یك عضو شورای مركزی حزب اعتماد ملی، گفت: مهدی آیتی دو سال پیش و در یكی از جلسات شورای مركزی استعفا داد و اصلا در جریان مذاكرات و مباحث حزب نبود و اصلا لزومی نداشت كه پس از دو سال دوباره استعفا بدهد و این بار صبغه سیاسی نیز به آن بدهد.

یك عضو شورای مركزی حزب اعتماد ملی كه نخواست نامش فاش شود درخصوص استعفای مهدی آیتی عضو شورای مركزی این حزب كه گفته می‌شود "در اعتراض به كاندیداتوری مهدی كروبی در انتخابات آتی" صورت گرفته است، گفت: مهدی آیتی دو سال پیش و در یكی از جلسات شورای مركزی حزب با این استدلال كه چون ساكن مشهد است و نمی‌تواند در جلسات شورای مركزی شركت كند از عضویت در این شورای استعفا داد.

این عضو شورای مركزی حزب اعتماد ملی در ادامه افزود: برای حفظ حرمت ایشان تصمیم گرفته شد كه خبر استعفای او منتشر نشود و از آن زمان هم ایشان در جلسات شورای مركزی حضور نداشت.

وی با بیان اینكه ریزش و جذب نیرو در هر حزبی وجود دارد، اما در اعتماد ملی با توجه به گستردگی آن كمتر شاهد این امر بودیم، افزود: آیتی اصلا در جریان مذاكرات و مباحث حزب نبود و اصلا لزومی نداشت كه پس از دو سال دوباره استعفا بدهد و این بار صبغه سیاسی نیز به آن بدهد.

عضو شورای مركزی حزب اعتماد ملی در خصوص گفته آیتی مبنی بر اینكه بسیاری تا كنون از اعتماد ملی استعفا داده‌اند گفت: در طی سه سالی كه از عمر فعالیت حزب اعتماد ملی می‌گذرد، تنها دو نفر استعفا داده‌اند كه یكی از آنها خود آیتی است.

گفتنی است آیتی روز گذشته در نامه‌‏ای به مهدی كروبی دبیركل این حزب به دلیل آنچه آن را "مواضع نادرست حزب اعتماد ملی نسبت به جبهه اصلاحات" عنوان كرد، از عضویت در شورای مركزی این حزب استعفا كرد.

وی كه نماینده مردم بیرجند در مجلس ششم بود، كاندیداتوری مهدی كروبی را یك اشتباه بزرگ عنوان كرد و گفت: آقای كروبی با این كار ضربه مهلكی به جریان اصلاحات وارد كرد.

وی همچنین اعلام كرده بود: حزب اعتماد ملی با كاندیداتوری كروبی هم كوپن خاتمی را سوزاند و هم با توجه به آنكه كروبی شانسی برای پیروزی در انتخابات ندارد، امكان پیروزی اصلاح‌‏طلبان در انتخابات ریاست‌‏جمهوری را كاهش داد.

مهدی آیتی در ادامه تاكید كرده بود: افراد بسیاری طی دو سال گذشته به دلیل برخی مواضع حزب اعتماد ملی از این حزب جدا شدند، اما بنا بر برخی مصالح آن را مكتوب نكردند.