فردا لیگ برتر در دو ورزشگاه خلاصه می شود و تمام نگاه ها به این دو بازی است. پاس با صباباتری در ورزشگاه اختصاصی صبا و استقلال با برق شیراز در ورزشگاه بزرگ آزادی. اگر هر دو بازی روند طبیعی خود را داشته باشد و براساس داشته های دو تیم به ارزیابی بنشینیم، استقلال باید جام قهرمانی را در دور زمین آزادی به گردش درآورد و پاس نیز با غلبه بر صباباتری نایب قهرمان شود. یك امتیاز استقلال این ویژگی را داشت كه در روز آخر بتواند با حریفی نسبتا ضعیف تر از حریف پاس (صباباتری) روبه رو شود و با پیروزی در مقابل آن قهرمان جام شود، اما در فوتبال حادثه خبر نمی كند و هیچ چیز در شرایط برابر از قبل قابل پیش بینی نیست و نمی توان با صراحت از پیروزی استقلال یا پاس گفت.

پاس در زمین حریف به میدان می رود، حریفی كه هم اندازه و هم سطح خود پاس است. شاید صبا به نوعی از نظر نفرات از پاس برتر هم باشد، اما آنچه از پاس یك مدعی ساخته است، كار گروهی (تیم ورك) این تیم است. در واقع نقش مربی را می توان در پشت نفرات تیم پاس و حركت های تیمی آنها به خوبی دید. مصطفی دنیزلی فوتبال را خوب می فهمد و درك بسیار قوی از بازی حریف و تیم خود دارد، باید دید صباباتری در مقابل پاس چگونه بازی خواهد كرد. صبا در هر سه خط بازیكنان و مهره های لازم را دارد، حتی دروازه بان صبا جزو بهترین ها در این دوره است.

پاس به یك گل نیاز دارد تا درصورت شكست استقلال و تساوی با برق بتواند جام را به دست آورد. استقلال برای قهرمانی باید تمام شك و شبهه ها را با پیروزی در مقابل برق از بین ببرد و قهرمان شود. استقلالی ها می گویند: تیمی كه می خواهد قهرمان شود باید برق را ببرد. استقلال تنها، قربانی را نخواهد داشت و سعید لطفی در پست او بازی خواهد كرد. صادقی و فكری خواهند آمد و بقیه نفرات قلعه نویی نیز در میدان خواهند بود. طالبلو، صادقی، فكری، لطفی، نیك بخت، منصوریان، جباری، كاظمی، فرزاد مجیدی، عنایتی و سیاوش اكبرپور بازیكنان استقلال برای نبرد نهایی و قهرمانی خواهند بود. برق با همان پتانسیل موجود، اما با شیوه ای احتیاطی و بسته بازی خواهد كرد. زلاتكو با ذهنیت حرفه ای هرگز حاضر نیست در این بازی ریسك كند و با همان منطق فوتبال حرفه ای بازی می كند و به شكست یك بر صفر نیز قانع است و چندان برایش مهم نیست پاس قهرمان شود یا استقلال.

رقیب پاس صباباتری شرایط جداگانه ای دارد. تیمی كه از ابتدای فصل به قهرمانی چشم داشت و در میانه راه دچار مشكلاتی شد و دوباره به پاخاست. صبا حالا مقام سوم را می خواهد و برای احراز آن باید بازی حساس با پاس را ببرد، در غیر این صورت سایپا با پیروزی بر فجرسپاسی جای صبا را خواهد گرفت. استقلال و پاس تیم های اول و دوم خواهند بود و صبا و سایپا نیز برای كسب مقام سوم رقابت دارند. پس بازی با پاس برای صبا اهمیت بیشتری دارد تا برقی كه شاید درصورت شكست راه آهن از شموشك در تهران و پیروزی برق بر استقلال بتواند از رده چهاردهم به سیزدهم دست پیدا كند.

در دو بازی حساس قهرمانی فردا احتیاط و تدبیر فاكتورهای پیروزی و قهرمانی خواهند بود. شتاب و عصبیت، حادثه را بر منطق فوتبال پیروز خواهد كرد و قهرمانی از كف خواهد رفت. استقلال با نفرات بهتر در كمال آرامش می تواند با طی كردن روند طبیعی بازی به خواسته خود برسد و پاس با تدابیر دنیزلی صبا باتری را به زمین خود می كشد تا نتیجه را در نیمه زمین خلوت حریف از آن خود كند. ارزش های دو تیم مدعی قهرمانی پنهان نیست و بر تكیه بر همین ارزش ها به پیروزی خواهند رسید. فردا جشن قهرمانی در صبا شهر برگزار خواهد شد یا در ورزشگاه بزرگ آزادی؟

در دیگر بازی ها حساسیت این دو بازی وجود ندارد و آنها را به روزهای آینده وا گذار می كنیم.

برنامه بازی های

هفته پایانی( فردا)

صباباتری تهران _ پاس تهران

فجر شهید سپاسی _ سایپا تهران

استقلال تهران _ برق شیراز

سپاهان اصفهان _ پرسپولیس تهران

ملوان انزلی _ ذوب آهن اصفهان

راه آهن تهران _ شموشك نوشهر

ابومسلم خراسان _ فولاد خوزستان

استقلال اهواز _ شهید قندی یزد

تمام بازی ها راس ساعت ۳۰/۱۶ آغاز خواهد شد.