یك روزنامه صهیونیستی در گزارشی فاش كرد: افسران و مقامات بلندپایه امنیتی و برخی شركت‌های اسرائیلی در برخی كشورهای حوزه خلیج[فارس] برای تامین امنیت آمریكا و اسرائیل فعالیت می‌كنند.

هاآرتص طی گزارشی نوشت: ده‌‌ها افسر بلندپایه سابق و شمار زیادی از مقامات سابق در سرویس امنیتی شاباك[سازمان اطلاعات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی] و موساد [سازمان اطلاعات خارجی این رژیم] با هماهنگی دستگاه‌های امنیتی اسرائیل در شماری از كشورهای خلیج [فارس] كه روابط خوبی با آمریكا دارند فعالیت می‌كنند و در شركت‌های خارجی ویژه امور امنیتی مشغول هستند.

این گزارش اشاره دارد كه اسرائیلی‌ها فعالیت‌‌های امنیتی گسترده با هزینه‌های بالغ بر ده‌ها میلیون دلار دارند كه بیشتر بر كمك برای به كارانداختن سامانه‌های سلاح‌های پیشرفته و تجهیزات اطلاعاتی و جاسوسی، آموزش نیروها برای حمایت از مرزها و خنثی كردن عملیات گروگان‌گیری، كودتاها و تلاش‌ها برای اشغال اهداف راهبردی همچون تاسیسات نفتی، متمركز است.

هاآرتص در این گزارش اسامی برخی از مقامات سابق سرویس امنیتی رژیم صهیونیستی را كه در این زمینه نقش دارند آورده است كه از جمله آنها "گیورا ایلاند"، رئیس سابق شورای امنیت ملی و "ژنرال دورون الموگ" است.

اسامی شماری از شركت‌هایی كه زیر نظر وزارت امنیت رژیم صهیونیستی كار می‌كنند نیز آورده شده كه از جمله آن "رفائیل" در تجهیز، ادوات جنگی و شركت صنایع نیروی هوایی "رادوم" و "ایمیت" است.

این روزنامه صهیونیستی تاكید كرد: "ماتی كوخافی" یهودی، مدیر عامل شركت بین‌المللی AGT سوئیس است كه بازرگانان اسرائیلی و آمریكایی آن را اداره می‌كنند و قرارداد صدها میلیون دلاری برای اجرای طرح وابسته به وزارت امنیت داخلی اسرائیل در یكی از كشورهای خلیج [فارس] امضا كرده‌اند.

مجله اقتصادی "الزاویه" در امور خاورمیانه كه در منطقه خلیج منتشر می‌شود، در ماه مارس گذشته گزارشی را در این باره منتشر كرده بود.

بر اساس آن گزارش، شركت AGT(آسیا گلوبال تكنولوژی) چند قرارداد با ارتش یكی از كشورهای خلیج فارس در راستای آنچه "امنیت وطن" خوانده شده، منعقد كرده است.

این قرارداد با هدف دفاع از مرزها و تاسیسات راهبردی در دریا( چاه‌های نفت) به امضا رسیده است.

كوخافی مدیر عامل این شركت، رئیس شركت امنیتی STG(سنتری تكنالوژی گروپ) در آمریكا نیز است كه شریك یكی از شركت‌های صنعت هوایی اسرائیل برای فروش اطلاعات، تجهیزات و فناوری ویژه امنیت فرودگاه‌های آمریكا و دیگر كشورها و از جمله برخی كشورهای خاورمیانه است.

در گزارش هاآرتص آمده است: هنوز شركت كوخافی با هماهنگی وزارت امنیت اسرائیل ده‌ها افسر از فارغ التحصیلان دانشكده ارتش اسرائیل و مقامات بلندپایه سابق در صنایع هوایی و سرویس‌های شاباك و موساد را به خدمت می‌گیرد.

كوخافی صهیونیست ساكن آمریكا است و در سال‌های اخیر به ویژه پس از حوادث سپتامبر ۲۰۰۱ با سرویس امنیتی رژیم صهیونیستی در رابطه است.

این گزارش افزود: در واقع بیش از ۱۰ شركت اسرائیلی در سال‌های اخیر در كشورهای عربی و اسلامی فعالیت می‌كنند در حالی كه برخی از این كشورها هیچ رابطه دیپلماتیك با اسرائیل ندارند.

هاآرتص آورده است: سرویس‌های امنیتی اسرائیل در هفته گذشته به مقامات بلندپایه خود در ارتش، شاباك و موساد هشدار دادند كه به كشورهای عربی سفر نكنند چون هراس از اینكه هدف عملیات ترور نیروهای حزب الله و نیروهای ایرانی به خاطر ترور "عماد مغنیه"، فرمانده فقید حزب الله قرار بگیرند، وجود دارد.