آفتاب

این شرمندگی برای کل فوتبال ایران است نه استقلال!خبرورزشی نوشت: علی چینی پیشکسوت استقلال گفت: حذف استقلال از آسیا یعنی شرمندگی و شرمساری کل فوتبال ایران که این خیلی بد است.

علی چینی، بازیکن و مربی اسبق تیم استقلال در ارتباط با شرایط این روزهای باشگاه استقلال که باید بدهی استراماچونی را بپردازد اظهار داشت: خیلی وقت است که در این باره صحبت می‌شود و همه می‌گویند قرار است اتفاقات مثبتی رخ بدهد. چند وقت پیش هم آقای مخبر اعلام کرد که می‌خواهند به استقلال کمک کنند اما هنوز هیچ کس به قول و قرارهایش عمل نکرده است!

وی اضافه کرد: این شرایط برای باشگاه استقلال و تیمی که فصل قبل با اقتدار و با کسب رکوردهای زیاد قهرمان شد خیلی بد است. استقلال می‌تواند در لیگ قهرمانان آسیا از آبرو و حیثیت فوتبال ایران دفاع کند اما این اتفاقات می‌تواند نتیجه عکس داشته باشد.

پیشکسوت استقلال تاکید کرد: اگر این اتفاق رخ بدهد و استقلال از لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته شود هم فوتبال ایران ضربه می‌خورد و هم استقلال. چون استقلال و فوتبال ملی ایران جدا از هم نیستند. استقلال در آسیا می‌تواند نماینده فوتبال کشورمان باشد.

چینی خاطرنشان‌کرد: تیمی که فصل قبل با این کیفیت عالی بازی کرد و قهرمان شد اگر نتواند در آسیا حضور داشته باشد و توانایی‌هایش را به رخ حریفان قاره آسیا بکشاند چیزی جز شرمندگی و شرمساری برای فوتبال ما باقی نخواهد ماند. این وضعیت اصلا زیبنده باشگاه بزرگ استقلال نیست.

بازیکن قدیمی‌استقلال ادامه داد: من تعجب می‌کنم چطور ممکن است آنهایی که مسبب بروز چنین اتفاق تلخی برای باشگاه استقلال بوده اند امروز راحت زندگی کنند، شغل دیگری داشته باشند و کسی هم به آنها نگوید بالای چشمتان ابرو است! اگر قرار باشد هر کسی هر خلافی بکند و قانون جلوی آنها را نگیرد این وضعیت به بی بند و باری ختم خواهد شد. قطعاً آنهایی که مسبب این اتفاق تلخ برای باشگاه استقلال و هواداران میلیونی اش بوده اند باید مجازات شوند یا حداقل بیایند و جواب پس بدهند.

چینی افزود: باید بیایند بگویند چرا در زمان مقرر، که میشد این بدهی تقریباً با یک دهم مبلغ امروز رفع و رجوع شود باید یک باشگاه، یک تیم و میلیون‌ها هوادارش رابه این دردسر بزرگ بیندازد!

وی ادامه داد: واقعاً سرمربی پرتغالی تیم استقلال حق دارد از این شرایط ناراحت باشد. او با هزار برنامه و امید با استقلال قرارداد بسته و پیش خودش فکر کرده تیمی که فصل قبل قهرمان ایران بوده حتماً از هر نظر مشکلی ندارد و می‌تواند کنار این تیم به خواسته‌هایش برسد. ولی با این شرایط قطعا او امروز ناراحت ترین فرد در باشگاه استقلال است. حتی بیشتر از خود بچه‌ها!