اسامی برگزیدگان استانی دومین جشنواره بین‌المللی شعر فجر در حوزه‌های مختلف اعلام شد.

اسامی نهایی برگزیدگان استانی دومین جشنواره شعر فجر در حوزه‌های شعر امام و انقلاب، اجتماعی، آیینی، پایداری و انتفاضه، كودك و نوجوان، آزاد، جوان و شاعر برگزیده به همراه روز برگزاری جشنواره در آن استان اعلام شد كه به شرح ذیل است:

‌● آذربایجان شرقی

امام و انقلاب: سهیلات باقریان، نسرین شیخ زاده، مختار صدر محمدی

اجتماعی: سید احمد استوار

آیینی: ابراهیم قبله آرباطان، ندا سهراب زاده، سعیده یوسف‌زاده

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): فریبا عباسی، رضا شیبانی، بابك قوجازاده

كودك و نوجوان: محمد قضایی

آزاد: صالح سجادی، غلامرضا رزمی، سكینه حضوری

جوان (چاپ اثر): -

شاعر برگزیده: صالح سجادی

روز جشنواره: ۲۱ بهمن

● آذربایجان غربی

امام و انقلاب: وحید طلعت

اجتماعی: حامد ماكویی

آیینی: هاشم عابدی

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): سید حیدر علی آران

كودك و نوجوان: بهرام اسدی

آزاد: حمید واحدی

جوان (چاپ اثر): مریم خمسه‌لویی

شاعر برگزیده: بهرام اسدی

روز جشنواره: ۲۰ بهمن

● اردبیل

امام و انقلاب: لطفعلی فكرت، حبیب یزدانی

اجتماعی: اسماعیل مهریورز، روزیه صمدی، فرامرز دهقان

آیینی: اسكندر نجفی سوها؛ فیروز داودی

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): نسرین زنده دین؛‌میرعلی عابدین

كودك و نوجوان: فرزاد رنودی، افسون بهنژاد

آزاد: عبدالحسین پویا

جوان (چاپ اثر): -

شاعر برگزیده: میرعلی عابدینی

روز جشنواره: ۱۸ بهمن

● اصفهان

امام و انقلاب: محمد جواد شاهمرادی

اجتماعی: مهدی ملكی

آیینی: مهدی جهاندار، عباس كیقبادی

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): -

كودك و نوجوان: -

آزاد: پانته‌آ صفایی، جواد زهتاب

جوان (چاپ اثر): مهدی جهاندار

شاعر برگزیده: علی مظاهر

روز جشنواره: ۲۰ بهمن

● ایلام

امام و انقلاب، اجتماعی، آیینی، پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه)، كودك و نوجوان، آزاد: جلیل صفربیگی، محمد علی قاسمی، فرهاد شاهمرادیان، عبدالحسین رحمتی، كیومرث مرادی، سیروس عبدی

جوان (چاپ اثر): عباس رضایی

شاعر برگزیده: جلیل صفربیگی

روز جشنواره: ۱۸ بهمن

● بوشهر

امام و انقلاب: محمد حسین انصاری‌نژاد

اجتماعی: سید اسماعیل بهزادی

آیینی: عبدالعلی بهرامپور

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): حمزه زارعی

كودك و نوجوان: حسین دارند

آزاد: مجید اجرایی

جوان (چاپ اثر): پیام پاینده

شاعر برگزیده: رضا طاهری

روز جشنواره: ۲۱ بهمن

● تهران

امام و انقلاب: احمد عزیزی

اجتماعی: منوچهر احترامی

آیینی: محمدرضا سهرابی‌نژاد

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): شیرینعلی گل مرادی

كودك و نوجوان: عرفان نظر آهاری

آزاد: یدالله مفتون امینی

جوان (چاپ اثر): امید مهدی نژاد، محسن خاتمی (چاپ كتاب)

شاعر برگزیده: ساعد باقری

روز جشنواره: بهمن

● چهار محال و بختیاری

امام و انقلاب: فیض‌الله طاهری اردلی، فاطمه دهقانیان

اجتماعی: عبدالله روا

آیینی: پریسا جعفری قهفرخی، جواد محمدی، احمدرضا الیاسی

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): الهام جانبازی علی حیدری

كودك و نوجوان: -

آزاد: سید اصغر صالحی قهفرخی، كبری موسوی، محمد فرامرزی، اكرم محمدی

جوان (چاپ اثر): وحید برزگرقهفرخی

شاعر برگزیده: مریم محمدی

روز جشنواره: ۲۰ بهمن

● خراسان رضوی

امام و انقلاب: مهدی چناری

اجتماعی: محمد صابر تولایی

آیینی: آمنه دولت‌آبادی

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): فاطمه روحی

كودك و نوجوان: لیلا خیامی

آزاد: جواد اسلامی

جوان (چاپ اثر): علیرضا بدیع

شاعر برگزیده: هادی منوری

روز جشنواره: ۱۸ بهمن

● خراسان شمالی

امام و انقلاب، اجتماعی، آیینی، پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه)، كودك و نوجوان، آزاد:

قدرت‌الله شریفی، احمد شاهد، داراب بدخشان، میثم ایمانی، معصومه وحدانی، علی رستمی

جوان (چاپ اثر): -

شاعر برگزیده: قدرت‌الله شریفی

روز جشنواره: ۲۶ بهمن

● خراسان جنوبی

امام و انقلاب: غلامحسین یوسفی

اجتماعی: غلامحسین كهكندی‌نژاد

آیینی: محمد علی رحیمی

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): پیام یوسفی

كودك و نوجوان: فاطمه حسینی‌فر

آزاد: غلامحسین یكه‌خوانی

جوان (چاپ اثر): -

شاعر برگزیده: محمد علی رحیمی

روز جشنواره: ۲۱ بهمن

● خوزستان

امام و انقلاب: حاج حبیب‌الله معلمی

اجتماعی: فریدون كربلی

آیینی: حسین چهارلنگ (مهر آذین)

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): هرمز فرهادی بابادی

كودك و نوجوان: مهدی مرادی

آزاد: هرمز علی‌پور

جوان (چاپ اثر): علی اكبر رشیدی

شاعر برگزیده: هرمز فرهادی بابادی

روز جشنواره: ۲۶ بهمن

● زنجان

امام و انقلاب، اجتماعی، آیینی، پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه)، كودك و نوجوان، آزاد: محبعلی قنبری، هوشنگ جعفری، سعید بدغی، همایون عطایی، جهانبخش شفیعی، محمد علی رحیمی

جوان (چاپ اثر): سعید توكلی

شاعر برگزیده: همایون عطایی

روز جشنواره:۱۸ بهمن

● سمنان

امام و انقلاب: نورالله عجم نوروزی

اجتماعی: فرامرز عرب عامری

آیینی: علی اكبر اختری‌فر

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): فضل‌الله قاسمی

كودك و نوجوان: نیره كاشی

آزاد: شریف‌رضا مجد

جوان (چاپ اثر): فرامرز عرب عامری

شاعر برگزیده: شریف‌رضا مجد

روز جشنواره: ۱۸ بهمن

● سیستان و بلوچستان

امام و انقلاب: ابراهیم محمودی

اجتماعی: -

آیینی: قادر بخش آبسالان

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): محسن ناصح، علی اكبری

كودك و نوجوان: -

آزاد: عباسعلی باقری

جوان (چاپ اثر): -

شاعر برگزیده: عبدالله واثق عباسی

روز جشنواره: ۱۷ بهمن

● فارس (تقدیرشدگان)

امام و انقلاب: خلیل ذكاوت (محمد مرادی، قاسم مرام)

اجتماعی: مجتبی صادقی (محمد كاظم حسینی، غلامعلی مهدی خانی)

آیینی: احمد ده بزرگی (علی حكمت، اعظم قلندری، ام‌البنین باباخانی)

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): رضا علی اكبری (میلاد عرفان پور، زینب صبوری)

كودك و نوجوان: (طاهره احمدی، طیبه نیكو)

آزاد: كاظم شیعتی (علی بهمن، طاهره خنیا)

جوان (چاپ اثر): سید محمد امین جعفری حسینی

شاعر برگزیده: -

روز جشنواره: ۲۳ بهمن

● قزوین

امام و انقلاب: امیرعاملی

اجتماعی: مجید بالدران

آیینی: رزیتا نعمتی

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): سید محمد حسین ابوترابی

كودك و نوجوان: لقمان دهقانی رحیم آبادی

آزاد: سید رضا علوی

جوان (چاپ اثر): سید محمد حسین ابوترابی

شاعر برگزیده: امیرعاملی

روز جشنواره: ۲۵ بهمن

● قم

امام و انقلاب: محسن حسن زاده، لیله كوهی

اجتماعی: عباس احمدی

آیینی: سید حبیب‌الله نظاری، سید محمد جواد شرافت

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): حاج علی اكبر خالقی

كودك و نوجوان: سید مهدی موسوی، محمد كامرانی اقدام

آزاد: امیراكبرزاده، مهرانه حندقی

جوان (چاپ اثر): سید حمید برقعی

شاعر برگزیده: سید ابوالقاسم حسینی (ژرفا)

روز جشنواره: ۱۸ بهمن

● كردستان

امام و انقلاب، اجتماعی، آیینی، پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه)، كودك و نوجوان، آزاد: فریدون فریدونی، شاهرخ اورامی، ملاعمر صالحی صاحب، توفیق مرادی، عبدالغفار وارستگان، منصور دولتی

جوان (چاپ اثر): -

شاعر برگزیده: احسان فریدونی

روز جشنواره: ۱۶ بهمن

● كرمانشاه

امام و انقلاب: همت علی اكرادی

اجتماعی: علی شمس علیزاده

آیینی: الهام مظفری

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): حامد شاهین‌مهر

كودك و نوجوان: فریبرز لرستانی

آزاد: شهروز دانش‌پژوه

جوان (چاپ اثر): -

شاعر برگزیده: علی شمس علیزاده

روز جشنواره: ۲۰ بهمن

● كرمان

امام و انقلاب: معین صمدانی، معصومه شجاعی،

اجتماعی: عزیزه احمد‌پور

آیینی: علی حیدری‌زاده نصر (شعر ولایی)

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): احمد اسدالهی

كودك و نوجوان: -

آزاد: عالیه جهرمی (شعر محلی و بومی)

جوان (چاپ اثر): -

شاعر برگزیده: محمد علی جوشایی

روز جشنواره: ۱۶ بهمن

● كهگیلویه و بویراحمد

امام و انقلاب: كوكب حاتمی

اجتماعی: مجید تقی‌زاده

آیینی: سید غفار موسوی

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): قادر طراوت پور

كودك و نوجوان: حسن بهرامی

آزاد: -

جوان (چاپ اثر): -

شاعر برگزیده: فریدون داوری

روز جشنواره: ۱۴بهمن

● گیلان

امام و انقلاب: كوكب حاتمی

اجتماعی: مجید تقی‌زاده

آیینی: سید غفار موسوی

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): قادر طراوت پور

كودك و نوجوان: حسن بهرامی

آزاد: -

جوان (چاپ اثر): -

شاعر برگزیده: فریدون داوری

روز جشنواره: ۱۴ بهمن

● گیلان

امام و انقلاب: دكتر غلامرضا رحمدل

اجتماعی: رحمت تقی‌پور

آیینی: محمد حسین مهدوی (م موید)

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): اسماعیل محمدی‌پور

كودك و نوجوان: احمد خداپرست

آزاد: امیر فخر موسوی

جوان (چاپ اثر): رقیه آزادنیا

شاعر برگزیده: امیر فخر موسوی

روز جشنواره: ۱۷ بهمن

● گلستان

امام و انقلاب: جعفر رودسرابی

اجتماعی: -

آیینی: احمد كریم‌زاده، طاهره كریمی، علی اكبر آقاسیان

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): مهدی خطیر

كودك و نوجوان: مسرور وكیلی

آزاد: -

جوان (چاپ اثر): -

شاعر برگزیده: جعفر رودسرابی

روز جشنواره: ۲۰بهمن

● لرستان

امام و انقلاب: عزیز بیرانوند

اجتماعی: رضا حسن وند

آیینی: محمد تقی‌عزیزیان، حجت‌الله مهدوی

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): مرتضی ذاكر

كودك و نوجوان: -

آزاد: عبدالرضا شهبازی

جوان (چاپ اثر): مهتاب بازوند

شاعر برگزیده: دكتر محمد رضا روزبه

روز جشنواره: ۱۷ بهمن

● مازندران

امام و انقلاب: مرحوم سلمان هراتی

اجتماعی: مریم رزاقی

آیینی: جعفر كریم جویباری

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): رجب افشنگ

كودك و نوجوان: وحید دانا

آزاد: ولی‌الله پاشا

جوان (چاپ اثر): محمد سلطانی

شاعر برگزیده: محمد علی رضازاده

روز جشنواره: ۲۰ بهمن

● مركزی

امام و انقلاب: مهدی رحیمی

اجتماعی: امیر سنجری

آیینی: شبیر گودرزی

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): زهرا محمودی

كودك و نوجوان: آیت‌ باقری

آزاد: ابراهیم واشقانی فراهانی

جوان (چاپ اثر): مهدی اشرفی

شاعر برگزیده: مهدی رحیمی

روز جشنواره: ۲۱ بهمن

● هرمزگان

امام و انقلاب: اعظم پشته مشهدی

اجتماعی: امینه دریانورد

آیینی: ناصر رزمجو

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): هاجر مهدی حسینی

كودك و نوجوان: سعیده موسوی زاده

آزاد: مسلم محبی

جوان (چاپ اثر): امینه دریانور

شاعر برگزیده: جواد ضمیری

روز جشنواره: ۲۱بهمن

● همدان

امام و انقلاب: احمد خوانساری

اجتماعی: كمتل شفیعی

آیینی: علی سلیمانی

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): مهدی الماسی

كودك و نوجوان: غلامرضا بكتاش

آزاد: حمید عزیزی

جوان (چاپ اثر): غلامرضا بكتاش

شاعر برگزیده: احمد خوانساری

روز جشنواره: ۱۸ بهمن

● یزد

امام و انقلاب: مسعود زارع

اجتماعی: سید فضل‌اله طباطبایی ندوشن، مریم عابدین پور

آیینی: سیده صدیقی عظیمی‌نیا

پایداری (دفاع مقدس و انتفاضه): -

كودك و نوجوان: -

آزاد: عبدالخالق ابویی

جوان (چاپ اثر): فرزانه سعادتمند

شاعر برگزیده: عالیه محرابی

روز جشنواره: ۱۶ بهمن