مظنون‌گیری پلیس در منطقه خزانه تهران منجر شد تا فعالیت باندی كه اعضای آن با یكدیگر بچه محل بودند و نقشه سرقت گوشی‌های تلفن همراه را عملی می‌كردند، برملا شود.

بیست و هفتم آبان ماه امسال، ماموران كلانتری ۱۶۰ «خزانه» هنگام گشت‌زنی به جوان ۲۰ ساله‌ای به خاطر كیف‌قاپی مظنون شدند، از این رو او كه «محمد» نام داشت را بازداشت و به كلانتری منتقل كردند.

در بررسی از سوابق این متهم، مشخص شد كه او در سال ۸۵ به اتهام سرقت لوازم داخل خودرو از سوی كارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران دستگیر شده است و در حالی كه ۹۰ شاكی داشته و پرونده‌اش در حال رسیدگی بوده، با قرار وثیقه آزاد شده است.

بدین ترتیب با به دست آمدن اطلاعات اولیه از سوابق این متهم، كارآگاهان پلیس او را مورد بازجویی قرار دادند تا سرانجام لب به اعتراف باز كرد و گفت: با همدستی چند تن از بچه‌محل‌های خزانه به نام‌های «جلال» ۲۳ ساله، «علی‌اكبر» ۲۲ ساله و «احمد» ۲۰ ساله از ابتدای امسال با تشكیل باندی اقدام به سرقت گوشی‌های تلفن همراه می‌كردیم.

با اعترافات به دست آمده از این متهم، «احمد» ، «جلال» و «علی‌اكبر» نیز به عنوان همدستان وی شناسایی و دستگیر شدند و به این ترتیب بررسی‌های پلیسی در این رابطه نشان داد كه «احمد»، پیش از این، سابقه شرارت، موادمخدر و زندان داشته است.

در بازجویی از اعضای این باند، متهمان درباره شگرد سرقتشان مدعی شدند: در ساعات پایانی شب با پرسه زدن در نقاط مختلف شهر از جمله «علی‌آباد»، خزانه، شریعتی، قیطریه، روبه‌روی كوی دانشگاه و ... افرادی كه با تلفن همراه صحبت می‌كردند را شناسایی كره و سپس با دو موتورسیكلت و دو راكب، به سوژه نزدیك شده و در اقدامی ناگهانی و یا به بهانه پرسیدن آدرس اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه وی می‌كردیم.

وی ادامه داد: این در حالی بود كه اگر موفق به سرقت نمی‌شدیم، مجددا به سمت سوژه رفته و این بار با تهدید چاقو اقدام به زورگیری تلفن همراهش می‌كردیم.

بر اساس اعترافات این متهمان، گوشی‌های مسروقه به شخصی به نام «مصطفی» ۲۲ ساله كه به برنامه‌های كامپیوتری آشناست، تحویل داده می‌شده و او نیز سریال گوشی‌ها را تغییر می‌داده است.

بدین ترتیب با شناسایی محل سكونت این متهم، ماموران وارد منزلش شده و سه دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه كشف كردند.

محمدنظری، مسؤول اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران با اعلام این خبر، گفت: تاكنون بیش از ۵۰ شاكی شناسایی شده‌اند و شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد.