کارآگاهان جنایی اتریش همچنان در حال جست وجو در اتاق وحشت هستند تا به اسرار ۲۴ سال شکنجه دختر جوان به دست پدرش پی ببرند.

تحقیقات پیرامون این ماجرای هولناک در حالی ادامه دارد که پزشکی قانونی اتریش اعلام کرد نتایج آزمایش DNA که از جوزف- پدر شکنجه گر- و فرزندان الیزابت صورت گرفته نشان می دهد، هر ۶ فرزند همان طور که الیزابت مدعی شده متعلق به جوزف هستند.

اعلام نتیجه این آزمایش ها در اتریش با بازتاب گسترده یی مواجه شد و شامگاه سه شنبه عده زیادی از اهالی شهر آمستتن- محل حادثه- با جمع شدن در میدان اصلی شهر با الیزابت به خاطر ۲۴ سال زندانی بودن و شکنجه و تعرض از سوی پدرش ابراز همدردی و برای وی شمع روشن کردند.الیزابت که از ۱۹ سالگی در زیرزمین خانه توسط پدرش زندانی شده و به مدت ۲۴ سال از سوی این مهندس برق تحت شکنجه قرار داشت پس از بیماری فرزند ۱۹ ساله اش توانست از آن دخمه که به اتاق وحشت ملقب شده رهایی یابد. پلیس که با ابهامات زیادی در این ماجرای تکان دهنده روبه رو است همچنان به تلاش خود برای افشای ابهام بیشتری از جنایت های جوزف ادامه می دهد. این موضوع که چگونه الیزابت بدون حضور پزشک شش بار زایمان انجام داده و چطور هیچ کس حتی همسر و سایر فرزندان جوزف متوجه زندانی بودن الیزابت در زیرزمین خانه نشده بودند همچنان ذهن پلیس را به خود معطوف کرده و پیشرفت در تحقیقات سوالات تازه یی را نیز در برابر کارآگاهان قرار داده است.

پلیس در جریان تحقیقات خود پی برده جوزف که اکنون ۷۳ سال دارد، خودش «اتاق وحشت» را ساخته و حتی در فولادی آن را که مجهز به سیستم امنیتی الکترونیکی است و ۳۰۰ کیلوگرم وزن دارد به تنهایی در زیرزمین تعبیه کرده بود. ساخت زیرزمین در شرایطی صورت گرفته بود که حتی رزمری همسر مرد شکنجه گر به هیچ وجه از آن اطلاع نداشت و تا پیش از رهایی الیزابت نمی دانست ساختمان دوطبقه اش زیرزمین دارد. علاوه بر این با وجود اینکه مهندس بازنشسته برق بخشی از خانه اش را اجاره می داد، در طول ۲۴ سال گذشته هیچ یک از مستاجران نیز وارد اتاق وحشت نشده بودند و همین امر ابهام های تازه یی را در پرونده به وجود آورده است.در عین حال کارآگاهان جنایی اتریش توانسته اند یکی از دوستان نزدیک جوزف را پیدا و از وی بازجویی کنند اما گفته های این مرد نه تنها گره های پرونده را باز نکرد بلکه بر تعداد سوالات افزوده است. دوست صمیمی جوزف در بازجویی ها به پلیس گفت؛ «من از سال ۱۹۹۷ با جوزف آشنا بودم و رابطه صمیمانه یی با وی داشتم. ما دو بار همراه یکدیگر به تایلند سفر کردیم و یکی از مسافرت های ما یک ماه و مسافرت دیگرمان سه هفته به طول انجامید. من در هر دو سفر ناپدری و نامزدم را نیز با خودم بردم اما جوزف تنها بود و می گفت همسرش باید از بچه ها مراقبت کند.

وی افزود؛ «علاوه بر این من سه بار به خانه جوزف رفتم و هر دفعه برای چند روزی مهمان وی بودم. او رفتار بسیار خوبی با همسر و فرزندانش داشت و به نظر من آنها خانواده یی خوشبخت بودند. من هنوز هم باور نمی کنم در زیرزمین آن خانه چه فاجعه یی در راه بود. علاوه بر این جوزف مردی بسیار آرام و خوش سلیقه بود که خانه اش را به زیبایی تزیین کرده و به باغ منزلش رسیدگی می کرد. او همیشه در ایوان زیبایی که طراحی کرده بود به پذیرایی از مهمانان می پرداخت.» اظهارات دوست صمیمی جوزف اکنون این سوال را مطرح کرده که در مدت دو سفر این مرد به تایلند الیزابت و سه فرزندش چگونه توانسته اند در اتاق وحشت زنده بمانند و مایحتاج شان را چگونه تامین می کرده اند. این پرسش در حالی مطرح شده که چند عکس به دست آمده از مرد ۷۳ ساله نشان می دهد وی حداقل یک بار سفری تفریحی به قبرس نیز داشته است. بنابر این گزارش کارآگاهان جنایی هم اکنون در تلاش هستند با جست وجوی دقیق به اتاق وحشت به برخی از سوالات موجود پاسخ دهند.