در حاشیه شهر ووهو كه در مجاورت رود زرد قرار دارد، ۲۵هزار کارگر با روپوش‌های آبی مشغول تولید خودرو برای شركت چری هستند. در حالی كه آنان در دو شیفت كاری و با استفاده از جدیدترین فن‌آوری‌های روز دنیا دست‌اندر كار تولید خودرو هستند، به تغییر مولفه‌های صنعت خودرو هم كمك می‌كنند.

كمتر از یك دهه پس از تاسیس شركت خودروسازی دولتی چری اكنون این شركت در قامت بزرگ‌ترین خودروساز مستقل وطنی و تنها شركت چینی كه عزم خود را برای رقابت با غول‌های خودروسازی جهان جزم كرده، ظهور یافته است. ین تونگ یائو، مدیرعامل و رییس هیات‌مدیره شركت چری می‌گوید: در ابتدا هیچ كس به ما اعتماد نداشت، اما ما اكنون در عرصه ای به گستره تمامی دنیا به دنبال بازارهای جدید هستیم.

داستان بالندگی دور از انتظار چری در دنیای پرماجرای بازار خودرو تا حدود زیادی به وضعیت بازار در حال رشد خودرو چین منطبق است كه پس از سال ۲۰۰۴ تاكنون رشدی یكصد درصدی داشته است. محصولات چری كه خودروهای سواری و SUVهای ارزان‌قیمت هستند، در كشورهای در حال توسعه كه تشنه خودروهای ارزان‌قیمت هستند، طرفداران زیادی یافته است.

با این حال توسعه سریع در شرایطی كه مدیران ارشد به‌رغم محرومیت از نیروی كار متبحر و با تجربه به دنبالش بوده‌اند، هزینه‌هایی هم داشته است. ین تصریح می‌كند كه شركت تحت مدیریت‌اش هنوز هم درگیر جنگ برای بقا است. او یادآوری می‌كند آنان هیچ چیز را از کسی نیاموخته‌اند؛ بلكه هر كاری را با انجام دادن و آزمون و خطا یاد گرفته‌اند.

ماه ژوییه سال‌جاری میلادی بود كه این شركت توافقنامه‌ای مهم با شركت کرایسلر آمریکا برای تامین خودروهایی كوچك كه توسط چری تولید شده و تحت برند دوج در آمریكای‌جنوبی و ایالات‌متحده عرضه خواهند شد، به امضا رساندند. كرایسلر اعلام كرد در وهله اول بازاریابی و فروش این محصول را در سایر بازارهای در حال توسعه از سال آینده میلادی آغاز ‌كرده و مترصد عرضه آن در ایالات‌متحده و اروپای غربی از سال ۲۰۰۹ میلادی است. این توافقنامه اولین موردی است كه در آن یكی از سه غول خودروساز آمریكای شمالی اقدام به تامین خودروی آماده از شركتی چینی می‌كند. این معامله همچنین پیامی برای نیروی كار گران‌قیمت ایالات‌متحده با این مضمون دارد که فرصت شغلی‌شان ممكن است به سان كارگران سایر بخش‌های صنعتی در غرب در معرض خطر قرار گیرد.

توافقنامه چری با كرایسلر پس از اجرای برنامه توسعه كمرشكنی كه طی ماه‌های ا خیر به مرحله اجرا درآمد، به امضا رسید. فروش محصولات چری از سال ۲۰۰۱ تاكنون ۱۰برابر شده است. چری امیدوار است تا پایان امسال آمار فروشش به ۴۰۰هزار دستگاه برسد. این شركت می‌گوید تا سال ۲۰۱۰میلادی سالانه یك میلیون دستگاه خودرو تولید خواهد كرد كه به بازارهای داخلی و خارجی ارسال خواهند شد.

افسار این شركت در حال رشد از ابتدا در دست ین و چند تن دیگر كه از همان اوایل پا گرفتنش به دستور مقامات حزب کمونیست چین در استان محروم آنهویی همراه ین بوده‌اند، قرار داشته است. فرهنگی كه آنان در این شركت حكمفرما كردند، تلفیقی از قوانین حاكم بر حزب كمونیست و ارزش‌هایی است كه كارآفرینان خصوصی از آنها پیروی می‌كنند.

پوسترهای تبلیغاتی حزبی از در و دیوار كارخانه آویزان شده است كه روی آنها جملاتی چون «از لذت‌جویی پرهیز كنید» و ... نقش بسته‌اند. در بخش دیگری از كارخانه و روی تابلوهای اعلانات جداولی كه متضمن نتیجه آزمون‌های كیفی مقایسه محصولات چری با سایر خودروسازها از سوی شركت‌های معتبری چون جی‌دی پاور است، آویزان شده‌اند.

در داخل محوطه تاسیسات تولیدی ۱۶ساعت در روز كار می‌كنند. بیشتر ماشین‌آلات به روز هستند و از اروپا تامین شده‌اند. در واحد تولید قوای محركه، ماشین‌های صنعتی آلمانی و روبات‌های ایتالیایی مشغول كارند و خط رنگ از آلمان خریداری شده است.

چری امیدوار است تا پایان امسال ۱۱۰هزار دستگاه از محصولات خود را صادر كند كه بیش از دو برابر ۵۰هزار دستگاه محصولی است كه در سال گذشته میلادی روانه بازارهای خارجی كرد. اكثر این محصولات به بازارهای در حال ظهور چون روسیه، كشورهای خاورمیانه و آمریكای لاتین، جایی كه مولفه قیمت نقش اصلی را در انتخاب خریداران ایفا می‌كند، ارسال می‌شوند.

چری در حال ساخت یك اسكله بارگیری و صدور خودرو در ساحل رودخانه زرد در مجاورت تاسیسات تولیدی این شركت است تا محصولاتش را با كشتی برای بنادر بزرگ چین و بازارهای هدف بفرستد.

با این حال چری هنوز با شركت‌های بزرگ خودروسازی فاصله زیادی دارد. فولكس واگن، جنرال موتورز، تویوتا و هوندا هر یك طی سال‌جاری چندین برابر چری در بازار داخلی چین خودرو عرضه كرده‌اند. دو شركت جنرال موتورز و تویوتا هر یك بیش از ۹میلیون دستگاه خودرو در سال‌ گذشته میلادی در بازارهای جهانی عرضه كردند.

در مركز توسعه و تحقیق چری مهندسان این شركت در حال کار بر روی ۴۰ تا ۵۰خودروی جدید هستند كه حداقل ۱۰مدل آنها برای سال آینده میلادی آماده قرار گرفتن روی خط تولید می‌شوند. این شركت در حال احداث خطوط مونتاژ جدید است كه تا سال آینده میلادی آماده بهره‌برداری می‌شوند و ظرفیت تولید چری را به ۷۰۰هزار دستگاه در سال افزایش می‌دهند.

ین برای انجام برنامه توسعه در این شركت اهمیت خاصی قایل است. تامین‌كنندگان قطعه برای چری می‌گویند به دفعات از آنها برای برگزاری جلسات دیرهنگام و حتی در روزهای تعطیل در دفاتر مركزی چری دعوت می‌شود و مدیران چری و مهندسان این شركت با شتاب به دنبال اجرای پروژه‌ها هستند.

چری می‌گوید امیدوار است بتواند از تخصص فنی کرایسلر و شبکه گسترده فروش و خدمات پس از فروش این شرکت منتفع شود. هرچند محصول چری تحت برند دوج عرضه خواهد شد، اما مشتری این نكته را كه خودرویی كه سوار می‌شود، در چین و توسط چری تولید شده است، خواهد دانست.

چری هزینه‌های پایین تولید را با حجم عظیم سرمایه‌گذاری و سایر اشكال حمایت دولتی تلفیق كرده تا به اهداف خود دست پیدا كند. مهندسان چری سالانه ۶هزار دلار حقوق می‌گیرند و اکثرشان در خوابگاه‌های عمومی داخل کارخانه که با قرار دادن چهار تحت در یك اتاق ایجاد شده‌اند، سکنا دارند. اكثر كارشناسان شركت چری گواهینامه رانندگی هم ندارند و تعداد كمی از آنها استطاعت خرید خودروهایی را كه می‌سازند، دارند. مدیران چری اگرچه با دست خالی شروع كردند و راهی طولانی را پشت‌سر گذاشتند، اما تلاش آنها دستاوردهای بزرگی داشت. خودروسازی كه می‌رود تا به رقیبی جهانی برای بزرگان صنعت خودرو تبدیل شود.

منبع: وال استریت ژورنال