مقامات كشور اتریش اعلام كردند قصد دارند برای كمك به رهایی زنی كه ۲۴ سال در سلولی توسط پدرش زندانی بود هویت‌های جدیدی را در اختیار وی و فرزندانش قرار دهند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه از آمستتن اتریش، پلیس در حالی به ادامه بازجوییها از "جوزف فریتزل" ۷۳ ساله ادامه می‌دهد كه دختر و فرزندان وی در یك كلینیك ویژه تحت مراقبتهای روانی قرار دارند.

روانشناسان به شدت در حال تلاش و مشاوره با مادر و فرزندان هستند كه چگونه با شرایط این وضعیت غیر قابل تصور كنار بیایند. اما كارشناسان معتقدند كه بازگشت آنها به شرایط عادی به سالها كار نیاز دارد.

دكتر "ماكس فردریش" روانپزشكی كه از قربانی دیگر پرونده‌ای مشابه كه دو سال پیش فاش شد مراقبت كرده بود می‌گوید كه بازگشت آنها شرایط عادی به ۵ تا ۸ سال وقت نیاز دارد.

"هانس هینس لانس" رئیس سازمان خدمات اجتماعی شهر اعلام كرده كه نامها و هویت جدیدی را قرار است به قربانیان این جنایت بدهند كه طرح قطعی تا چند هفته آینده قطعی خواهد شد. وی افزود كه در حال حاضر مهمترین چیز كه همه نیز متمركز بر آن هستند مراقبت روانی از قربانیان است.

آزمایشات DNA نشان داد كه "جوزف فریتزل" پدر فرزندان "الیزابت" است. وی اعتراف كرده كه جسد یكی از نوزادان را نیز كه در سال ۱۹۹۶ به دنیا آمده پس از اینكه چند روز پس از تولد مرده، سوزانده است.

یكی از مقامات قضایی اتریش اعلام كرده است كه مجازات وی در صورت محكومیت حبس ابد به خاطر قتل غیر عمد و حبسهای كوتاه مدت‌تر به خاطر تجاوز و حبس غیر قانونی یك انسان است.

پلیس اعلام كرده كه تكمیل تحقیقات در مورد این پرونده ۶ ماه دیگر وقت خواهد برد.

به گفته دكتر "برتولد كپلینگر" رئیس كلینیك روانپزشكی كه از این خانواده مراقبت می‌كند می‌گوید:" ۲ پسر از ۳ بچه ای كه همه عمر خود را در سلول گذرانده‌اند،‌ارتباطاتی دارند كه عادی نیست. كوچكترین پسر كه ۵ سال دارد به نظر بیشتر می‌تواند زندگی جدیدش را بپذیرد و به ویژه از سوار شدن به ماشین بسیار هیجان زده شده بود."

پلیس برای بازجویی از "فریتزل" و كودكان هنوز هم در انتظار اجازه پزشكان هستند كه به نظر می‌رسد این اجازه سالها به طول بینجامد.

ظاهراً بر اساس سوابق موجود "جوزف فریتزل" در دهه ۱۹۶۰ هم سابقه یك بار شروع به تجاوز را دارد كه این سوابق بعد از مدتی توسط مقامات قضایی پاك شده است.

حال "كریستین" بزرگترین فرزند "الیزابت" كه با بیماری خودش باعث كشف جنایت و رهایی مادر و برادرانش شد وخیم اعلام شده است. وی كه در كما به سر می‌برد به علت از كار افتادن كلیه‌ها تحت دیالیز قرار دارد.