با فیلترینگ سایت «الف» و در پی پیگیری خبرنگار «فردا»، دبیر تحریریه این پایگاه خبری تحلیلی تاکید کرد که دلیل اصلی فیلترینگ «الف»، اطلاع رسانی پیرامون مدرک علی کردان است.

مجتبی توانگر به «فردا» گفت: تا این لحظه کلیه پیگیری‌ها از نهادهای دولتی و غیر دولتی در مورد دلیل اصلی فیلتر شدن سایت بی‌نتیجه بوده و هیچ یک از مسئولان حاضر به پاسخگویی در این باره نیستند. ضمن آن که تا این لحظه هیچ ابلاغ کتبی در ارتباط با موضوع به مسئولان سایت نرسیده و تنها بر اساس دستور ابلاغی به کلیه ISP ها، فیلترینگ سایت از ساعاتی قبل آغاز شده است.

مجتبی توانگر پیگیری‌های یک هفته اخیر و مکاتبات با دانشگاه آکسفورد را جزء وظایف رسانه‌ای سایت و بنا بر ابهامات ایجاد شده در بین نمایندگان اصولگرای تحول‌خواه مجلس دانست.

توانگر یادآور شد: به محض اعلام دستگاه‌های قضایی و دولتی درباره علت اصلی فیلترینگ سایت الف، مسئولین این سایت پیگیری‌های لازم را انجام خواهند داد.

وی با بیان احتمال غیرقانونی بودن فیلترینگ سایت تصریح کرد: حق پیگیری حقوقی برای این سایت به قوت خود باقی است و پیگیری از طریق نهادهای مختلف و مرتبط نظام صورت خواهد گرفت.

این دبیر تحریریه افزود: نمایندگان مجلس نیز از فیلترینگ سایت الف و همچنین ادامه فشار بر رسانه‌ها مخصوصا سایتهای خبری ابراز نگرانی کرده اند.

به واسطه قطعی نبودن خبر ، سایت فردا آمادگی خود را جهت انعكاس نظرات جناب آقای كردان و یا روابط عمومی وزارت كشور در این خصوص اعلام می دارد .