پلیس اتریش اعلام كرد پدر ۷۳ ساله در حالی به زندانی كردن دخترش برای ۲۴ سال و به دنیا آوردن ۷ بچه از دخترش اعتراف كرد كه بچه‌هایی كه به همراه مادرشان در زیر‌زمین خانه زندانی بوده‌اند هیچ‌گاه نور خورشید را ندیده‌اند.

به نقل از آسوشیتدپرس از آمستتن اتریش، اتاق محل زندانی كردن دختر هیچ‌گونه پنجره‌ای نداشته و با یك سیستم ورودی الكترونیكی بدون كلید محافظت می‌شده است.

به گفته مقامات یكی از ‌كودكان در بدو تولد جان خود را از دست داده است و توسط پدر در نزدیكی این خانه كه در میان اتریشی‌ها به خانه وحشت معروف شده، سوزانده شده است. متهم مالك این ساختمان خاكستری رنگ بوده كه در آن‌جا با خانواده‌اش زندگی می‌كرده و سایر واحدهای آن را هم به اقوامش اجاره داده بوده است.

مردم اتریش در حالی كه هنوز هم در شوك سال ۲۰۰۶ ربایش یك دختر ۱۰ ساله و ۸ سال حبس او به سر می‌برند متعجب هستند كه این جنایت چگونه سال‌های سال فاش نشده است.

سئوالات زیادی در این‌باره باقی است كه چگونه متهم با نام "جوزف فریتزل" ۷۳ ساله همه همسایگان، اقوام، مقامات اجتماعی و پلیس را در این مدت طولانی گمراه كرده است.

"فریتزل" در حال حاضر در بازداشت موقت به سر برده و در صورت محكوم شدن مجازاتی تا حداكثر ۱۵ سال حبس در انتظار اوست. این مجازات برای سنگین تر شدن جرم ارتكابی در اتریش یعنی تجاوز در نظر گرفته می‌شود. پلیس، دوشنبه و پس از این‌كه هویت متهم توسط اكثر رسانه‌ها در سطح اروپا و جهان فاش شده بود نام و عكس "فریتزل" را در كنفرانسی خبری منتشر كرد.

"فریتزل" در سال ۱۹۳۵ متولد شده و در زمان حمله نازی‌ها به اتریش پیش از جنگ جهانی دوم یك كودك بوده است. دختر او هم اكنون ۴۲ ساله دارد و از ۱۹ سالگی در سلولی كه در زیر ساختمان ساخته شده بود، زندانی شده است.

"فرانس فولتزر" رئیس اداره امور جنایی اتریش گفت:" وی به زندانی كردن دخترش در سلول و تجاوز جنسی مداوم به وی و ۷ بار بچه‌دار شدن از دخترش اعتراف كرده است."

پلیس اعلام كرده كه یكی از كودك‌ها بعد از تولد در سال ۱۹۹۶ درگذشته است و ۶ كودك باقی‌مانده ۳ دختر و ۳ پسر هستند كه كوچك‌ترین آن‌ها ۵ سال دارد و بزرگ‌ترین بچه ۱۹ ساله است.

پلیس در حال تحقیق در این‌باره است كه چگونه قربانیان سال‌ها در ساختمان پنهان بوده‌اند و هیچ كس در این شهر ۲۳ هزار نفری متوجه حضور آن‌ها در زیرزمین نشده است. به گفته "فولتزر" متهم همه كس از جمله "رزمری" همسرش را گول زده است و این در حالی است كه "فریتزل" دارای ۷ فرزند دیگر از "رزمری" هم است.

به گفته مقامات ۳ نفر از بچه‌ها كه ۱۹، ۱۸ و ۵ ساله هستند تا‌ چند روز پیش كه آزاد شدند نور خورشید را ندیده بودند. پلیس معتقد است كه "فریتزل" به تنهایی عمل كرده است اما از تمام مردم خواسته كه اگر كسی اطلاعاتی را در این‌باره دارد به پلیس مراجعه كند.

"الیزابت" دختر متهم از سال ۱۹۸۴ ناپدید شده بود و پدرش به همه اعلام كرده بود كه وی وارد فرقه جدیدی شده و خانواده‌اش را ترك كرده است. وی سرانجام پس از ۲۴ سال ‌شنبه توسط پلیس پیدا شد.

‌مقامات اعلام كردند كه "الیزابت" و بچه‌هایش در مكانی نامعلوم تحت مراقبت‌های روانی قرار دارند و پسر ۵ ساله وی بسیار خوشحال به نظر می‌رسد.