آفتاب

رییس جمهور: سواحل مکران، منطقه راهبردی کشور استرییس جمهور با اشاره به اهمیت سواحل مَکُران در بحث تجارت دریایی گفت: سواحل مکران می تواند به نقطه ای برسد که مرکز اقتصادی، تجاری، داد و ستد و رونق تولید نه فقط برای هرمزگان و سیستان و بلوچستان؛ بلکه برای کشور شود.

ایرنا: آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز یکشنبه در اجتماع باشکوه مردم بندر جاسک اظهار داشت: استعداد زیادی در سواحل مکران وجود دارد که می‌تواند این سواحل را به نقطه بسیار مهم و راهبردی اقتصادی و تجاری، گردشگری و تولید در کشور قرار دهد که نه فقط برای مردم روستاها و شهرهای منطقه بلکه برای بسیاری از مردم ما در نقاط کشور رونق ایجاد کند.

رییس جمهور اظهارداشت: باید با هم برای آبادی این منطقه حساس و استراتژیک کشورمان تلاش کنیم به نحوی که هیچ روستایی نباشد که مشکل آب آشامیدنی داشته باشد و کسانی که به‌دنبال تجارت و صیادی و کارهای خدماتی و تولیدی از جمله صنایع دستی هستند، بتوانند قانونمند زندگی خودشان را تامین و برای کشور هم مفید باشد.

آیت الله رئیسی ادامه داد: این مهم را از استاندار، فرماندار و نیروهای مسلح بویژه در بسیج و کارآفرینان و سرمایه گذارن می خواهم، امروز در منطقه جاسک هم سرمایه و هم سود سرمایه تضمین دارد، این جا محل ارزشمندی به لحاظ سرمایه گذاری که هم اصل و سود تضمین شده است.

رییس جمهور در بدو ورود به هرمزگان، ضمن بازدید هوایی از منطقه جاسک، مناطق مختلف حوزه راهبردی سواحل مکُران را مورد بررسی قرارد داد.

آیت‌الله رئیسی همچنین به مناسبت روز نیروی دریایی ارتش در منطقه دوم دریایی ولایت جاسک حضور یافت  و از توانمندی‌های این نیرو بازدید کرد.

مَکُران از نظر تاریخی سرزمینی ساحلی در جنوب شرقی ایران و جنوب غربی پاکستان است که در طول خلیج عمان از رأس‌الکوه در غرب جاسک تا جنوب غربی ایالت بلوچستان پاکستان گسترده‌است.

بارها در صحبت های رهبر معظم انقلاب و همچنین برخی از فرماندهان نظامی ارشد در سالهای اخیر به توسعه سواحل مکران که نقطه اتصال کریدور شمال- جنوب است، مورد تاکید قرار گرفته است.
وبگردی