آفتاب

ارسال کمک ۶۵ کشور به ترکیه/ ویرانی۶ هزار ساختمان و ۲۴۳ پس لرزه بالای ۶ ریشترایرنا نوشت: رئیس مرکز مدیریت حوادث اضطراری ترکیه (آفاد) صبح امروز سه شنبه ضمن اعلام آخرین تعداد قربانیان و مجروحان زلزله، از تخریب شش هزار و ۲۱۷ ساختمان و ارسال کمکهای ۶۵ کشور جهان به ترکیه تا این لحظه خبر داد.

به گزارش رسانه های ترکیه، «یونس سزر» رئیس مرکز مدیریت حوادث اضطراری ترکیه (آفاد) آخرین شمار تلفات زلزله بامداد دوشنبه را ۲ هزار و ۹۲۱ نفر و شمار مجروحان را ۱۵ هزار و ۸۳۴ نفر اعلام کرد.

وی از تخریب کامل ۶ هزار و ۲۱۷ ساختمان و بنا در جریان زلزله شدید در ترکیه و از وقوع ۲۴۳ پس لرزه شدید بیشتر از ۶ ریشتری در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

سرزر بیان کرد: در همه مناطق زلزله زده ترکیه وضعیت فوق العاده اعلام و در چارچوب طرح واکنش به بلایای ترکیه، زنگ هشدار سطح ۴ صادر شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث اضطراری ترکیه (آفاد) همچنین با اشاره به اعلام ارسال کمک از ۶۵ کشور جهان گفت: تیم‌های اعزامی کشورهای مختلف در حال عزیمت به منطقه فاجعه زده هستند.

وی شمار نیروهای اعزامی از خارج برای امدادرسانی به زلزله زدگان ترکیه را ۱۶ هزار و ۴۰۰ نفر نیروی آماده و آموزش دیده ذکر کرد و افزود: تهیه سرپناه برای زلزله زدگان در اولویت قرار گرفته و تاکنون حدود ۶۵ هزار چادر و بیش از ۳۰۰ هزار پتو و سایر اقلام از جمله بخاری به مناطق حادثه دیده ارسال شده است.