آفتاب

بیانیه حزب اعتماد ملی در پی ‌فاجعه مرگ مهسا امینی:

مهساهای این سرزمین چه گناهی کرده‌اند که باید به بهانه ارشاد سر از بیمارستان و سپس گورستان درآورندحزب اعتمادملی در بیانیه‌ای با تسلیت فاجعه مرگ مهسا امینی در پی برخورد گشت ارشاد با وی و محکومیت چنین برخوردهایی، خواستار ورود مراجع تقلید، مجلس، رئیس‌جمهور و قوه قضائیه به موضوع گشت ارشاد و برخوردهای صورت‌گرفته از سوی این ارگان با دختران و زنان ایران شد.

مشروح بیانیه حزب اعتمادملی به شرح زیر است:

الملک یبقی مع الکفر و یا یبقی مع الظلم

حزب اعتماد ملی ایران ضمن تسلیت به خانواده داغدار دختر عزیز ملت مهسا (ژیلا) امینی و محکوم کردن این‌گونه رفتارهای غیرانسانی، غیراخلاقی و غیراسلامی که از سوی مجریان نابخرد گشت ارشاد به تواتر رسیده است از مقامات عالی کشور و در رأس آنها دستگاه رهبری می‌خواهد که هر چه سریع‌تر به این ستم آشکار پایان دهند.

پیامبر رحمت حضرت ختمی مرتبت (ص) فرمودند حکومت با ظلم بر پای نمی‌ماند. چه ظلمی از این بزرگ‌تر که امنیت خاطر فرزندان این ملک از آنها گرفته شود. مهساهای این سرزمین چه گناهی کرده‌اند که باید به بهانه ارشاد سر از بیمارستان و سپس گورستان درآورند.

حزب اعتماد ملی از مجلس شورای اسلامی می‌خواهد که هر چه سریع‌تر قانون حجاب اجباری را لغو کند، چرا که این قانون به ضد خودش تبدیل شده است.

از رئیس‌جمهور می‌خواهیم که سریعاً گشت ارشاد را از سطح شهرها جمع‌آوری کرده و به قوه قضاییه می‌گوییم در اسرع وقت در دادگاهی علنی به ابعاد این فاجعه پرداخته و همه آمران و عاملان این جنایت هولناک غیرانسانی را به کیفر مناسب برساند.

از علمای اعلام و مراجع عظام نیز می‌خواهیم که بیش از این اجازه ندهند به بهانه ترویج اسلام و اجرای شریعت موجبات وهن دین مبین و شریعت محمدی را فراهم سازند.

والسلام

حزب اعتمادملی ایران
وبگردی