، هیپورن در سال ۱۹۲۹ در بروكسل پایتخت بلژیك متولد شد .او در مدارس خصوصی انگلیسی و هلند درس خواند و در جوانی خانواده را ترك كرد . هیپورن ، خود بعدها لحظه ترك خانه را تلخ‌‏ترین و بحرانی‌‏ترین لحظه زندگی اش خواند . پس از جدایی پدر و مادرش و در زمان جنگ جهانی دوم به همراه مادرش ساكن هلند گردید مادر و دختر پس از جنگ به لندن رفتند و آدری در آن جا درس باله خواند و به عنوان مدل مشغول به كار شد . او از سال ۱۹۵۱ بازی در سینما و با نقش های كوچك و بزرگ را شروع كرد .

نخستین فیلم هیپورن " مردم مخفی " بود كه در آن نقش یك بالرین را بازی می كرد.

پس از آن نیز بازی در سینما را با فیلم های زیر ادامه داد :

مستند آلمانی در هفت درس ‌‏(۱۹۴۸).

خنده در بهشت (۱۹۵۱).

داستان همسران جوان (۱۹۵۱).

ما به مونت كارلو خواهیم رفت (۱۹۵۲).

تعطیلات رومی (۱۹۵۳).

جنگ و صلح (۱۹۵۶).

عشق در بعد از ظهر (۱۹۵۷).

داستان راهبه (۱۹۵۹).

نابخشوده (۱۹۶۰).

صبحانه در تیغانی (۱۹۶۱).

ساعت بچه ها (۱۹۶۱).

بانوی زیبای من (۱۹۴۶).

چگونه یك میلیون را بدزدیم (۱۹۶۶).

تا تاریكی صبر كن (۱۹۶۷).

رابین و ماریان (۱۹۷۶).

همه آن ها خندیدند (۱۹۸۱).

همیشه(۱۹۸۹).

هیپورن برای بازی در فیلم " تعطیلات رومی " در سال ۱۹۵۳ ، اسكار بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت كرد و چهار بار هم برای فیلم های " سابرینا " ، " داستان راهبه " ، " صبحانه در تیفانی" و " تا تاریكی صبر كن" نامزد این جایزه شد.

اسكار سال ۱۹۴۶ كه آدری برای بازی در " بانوی زیبای من " نامزد آن نشد بسیار جنجال برانگیز بود . چون همه بازی او در این فیلم شاید یكی از بهترین كارهای او بود.

او یكی از معدود هنرمندانی است كه نامزد تمامی جوایز امی گرمی، اسكار و تونی شده است.

از دیگر فعالیت های هیپورن می توان به كار برای بنیاد كودكان سازمان ملل یونیسف اشاره كرد.

او در اوایل دهه ۱۹۵۰ نامزد "جیمز هانسون" شد و خود ، آن را عشق در نگاه اول خواند . اما پس از این كه لباس عروسی اش را امتحان كرد و تاریخ عروسی هم مشخص شد ، گفت كه این ازدواج به درد نمی خورد ، چون به علت مسایل شغلی نمی تواند با آن كنار بیاید . از این روی لباس عروسی اش را به یك زوج فقیر ایتالیایی هدیه كرد كه آن ها هنوز هم آن را دارند.

هیپورن دوبار ازدواج كرد یك بار با " مل فرر" ، بازیگر آمریكایی و یك بار هم با " آندره آدوتی " پزشك ایتالیایی . او از هر كدام نیز یك فرزند داشت.

هیپورن در سال ۱۹۹۳ در سن ۶۳ سالگی بر اثر ابتلا به بیماری سرطان درگذشت.