آرنوفسكی سازنده فیلم سینمایی "مرثیه‌ای بر یک رویا" برای کارگردانی فیلم افسانه‌ای علمی و جنایی "روبوکاپ" و یکی از آثار جریان‌ساز دهه ۱۹۸۰ قرارداد امضا کرد.ورایتی اعلام کرد فیلمنامه "روبوکاپ" جدید را دیوید سلف می‌نویسد و کمپانی مترو گلدوین مه‌یر سال ۲۰۱۰ را برای نمایش این فیلم در نظر گرفته است.

اولین "روبوکاپ" سال ۱۹۸۷ به کارگردانی پل ورهوفن و بازی پیتر ولر، نانسی آلن و رانی کاکس ساخته شد. داستان فیلم در آینده نه چندان دور در شهر دیترویت اتفاق می‌افتد که پر از جنایتکاران و قاتلان پلیس‌ها شده و رئیسان شرکت او. سی. پی چاره را در ساختن پلیس‌های آهنی و به خدمت گرفتن ۲۴ ساعته آنها می‌دانند.

آزمایش اولین پلیس از این سری با شکست همراه می‌شود. وقتی یکی از ماموران پلیس به نام مورفی به دست گروهی از جنایتکاران به شدت مجروح می‌شود، او را در قالب یک پلیس آهنی به سر کار بازمی‌گردانند و... پروژه ۱۳ میلیون دلاری "روبوکاپ" با استقبال بیشتر منتقدان رو به رو شد و در خود آمریکا حدود ۵۴ میلیون فروخت.

این فیلم دو دنباله سینمایی "پلیس آهنی ۲" (اروین کرشنر،۱۹۹۰) و "پلیس آهنی ۳" (فرد دکر، ۱۹۹۳)، یک مجموعه تلویزیونی و همچنین یک مجموعه انیمیشن به دنبال داشت و دی‌وی‌دی‌های سه فیلم و مجموعه در مجموع ۱/۴ میلیون دلار فروش داشته‌اند.

آرونوفسکی ۳۹ ساله به زودی ساخت فیلم "کشتی‌گیر" را به پایان می‌رساند که در آن میکی رورک، ماریزا تومی و ریچل وود نقش‌آفرینی می‌کنند. "مشتزن" از دیگر پروژه‌های آتی آرونوفسکی است که مارک والبرگ و براد پیت در آن بازی می‌کنند. آرونوفسکی سال ۲۰۰۰ با فیلم "مرثیه‌ای بر یک رویا" به شهرت رسید. "عدد پی"‌ اولین فیلم بلند اوست.