«مانوئل اوربی» که چاق ترین انسان جهان است ۴۳ سالگی خود را در مکزیک جشن گرفت.

حتما شنیده اید که آدم های پرخور و چاق ، بعضی وقتها از فرط رنج به خود می گویند:«کارد به این شکم بخورد» مانوئل که در «مونتری» مکزیک زندگی می کند، درست همین کار را کرد و کارد اراده به شکمش زد.

او به خاطر وزن زیاد، سالها در خانه اش روی تخت بود و نمی توانست تکان بخورد اما با وجود چاقی بیش از اندازه قند خون و کلسترول طبیعی داشت.پزشکان برای حل مشکل ، پیشنهاد دادند به ایتالیا برود و تحت نظر متخصصان جراحی شود اما بنا به دلایلی این کار صورت نگرفت.

نام «مانوئل اوربی»۴۱ ساله با ۵۷۰ کیلوگرم به عنوان سنگین ترین آدم در کتاب جهانی رکوردهای «گینس» نوشته شده است.

او به تازگی تحت نظر یک پزشک متخصص و به کمک رژیم غذایی ویژه و ورزش، ۲۳۰کیلوگرم از وزن خود را کم کرد.به گفته پزشکان «مانوئل» با وجود رژیم غذایی سخت از وضعیت روحی و جسمی خوبی برخورداراست. رژیم غذایی او را لیموی هندی ، سفیده تخم مرغ ، ماهی ، مرغ و تشکیل می دهد.گزارش ایسکانیوز می افزاید ، چاق ترین مرد دنیا می خواهد طی چهار سال آینده، وزن خود را به ۱۲۰کیلو برساند.

«مانوئل» که از ۱۹۹۲ تا کنون به خاطر وزن زیاد نتوانسته به راحتی حرکت کند روی تخت زندگی می کند و وزرش هایش را همانجا انجام می دهد.او ۲۰۰۷ میلادی پس از پنج سال توانست با کمکشش نفر و یک جراثقال از خانه اش بیرون برود.همچنین دیروز این مرد به مناسبت سالگرد تولد خود ، سومین بار طی شش سال اخیر از خانه اش بیرون رفت.

برگردان:مریم حسینی