چسب زخم مایع متشكل از مواد گیاهی و دریایی با قابلیت ترمیم زخمهای مختلف توسط محققان ایرانی تولید و عرضه شد.

دكتر سهیلا سلحشور كردستانی، مدیر عامل شركت سازنده این محصول گفت: این محصول جدید در واقع پانسمان مایع زخم است كه مانند چسب زخم عمل می‌كند، ولی این چسب مایع در واقع یك پوششی مانند پوست مصنوعی بر روی زخم ایجاد می‌كند و به مرور زمان ترمیم را در زخم ایجاد می‌دهد.

وی در خصوص كاربردهای این چسب زخم مایع خاطر نشان كرد: این چسب زخم مایع دارای مصادف عمومی در افرادی كه بریدگی‌های مختلفی در صورت، دست و پا دارند و مصارف خانگی در مواقع اورژانسی است.

سلحشور كردستانی افزود: در مواقع اورژانسی این چسب می‌تواند به طور موقتی روی زخم را به طریقی پانسمان كند تا به محلی كه درمان مناسب روی آن انجام گیرد، منتقل شود.

مجری این طرح در مورد تفاوت بارز این محصول با نمونه‌های مشابه خارجی، یادآورشد: تفاوت بارز این چسب زخم مایع با یكی، دو مشابه خارجی كه در دنیا وجود دارد این است كه از بیومواد طبیعی دریایی و گیاهی ساخته شده است؛ بنابراین دارای سازگاری بالا و حساسیت زایی پایین با بدن است.

گفتنی است، شركت تولید كننده این محصول تحقیقات وسیعی بر روی روش‌های نوین ترمیم زخم و بندآورده‌های خونریزی انجام داده كه این آزمایشات منجر به تولید پانسمانهای بیواكتیو، پودرهای بند آورنده خون، اسپری ضد عفونی كرده حاوی مواد نانو نقره و ... و همچنین منجر به اخذ ثبت اختراع بین‌المللی از پنج كشور اروپایی شده است.