دبیر اتحادیه صادر‌كنندگان مبلمان از تحلیل بازارهای هدف صادرات مبلمان خبر داد.

رامین سمیع‌زاده در مراسم اختتامیه هفتمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین آلات، یراق آلات و تجهیزات مبلمان و دكوراسیون داخلی اظهار داشت: در اتحادیه چند حركت ساختاری صورت گرفته است كه از آن جمله می‌توان به تحلیل بازار‌های هدف صادراتی اشاره كرد چرا كه بیش از این چنین اطلاعاتی وجود نداشته است كه این تحلیل در ۱۶ سال اخیر صورت گرفته است به طوریكه این مطالعه در كلیه صنایع موجود كشور بی‌نظیر بوده است.

وی افزود: با این تحلیل‌ها می‌توان حركت‌های درستی در واردات ماشین‌آلات انجام داد تا بتواند نیازهای تولید و صادرات را تامین كند.

سمیع‌زاده با بیان اینكه در چند سال اخیر در نمایشگاه‌های زیادی شركت كرده‌ایم اظهار داشت: از آنجا كه نمایشگاه Medex چون زیرساخت صنعت مبلمان را شامل می‌شود در زمانی كه همزمان با نمایشگاه Hofox برگزار می‌شد دیده نمی‌شود.

وی افزود: در نمایشگاه امسال به طور كلی نسبت به سال گذشته ۶۳ درصد افزایش متراژ داشته‌ایم.

دبیر اتحادیه صادر‌كنندگان مبلمان با بیان اینكه در نمایشگاه امسال به طور كلی نسبت به سال گذشته ۶۳ درصد افزایش متراژ داشته‌ایم گفت: در نمایشگاه امسال با كاهش متراژ اما افزایش تعداد مشاركت كنندگان مواجه بودیم.

وی در خصوص نحوه ارزیابی برترین‌های حوزه ماشین‌آلات، یراق آلات و تجهیزات مبلمان منزل و اداری گفت: برای اولین بار امسال بحث جوایز را از سیستم آنالوگ به سیستم دیجیتال تبدیل كردیم تا میزان خطا كاهش پیدا كند.

سمیع زاده گفت: از تجربه سایر كشورها در بهینه سازی جوایز و مدلهای برتر جهانی بهره‌جویی كردیم تا از روش مناسبی برای اهدا جوایز استفاده كنیم.

دبیر اتحادیه صادر‌كنندگان مبلمان منزل اظهار داشت: در بخش برترینها محصولات در ۸ رسته كالا و خمات مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی افزود: برای ارزیابی كالا و خدمات با توجه به نوع رسته‌ها شاخص‌های متفاوتی مشخص شد كه این ارزیابی‌ها توسط پنج داور كه یك نفر از هیئت‌مدیره، یك نفر از كار گروه و سه داور از بخشهای مختلف صنعت مبلمان از دانشگاه، صنعت و پیشكسوتان بودند استفاده شد.