سومین دوسالانه بین‌المللی گرافیك جهان اسلام با شعار «تمدن اسلامی» و در چهار شاخه پوستر، طراحی جلد كتاب، نشانه و بخش ویژه پوستر فلسطین، برگزار می‌شود.

به نقل از رابط عمومی موزه هنرهای معاصر فلسطین، فراخوان شركت در این دوسالانه از سوی فرهنگستان هنر منتشر شد.

این دوسالانه در دوره قبل با نام پوستر جهان اسلام برگزار شد كه هم اینك با گسترش دامنه فعالیت خود و دربرگرفتن حوزه‌های متنوع طراحی گرافیك با عنوان دوسالانه گرافیك جهان اسلام به كار خود ادامه خواهد داد.

دوسالانه گرافیك، با هدف تقویت زمینه‌های ارتباط و تبادل تجارب هنری، میان هنرمندان جهان اسلام، بررسی و تأكید بر هویت در آثار طراحان جوامع اسلامی،معرفی و شناسایی طراحان فعال معاصر و استعدادهای برتر در حوزه جهان اسلام در ۴ بخش پوستر، طراحی جلد كتاب، نشانه و بخش ویژه پوستر با موضوع فلسطین، برگزار خواهد شد.

آخرین مهلت ارسال آثار تا ۲۶ فروردین سال ۱۳۸۸، اعلام شده است و انتخاب آثار از یك ماه بعد توسط هیأت انتخاب آثار متشكل از آیدین آغداشلو، مصطفی اسداللهی، ابراهیم حقیقی، مصطفی گودرزی و حبیب‌الله صادقی آغاز می‌شود.

شركت در این دو سالانه برای تمامی طراحان كشورهای جهان اسلام و طراحان مسلمان دیگر كشورها آزاد است.

در فراخوان سومین دوسالانه بین المللی گرافیك، همچنین اعلام شده كه شعار این دوره از دوسالانه «تمدن اسلامی» است و از تمامی طراحان درخواست شده تا آثار خود را متناسب با این شعار و رویكرد انتخاب و ارسال كنند.

كلیه علاقه‌مندان و متقاضیان حضور در این عرصه بین‌المللی می‌توانند جهت اطلاع از شرایط شركت خود به نشانی تهران- میدان فلسطین- خیابان طالقانی- خیابان شهید برادران مظفر- شماره ۶۴- مراجعه و با شماره تلفن ۶۶۹۷۴۷۹۰ تماس بگیرند.

این دوسالانه از سوی فرهنگستان هنر، مؤسسه فرهنگی هنری صبا، موزه هنرهای معاصر فلسطین و با مشاركت مركز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد، انجمن صنفی طراحان گرافیك، موزه هنرهای معاصر تهران و بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار می‌شود.