ثبت نام آزمون جامع علمی کاربردی برای دوره های کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته که از ۱۱ دی ماه آغاز شده است تا ۲۵ دی ماه ادامه دارد. ثبت نام منحصرا به شیوه اینترنتی صورت می گیرد.

ثبت نام داوطلبان متقاضی دوره بدون آزمون این دانشگاه (کاردانی) از روز دوشنبه ۱۱ دی ماه آغاز شده تا ۲۵ دی ماه ادامه دارد. مدارک ثبت نام از طریق باجه های پستی سراسر کشور توزیع می شود و هر داوطلب با مراجعه به باجه پستی و پرداخت مبلغ ۳۶ هزار ریال، کارت اعتباری ثبت نام را به همراه دفترچه راهنمای ثبت نام دریافت می کند.

همچنین ثبت نام داوطلبان دوره کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته از روز دوشنبه ۱۱ دی ماه در ۶۶ کد رشته، ۱۶۱ کد رشته محل و ظرفیت پذیرش ۸ هزار نفر در دفاتر پستی سراسر کشور آغاز و تا ۲۰ دی ماه ادامه دارد. این دسته از داوطلبان باید با مراجعه به پست و پرداخت ۴۸ هزار ریال به عنوان وجه ثبت نام کارت اعتباری و دفترچه راهنمای آزمون را دریافت کنند.

مسئولین باجه پست به منظور توزیع مدارک کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته مبلغ ۳ هزار ریال را به عنوان کارمزد از داوطلبان دریافت می کنند.

این دسته از داوطلبان می توانند پس از مطالعه دفترچه با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام اقدام می کنند.

وی گفت: آزمون دوره های کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی روز جمعه ۲۰ بهمن ماه در حوزه های امتحانی مربوط برگزار می شود و داوطلبان می توانند دو روز قبل از آزمون کارت ورود به جلسه را دریافت کنند.

امسال ظرفیت پذیرش دوره‌ های کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی ۱۰۰ درصد و تعداد کد رشته‌ ها نیز ۵۳ درصد رشد داشته و شامل ۲۳ رشته جدید بوده است. همچنین امسال برای اولین بار در طول سال‌های فعالیت دانشگاه ظرفیت کارشناسی معادل ۲۰ درصد ظرفیت کاردانی خواهد بود.

ظرفیت پذیرش دوره ‌های کاردانی امسال ۲۱ درصد افزایش یافته و ۱۱ رشته جدید کاردانی نیز افزوده شده است. همچنین در سال جاری ۵۰ هزار نفر در دوره‌ های کاردانی و کارشناسی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی پذیرفته می ‌شوند.

در مجموع در پذیرش سال ۸۵ دانشگاه ۵/۵۸ درصد داوطلب آزاد و ۵/۴۱ درصد داوطلب شاغل پذیرفته می ‌شوند.