هافبك ملی پوش ایرانی تیم اوساسونا كه در رقابت های جام ملت های آسیا به عنوان بهترین بازیكن تیم ملی ایران لقب گرفت در آستانه آغاز رقابت های این فصل لالیگا دچار مصدومیت شدید شد و بیش از نیمی از مسابقات این فصل را ازدست داد. با وجود این كه پارگی رباط صلیبی یكی از بدترین مصدومیت برای فوتبالیست ها محسوب می شود اما نكونام امیدوارانه دوران نقاهت خود را می گذراند و برای بازگشت به مستطیل سبز لحظه شماری می كند.سایت معتبر گل در گفتگویی با این بازیكن تیم ملی كشورمان و باشگاه اوساسونا آخرین وضعیت او را جویا شده كه مشروح این گفتگو را در پی می خوانید:

● اوضاع و احوال چطور است؟

▪ شكر می كنم كه همه چیز به خوبی پیش می رود و اتفاق ناگواری در طول مدت درمان برایم نیفتاده است. هر روز فیزیوتراپی می كنم تا هرچه زودتر سلامتی ام را بازیابم.

● جلسات فیزیوتراپی تا چه حد در روند بهبودیت تاثیر داشته و نظر پزشكان در مقطع كنونی چیست؟

▪ اكنون به آرامی می توانم زانویم را تكان بدهم البته پزشكم معتقد است كه نباید زیاد روی زانویم فشار وارد كنم و من هم ترجیح می دهم تا زمان بهبودی نسبی فشار زیادی به زانویم وارد نكنم.

● با عواقب جراحی چطور كنار آمدی؟

▪ هم اكنون ۲۵ روز از جراحی می گذرد. در ابتدا شرایط خیلی سخت و تقریباً غیر قابل تحمل بود. اما اكنون كه دكترها از روند بهبودی رضایت دارند، شرایط روحی بهتری پیدا كرده ام.

● فكر می كنی چه وقت به زمین بازگردی و تمریناتت را آغاز كنی؟

▪ خب، الآن نمی توانم به طور قطع بگویم كه چه زمانی باز می گردم و تمریناتم را آغاز می كنم اما گمان می كنم كه اگر همه چیز به همین خوبی پیش برود زودتر از پیش بینی ها بتوانم به فوتبال بازگردم.

● پزشكان در مورد بازگشت تو به فوتبال چه نظری دارند؟

▪ آنها به من گفته اند كه با توجه به جراحی صورت گرفته دوران نقاهت تا رسیدن به بهبودی كامل ۴ و نیم تا ۸ ماه به طول می انجامد ولی من امیدوارم در حداقل زمان سلامتی ام را بازیابم.

● گفته می شد كه پس از عمل جراحی به تهران باز می گردی اما این اتفاق نیفتاد...

▪ پزشكان هنوز اجازه پرواز و سوار شدن به هواپیما را به من نداده اند. من هم دوست دارم كه به ایران بیایم و در كشورم استراحت كنم و امیدوارم این امكان زودتر فراهم شود. وضعیت فعلی من كه با عصا راه می روم اجازه سفر طولانی را از من گرفته است، تصور كنید مانند یك پیرمرد با عصا می توانم روی زانوی ناتوانم بایستم! به هرحال فكر می كنم تا یك ماه دیگر بتوانم به تهران بیایم.

● از ماجرای مصدومیت بگذریم... لیگ ایران را پیگیری می كنی؟

▪ با جدیت!

● درمورد استقلال و پرسپولیس چه فكر می كنی؟

▪ هر دو تیم بازی های جذابی را از خود نشان داده اند، هرچند كه هنوز به سطح مطلوب نرسیده اند. اما در مقام مقایسه باید بگویم پرسپولیس تیم كامل تر و منسجم تری به نظر می آید.

● بازی استقلال و سایپا را دیدی؟

▪ بله، بازی جذابی و تماشایی بود. در نیمه اول دو تیم در یك سطح ظاهر شدند اما در نیمه دوم این سایپا بود كه توانست بر توپ و میدان مسلط شود و نهایتاً با بی دقتی فراوان مدافعان و دروازه بان استقلال موفق شد این بازی را پیروز شود. به طور كلی باید بگویم سایپا خیلی بهتر از استقلال ظاهر شد.

● آیا تو هم معتقدی كه دلیل اصلی شكست های استقلال، تفكرات غلط حجازی در هدایت تیم است؟

▪ این اصلا درست نیست كه بگوییم حجازی دلیل ناكامی استقلال است و یا این كه او مقصر اصلی است بلكه من معتقدم كه در مقطع كنونی حجازی مسئول برطرف كردن مشكلات استقلال است و هیچ كس به غیر از این مرد با تجربه نمی تواند استقلال را از بحران خارج كند.