مدیركل شیلات استان گیلان از استقبال بخش‌های خصوصی داخلی و خارجی برای پرورش ماهیان خاویاری در این استان خبر داد.

دكتر علی‌نقی سرپناه میزان تولید آبزیان در استان گیلان را طی سال ۸۵ بالغ بر چهار هزار و ۱۰۶ تن عنوان و اظهار كرد: طی مدت مشابه بالغ بر ۲۰ هزار تن از آب بندان‌ها، استخرها و منابع پشت سدها برداشت صورت گرفت.

مدیركل شیلات استان گیلان گفت: از مجموع اعتبارات اختصاص یافته به حوزه پرورش انواع آبزیان، بیش از شش میلیارد تومان اعتبار سرمایه در گردش از سیستم بانكی كشور و حدود سه میلیارد تومان نیز از محل بنگاه‌های اقتصادی زودبازده به این بخش اختصاص یافته است.

وی از رهاسازی ماهی در بیش از دو هزار هكتار از آب بندان‌های استان گیلان خبر داد و افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال ۸۶ باید دو هزار هكتار از آب‌بندان‌های استان گیلان ماهی‌دار می‌شد كه در راستای اجرای سیاست‌های فوق حدود پنج میلیون قطعه ماهی طی مدت مورد نظر رهاسازی شد.

مدیركل شیلات استان گیلان تصریح كرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال ۱۳۹۰ باید حدود هفت هزار هكتار از آب‌بندان‌های استان گیلان ماهی‌دار شود لذا سالانه حدود دو هزار هكتار از آب‌بندان‌ها ماهی‌دار می‌شود.

سرپناه با اشاره به مصوبات استانی دولت در استان گیلان، اظهار كرد: تعدیل لنج‌ها هم اكنون یكی از مصوبات اصلی دولت تلقی می‌شود كه در گذشته حدود ۱۱۸ فروند لنج در استان گیلان فعال بود و حدود هشت هزار و ۳۴۸ تن صید ماهی توسط لنج‌های مورد نظر صورت می‌گرفت، بنابراین در راستای اجرای مصوبات استانی دولت، تعداد ۳۷ عدد از لنج‌های مورد نظر تعدیل شدند و بالغ بر چهار میلیارد تومان به سهامداران آن پرداخت شد.

وی درباره میزان صید لنج‌های فعال در سال جاری گفت: حدود چهار هزار و ۲۵۸ تن صید توسط ۵۲ فروند شناور فعال صورت گرفت.

سرپناه افتتاح مركز حاشیه سفیدرود را یكی دیگر از مصوبات استانی رییس جمهوری برشمرد و افزود: افتتاح مركز حاشیه سفید رود كه با هدف پرورش ماهیان خاویاری و حفظ بانك ژنی ماهیان مورد نظر است در حال حاضر انجام شده است.

مدیركل شیلات استان گیلان با اشاره به اهمیت پرورش آبزیان در این استان گفت: پرورش آبزیان با توجه به دهه‌ای كه در آن قرار داریم، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به میزان آبزی‌پروری در سال جاری تصریح كرد: میزان آبزی‌پروری استان گیلان امسال ۲۴ هزار و ۷۹۵ تن برآورد شده است كه از میزان ۲۱۲ تن به كشت توام با برنج، یك هزار و سه تن به مزارع صید آبی، ۱۴۰ تن به مزارع صید آبی با آب چاه، ۱۵۰ تن به پرورش ماهی در شالیزار و ۳۸۳ تن به تولید سایر گونه‌ها اختصاص داشته است.

براساس این گزارش، محمدحسین طلوعی ـ رییس مركز تكثیر و بازسازی ذخایر آبزیان شهید بهشتی ـ اظهار كرد: مركز تكثیر و پرورش ماهیان خاویاری در سال ۱۳۵۱ با ظرفیت تولید ۳.۵ میلیون قطعه بچه ماهی انواع ماهیان خاویاری مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی مركز تكثیر و پروش ماهی سیاهكل نیز توسط كارشناسان شركت سهامی شیلات ایران طراحی و تاسیس شد و در سال ۱۳۶۴به تشكیلات مجتمع تكثیر و پرورش شهید بهشتی افزوده شد.

طلوعی ادامه داد: این مجتمع یكی از بزرگترین كارگاه‌های تكثیر و پرورش ماهیان خاویاری در ایران و بزرگترین و مدرن‌ترین كارگاه تكثیر و پروش ماهی در خاورمیانه است.

وی با اشاره به اهمیت ماهیان خاویاری و حفاظت از ذخائر این ماهیان در دریای خزر، گفت: هم اكنون صید بی‌رویه در كشورهای حاشیه دریای خزر و از بین رفتن محل‌های تخم‌ریزی طبیعی این مجتمع نقش مهمی در انقراض نسل این ماهیان دارد.

طلوعی افزود: علاوه بر ماهیان خاویاری، تكثیر مصنوعی و رهاسازی ماهی سفید، سوف و سیم كه از ماهیان استخوانی با ارزش در دریای خزر هستند از سال‌های گذشته در این مجتمع آغاز شده است.

رییس مجتمع تكثیر و بازسازی ذخایر آبزیان شهید بهشتی اضافه كرد: میلیون‌ها قطعه از بچه ماهیان در وزن‌های بالای یك گرم در تالاب‌های بندر انزلی و بندر كیانشهر و رودخانه‌های منتهی به دریای خزر رهاسازی شده‌اند و هم‌اكنون توسط مراكز مستقلی تولید و رهاسازی می‌شوند.

وی تصریح كرد: در پی تشدید یافتن روند تخریب ذخایر ماهیان خاویاری و قرار گرفتن این ماهیان در فهرست ضمیمه شماره دو كنوانسیون نظارت و تجارت جهانی گونه‌های طبیعی جانوری و گیاهی در حال انقراض و محدود شدن قوانین مربوط به صید و تجارت آن در چارچوب مقررات خاص، در سال ۸۰ مسوولیت اجرای طرح پایلوت تولید سالانه ۱۰ تن خاویار پرورشی به این مركز محول شد كه به منظور اجرای طرح مذكور اولین گام‌های عملی از بهار سال ۱۳۸۰ با انتخاب و نگهداری شش هزار عدد بچه ماهی فیل برداشته شد.

رییس مركز تكثیر و بازسازی ذخایر ماهیان خاویاری شهید بهشتی با اشاره به رهاسازی ۱۳ میلیون قطعه بچه ماهیان خاویاری در سالجاری یادآور شد: از این میزان حدود ۹.۵ میلیون قطعه از انواع بچه ماهی خاویاری در مركز شهید بهشتی تولید و در اوزان سه تا پنج كیلوگرم در رودخانه سپیدرود رهاسازی شده است.

وی اظهار امیدواری كرد: با توسعه و ترویج صنعت پرورش مصنوعی ماهیان خاویاری در سایر نقاط كشور در راستای تامین بخشی از پروتئین مورد نیاز، ایجاد درآمدهای ارزی، ازدیاد سطح اشتغال مولد و مهمتر از این موارد حفظ گونه‌های ارزشمند ماهیان خاویاری گام‌های موثری برداشته شود.

براساس این گزارش، در ادامه مدیركل ماهیان خاویاری استان گیلان از کاهش ۱۴ درصدی استحصال ماهیان خاویاری در سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

مهندس اسحاق شعبانی ـ مدیركل امور ماهیان خاویاری استان گیلان ـ از افزایش ۸.۵ درصدی میزان استحصال ماهیان خاویاری طی ۹ ماهه نخست امسال براساس سیاست‌های برنامه‌ریزی شده خبر داد و گفت: طی ۹ ماهه نخست امسال بیش از یك هزار كیلوگرم استحصال ماهیان خاویاری صورت گرفت كه این میزان در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته حدود ۱۴ درصد كاهش یافته است.

وی میزان صید ماهیان خاویاری در سال گذشته را یك هزار و ۵۶۱ كیلوگرم اعلام كرد.

مهندس واعظی ـ معاون تكثیر و پرورش آبزیان استان گیلان ـ نیز درخصوص وضعیت پرورش ماهیان خاویاری گفت: اروپا و آمریكا در امر پرورش ماهیان خاویاری ۳۰ تا ۳۵ سال از ایران جلوتر هستند، اما گوشت و خاویار ایران به دلیل استحصال از دریای خزر از كیفیت خاصی برخوردار است.

وی افزود: برای جذب سرمایه‌گذار در امر پرورش ماهیان خاویاری نیاز است تا با استفاده از تسهیلات بانكی خاص از این بخش حمایت جدی شود چراكه این امر علاوه بر ایجاد اشتغال و كسب درآمد موجب حفظ ذخایر این گونه ارزشمند و در حال انقراض می‌شود.

وی قیمت هر كیلوگرم گوشت فیل ماهی را ۵.۷ هزار تومان اعلام كرد كه بین ۶۰ تا ۷۰ درصد گوشت فیله دارد.

در ادامه مهندس سلطانی ـ كارشناس تكثیر و پرورش آبزیان شیلات استان گیلان ـ در رابطه با نخستین مزرعه پرورش ماهیان خاویاری كشور در منطقه تالش به ظرفیت ۲۰ تن كه با سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیون تومانی پنج ایرانی مقیم خارج از كشور راه‌اندازی شده بودل گفت: در حال حاضر این مزرعه دارای ۱۷۰ قطعه فیل ماهی ماده مولد است.

وی افزود: بچه ماهیهای خاویاری از وزن ۲۰ گرم به این مزرعه وارد شدند كه در پایان سال سوم میانگین وزنی ۱۰ كیلوگرم (بالاترین وزن ۱۸ كیلوگرم) داشتند. آمریكایی‌ها برای بهبود پرورش گونه‌های ماهیان خاویاری خود، آب دریای خزر را آنالیز كرده و با تولید مشابه آن، در حال تولید گوشت و خاویار هستند.

سلطانی با اعلام اینكه تولید هر سه تن گوشت ماهیان خاویاری برای یك نفر ایجاد اشتغال می‌كند، درباره توجیه اقتصادی این طرح گفت: اجرای طرح پرورش ماهیان خاویاری سه سال جهت ساخت و ساز همچنین دو سال برای تولید گوشت زمان می‌برد.

وی یادآور شد: طرح پرورش ماهیان خاویاری در سه سال اول خواب سرمایه دارد ولی بعد از آن سال به سال درآمد حاصله افزایش می یابد.