زنی كه از سال ۱۹۸۴ تا‌كنون ناپدید شده بود سرانجام پس از ۲۴ سال حبس توسط پدرش در یك اتاق نجات یافت.

به نقل از آسوشیتدپرس از وین، این زن در بازجویی‌های اولیه به پلیس اظهار كرده كه مرتباً مورد تجاوز پدرش قرار می‌گرفته و در این مدت دست كم ۶ بچه را به دنیا آورده است.

مقامات اعلام كرده‌اند كه پدر وی به اقوام و آشنایان گفته بود كه دخترش وارد یك فرقه جدید و ناپدید شده است.

"فرانس پولتزر" رئیس اداره تحقیقات جنایی اتریش به خبرنگاران گفت: پدر این زن به نام "جوزف" تحت نظارت پلیس به سر می‌برد.

پلیس اعلام كرد: "جوزف" و همسرش ۳ كودك دخترشان را بزرگ كرده‌اند و ۳ دختر دیگر نیز در اتاق محل زندانی كردن مادرشان به سر می‌برده‌اند.

ماجرا زمانی فاش شد كه در ۱۹ آوریل یك نوجوان بی‌هوش در ساختمانی كه پدربزرگ و مادربزرگش در آن‌جا زندگی می‌كردند یافت و به بیمارستانی در شهر "آمستتن" منتقل شد و اعلام كرد‌ مادر ‌بیمار ‌او گم شده است.

پلیس با انتشار اطلاعیه‌هایی خواستار مراجعه مادر این نوجوان شدند و سرانجام با دریافت اطلاعاتی محرمانه و ناشناس موفق شدند مادر او را در نزدیكی بیمارستان پیدا كنند.

مادر كه مقامات او را "الیزابت" معرفی كرده‌اند به افسران پلیس گفته بود كه به تازگی و بعد از ۲ دهه حبس توسط پدرش آزاد شده است.

وی اظهار كرد: در ۲۸ آگوست ۱۹۸۴، پدرش او را با دادن داروی آرامبخش به وی دستانش را بسته است و در اتاقی در زیرزمین خانه آن‌ها زندانی كرده است.

"پولتزر" در گفت‌وگو با تلویزیون آسوشیتدپرس گفت: این زن رمزهایی را برای یافتن اتاق مخفی محل حبس وی داده است و پلیس موفق به كشف این مكان شده است.

پلیس اعلام كرده كه محل حبس وی دارای چند اتاق و كف ناهموار بوده و در ورودی آن آنقدر كوتاه بوده كه باید با خم شدن وارد آن می‌شده‌اند و تمام فضاهای این اتاق بسیار تنگ و بسته بوده است.

الیزابت به پلیس گفت: پدرش از سن ۱۱ سالگی مرتباً او را مورد تجاوز جنسی قرار می‌داده است و او و بچه‌هایش غذا و لباس مورد نیاز خود را تنها از طریق پدر و مادرش به دست می‌آورده‌اند كه در این میان مادر اطلاعی از وضعیت دختر و نوه‌هایش نداشته است.

پلیس اعلام كرده كه الیزابت در جریان بازجویی‌ها بسیار هراسان و مضطرب بوده و تنها زمانی حاضر به صحبت شده كه مقامات به او تضمین داده‌اند دیگر مجبور نیست پدرش را ببیند و فرزندان او نیز تحت مراقبت كامل قرار دارند.

"جوزف" ۷۳ ساله و "رزمری" همسرش ۳ كودك دخترشان را در این خانه دو طبقه در شهر "آمستتن" در ۸۰ مایلی غرب وین بزرگ كرده‌اند. این دو با اعلام این كه این كودكان را در خارج از خانه خود و در سال‌های ۱۹۹۳، ۱۹۹۴ و ۱۹۹۷ یافته‌اند و همراه یكی از آن‌ها یادداشتی از "الیزابت" بوده است كه قادر به نگهداری از كودكان نیست، برای آن‌ها شناسنامه گرفتند.

پلیس اعلام كرده كه دختر ۱۹ ساله بیمار به نام "كرستین" را در ۱۹ آوریل و بیهوش با یادداشتی از مادرش و در همان ساختمان پیدا كرده‌اند كه خواستار مراقبت از این دختر مریض شده بود. بعد از بستری شدن‌ "كرستین"، "جوزف"، "الیزابت" و ۲ دختر دیگرش را آزاد می‌كند و به همسرش می‌گوید كه دخترش به همراه نوه‌هایشان باز گشته‌اند.

خبرگزاری اتریش‌پرس گزارش داده به غیر از "كرستین"، ۳ نفر از بچه‌ها پسر بوده و دو نفر دیگر دختر بوده‌اند كه كوچك‌ترین آن‌ها ۵ سال سن دارد. همه كودكان به همراه "الیزابت" و "رزمری" تحت مراقبت‌های روانی قرار دارند و آزمایشات DNA‌ برای تشخیص نسب كودكان در حال انجام است.

پلیس اعلام كرد: "الیزابت" اعتراف كرده است كه در سال ۱۹۹۶ یك جفت دو قلو را به دنیا آورده است كه یكی از آن‌ها به علت مراقبت نامناسب جان خود را چند روز بعد از دست داده است و "جوزف" بعد از مرگ جسد را خارج كرده و آن را می‌سوزاند.

انتشار این خبر در حالی اتریش را تكان داده است كه یادآور خاطره تكان دهنده "ناتاشا كامپوش" در كم‌تر از ۲ سال پیش است.

"كامپوش" زمانی كه ۱۰ ساله بود در راه رفتن به مدرسه در مارس ۱۹۹۸ ربوده شده بود. او ۵/۸ سال توسط شخصی به نام "ولفگانگ پریكلوپیل" در زیرزمین كوچك خانه دور افتاده‌ای در حومه وین زندانی شده بود. "پریكلوپیل" چند ساعت بعد از فرار "كامپوش" در ۲۳ آگوست ۲۰۰۶، خود را جلوی یك قطار انداخت و جان سپرد.