هم نسبت به خوزستان و هم نسبت به بنده لطف دارد. امیدواریم كه بتوانیم در مذاكراتی كه با پرسپولیس انجام می‌دهیم آنها را متقاعد كنیم تا آرفی را به فولاد بدهند.

جلالی در پاسخ به این سوال كه آیا شما نسبت به وضعیت داوری انتقاد دارید، گفت: معتقدم در هر مجموعه‌ای نظارت می‌تواند باعث بهبود كیفیت شود. هر چقدر نظارت دقیق‌تر باشد، می‌تواند كیفیت‌تر را هم بالاتر ببرد. البته تنها نظارت نمی‌تواند تضمین كننده‌ی بهتر شدن كیفیت شود. باید در كنار نظارت تصمیم‌گیری هم انجام گیرد. اینكه بگوییم اشتباه فلان داور را دیدیم و تصمیمی گرفته نشود، قابل قبول نیست. باید در كنار نظارت تصمیم‌گیری هم انجام گیرد.