معاون استاندار و فرماندار ویژه خوی در این مراسم با تبریک افتتاح این بانک گفت : افتتاح این بانک در آغاز ماه ربیع الاول و در آستانه ولادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) قرار گرفته که این امر تقارن خوبی برای افتتاح این بانک است .

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان خوی ؛ وی با اشاره به اینکه در این ایام به لحاظ فیض حضور ریاست محترم جمهوری روزهای پر خیر و برکتی را طی می کنیم تصریح کرد : مدیران این شهرستان بیش از ۵ ماه است که برای استقبال از این سفر خود را آماده می کنند . وی با اشاره به افتتاح ۲۳۵ پروژه در دهه فجر امسال ، به حضور دکتر سلیمانی وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات و نماینده ویژه رئیس جمهور و مهندس اسکندری وزیر جهاد کشاورزی در این شهرستان اشاره کرد و گفت : از همه عزیزان برای انجام خدمات به مردم تشکر می کنیم .

ابراهیم محمدلو با اشاره به اینکه اصلی ترین سرمایه ، اعتماد مردم به شماست گفت : مردم به خوبی به سرمایه شما جواب مثبت خواهند داد .

مدیر عامل بانک پاسارگاد نیز در مراسم افتتاح شعبه این بانک در شهرستان خوی ، با تقدیر و تشکر از حضور مسئولین این شهرستان در این مراسم گفت : افتخار ما نوکری به مردم است و شما اگر کمر همت به نوکری مردم بسته اید با ما همراه شوید و مردم عزیز نیز استحقاق داشتن چنین خدمتگزارانی را دارند .

دکتر مجید قاسمی بانکداری اسلامی را راه اصلاح اقتصاد کشور عنوان کرد و افزود : امروز دنیا احساس می کند که به بانکداری بدون ربا نیاز دارد و دنیا کنجکاو شده که بانکداری اسلامی را بیشتر احساس کند .

وی با اشاره به اینکه امروز محافل علمی دنیا در زمینه بانکداری اسلامی مطالعه می کنند افزود : بانک پاسارگاد یک حجره اسلامی مدرن است .

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان خوی ؛ مدیر عامل بانک پاسارگاد گفت : ما در این بانک میثاق بستیم و معتقدیم نه تنها باید دستورالعملها را اجرا کنیم بلکه باید ماهیت بانکداری اسلامی را نیز رعایت کنیم .

وی گفت : پول باید ارزش افزوده ایجاد کند و پول تورم زا نیست بلکه ضد تورم است و بانکداری اسلامی راه نجات کشور ماست و شما کمک کنید که ما بتوانیم الگوی بانکداری اسلامی را پیاده کنیم و شرط کرده ایم که بانکداری اسلامی را به دقت رعایت کنیم .

وی با اشاره به اینکه بانک پاسارگاد حیات خلوت برای کسی نیست تصریح کرد : سهامداران این بانک به صورت مستقیم و غیر مستقیم بوده و سرمایه این بانک با ۳۵۰ میلیارد تومان بسته شد .

وی با اشاره به اینکه موسسان این بانک از افراد شاخص و شناخته شده در کشور هستند افزود : ۱۹۸ شعبه بانک پاسارگاد در طول ۳ سال در نقاط مختلف کشور راه اندازی شده است .

دکتر قاسمی گفت : ما از دیگر بانکهای خصوصی کشور یا پیشی گرفته ایم یا در حال پیشی گرفتن هستیم

وی تصریح کرد : بانک پاسارگاد مردمی ترین و ملی ترین بانک کشور است و در سال سوم فعالیت این بانک ما در حال عمل کردن به وظیفه خودمان هستیم .

وی به وجه تسمیه این بانک نیز اشاره کرد و گفت : پاسارگاد یک اسم بین المللی است و پایتخت کوروش کبیر می باشد و این بانک مرکز همه ایرانیان است که یک افتخار تاریخی را برای ما یادآوری می کند .

مدیر عامل بانک پاسارگاد با اشاره به اینکه زینت قلب و دل ما اسلام است گفت : هیچ گونه سابقه غیر توحیدی در ایرانیان وجود ندارد و اسلام را در دنیا به ایران می شناسند . دکتر قاسمی با اشاره به اینکه نام پاسارگاد برای ما یک سابقه تاریخی و اعتقادی دارد افزود : از بین ۱۱۹۴ اسم ، تعداد زیادی از افراد فوق دکتری و متخصص و عزیزان بسیاری این نام را انتخاب کرده اند . وی شاغلین در این بانک را بانکدار عنوان کرد و تصریح نمود : به حمدالله الطاف الهی شامل حال ما در این بانک شده است .

وی گفت : هم اکنون بانک پاسارگاد زینت اقتصادی جمهوری اسلامی شده و مشکلات تجاری کشور را خوشبختانه حل می کند . وی با اشاره به اینکه بانک پاسارگاد به لحاظ جلب رضایت مردم در نظر سنجی ها اول شده است گفت : این بانک در بین ۱۰۰۰ بانک برتر در دنیا رتبه ۵۳۶ را به دست آورده است .

وی گفت : ما پس از ۴ بانک دولتی در رتبه پنجم قرار داریم و افتتاح این بانک در محضر حضرت علی بن موسی الرضا (ع) صورت گرفت .

یبق این گزارش ، وی گفت : اندیشه ای بلند به بلندای آفتاب ، تلاشی نستوه و صبری چون نور این بانک را تا به اینجا رسانیده است .

وی در خاتمه سخنان خود اظهار امیدواری کرد این بانک تا سال ۱۳۹۲ به عنوان بزرگترین بانک خاورمیانه باشد .

حجت الاسلام والمسلمین سید رضی شکوری امام جمعه خوی در این مراسم و ضمن تبریک افتتاح این بانک گفت : یکی از ویژگیهای مهم این بانک اعطای تسهیلات قرض الحسنه است . وی با اشاره به اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در زمینه اقتصاد کمتر کار شده است تصریح کرد : قبل از انقلاب اقتصاد اسلامی کمتر در قم مورد توجه قرار می گرفت که بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به دستور حضرت امام (ره) شهید بهشتی به قم آمده و بحث های اقتصادی و اسلامی مطرح شد .

امام جمعه خوی با اشاره به اینکه در بانکها توجه بر این است که ربا حذف شده و بانکها اسلامی شوند افزود : یکی از موضوعات جهانی شدن بحث بانکداری اسلامی است . امام جمعه خوی با اظهار امیدواری از پیاده شدن صد در صدی بانکداری اسلامی گفت : همه معاملات بانکی و خدمات بانکی تعریف شده و باید بر طبق موازین اسلامی باشد .

وی با اشاره به اینکه روزی فرا خواهد رسید که ما باید جوابگوی اعمال خود باشیم تصریح کرد : این بانک نیز در این مورد تلاش خواهد نمود .

حجت الاسلام والمسلمین شکوری با بیان اینکه بانکها نوعاٌ با دفتر امام جمعه همکاری می کنند اضافه نمود : افرادی که از این دفتر به بانکها جهت اخذ وام معرفی شده بودند بانکها نهایت همکاری را با آنها داشته اند که بایستی از آنها تقدیر و تشکر نمود .

وی در ادامه سخنان خود و با اشاره به اینکه از آن روزی که دین مقدس اسلام وارد این شهرستان شد یک مورد هم پیدا نشد که با دین اسلام مقاومت کند افزود : از قرن ششم حوزه علمیه در این شهرستان وجود داشته و دانشمندانی که از این شهر برخواسته اند به دنبال کارهای تبلیغی در کشورهای دیگر رفته اند .

امام جمعه خوی با اشاره به اینکه بایستی شهرستان خوی به عنوان یک قطب فرهنگی مطرح شود افزود : بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی ، کارهای خوبی در شهرستان خوی صورت گرفته است .

سیدیاسر غنیزاده