ایوب رستمی اظهار داشت: در دوره‌های گذشته مسابقات جودو دانشجویان برخی از تیم‌ها از كشتی‌گیران برای شركت در این رشته استفاده می‌كردند اما سخت‌گیری مسئولان برگزاری این مسابقات مانع از بروز چنین اتفاق نامطلوبی شد.

وی با یان این مطلب كه كمیته فنی مسابقات تنها به بازیكنان اجازه شركت در رقابت‌های را می‌داد كه یا قهرمان كشور بوده و یا كمربند قهوه‌ای این رشته را داشته باشند افزود: ترویج چنین قوانینی در تمام مسابقات سبب رشد سریعتر جودو می‌شود.

وی تصریح كرد: متاسفاه دانشگاه‌ها بیشتر به رشته‌هایی چون فوتبال و والیبال توجه می‌كنند و برای رشته‌های تخصصی چون جودو برنامه خاصی ندارند.

رستمی كه مربیگری تیم را نیز برعهده دارد، با اشاره به اینكه مسابقات در سطح دانشجویان برگزار می‌شد از كیفیت مناسبی برخوردار بود، اذعان داشت: مسئولان كرمان با فراهم كردن امكانات مناسب از جمله سالن، تاتامی، و نور استاندارد كمك شایانی به برگزاری مطلوب این مسابقات كردند.

دارنده مدال نقره جوان جهان با بیان اینكه به دلیل مصدومیت در مسابقات جوانان جهان ۸ ماه از تیم ملی دور بودم، افزود: مدتی است تمرینات خود را‌ آغاز كرده‌ام و تنها ۳ ماه فرصت دارم تا خود را برای شركت در مسابقات جهانی دانشجویان كه در شهر سئول كره جنوبی برگزار می‌شود، آماده كنم.