پرویز پورحسینی، پوری بنایی ، جمشید مشایخی و جمعی از اعضای انجمن بازیگران و بدلكاران سینمای ایران پیكر این هنرمند را از مقابل خانه‌ی سینما به سمت بهشت زهرا(س) تشییع كردند.

در این مراسم جمشید مشایخی در سخنان كوتاهی از وی به عنوان یكی از هنرمندان پیشكسوت یاد كرد.

این بازیگر در سن ۶۸ سالگی بر اثر عارضه قلبی به دیار باقی شتافت. این بازیگر فقید در سال ۱۳۴۱ و بازی در فیلم "زمین تلخ" وارد سینما شد و با حضور در فیلم‌هایی همچون "ببركوهستان"،‌"عشق هرگز"، "‌الماس ۳۳ ،" كشتی نوح" و "شب فرشتگان" از بازیگران پركار سینما در قبل انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

وی در بعد از انقلاب با فیلم "تیغ وابریشم" فعالیت خود را مجددا آغاز و تا فیلم اخیرش "آتش بس" به طور مستمر در سینما حضور داشت.

فیلم‌های سینمایی "تشكیلات"، "سرب"، "اعاده امنیت"، "افعی"، "گریز"، "بندر مه آلود"، "تبعیدی‌ها"،"‌گالان"، "چاوش"، "پرستار شب"، "هی جو"، "دندان مار"،"‌چاوش"، "آنها هیچكس را دوست ندارند"، "آشیانه مهر"، "پادرزهر"، "حامی"، "دشمن"، "گارد ویژه"، "گریز از مرگ"، "قانون" و "مجروح جنگی" از جمله فیلم‌هایی هستند كه گرگیا در آنها، به ایفای نقش پرداخته است.

آخرین حضور زنده‌یاد "گرگیا" بازی در سریال "اگر عشق نبوده" است كه تصویربرداریش چندی قبل به پایان رسید.

فتحی رییس انجمن بازیگران و بدلكاران سینمای ایران با بیان اینكه زنده‌یاد گرگیا زحمات زیادی برای انجمن كشیده است گفت: ایشان به عنوان پیشكسوت همیشه حامی ما بودند و از زمان تغییر و تحولات در انجمن بدلكاران خانه سینما خدمات زیادی را انجام دادند و در طول ۱۲ سالی گذشته به عنوان ریاست انجمن به طور مرتب از كمك‌های ایشان بهره گرفتم.