آفتاب

عصر امروز و در جلسه ای به ریاست آیت الله آملی لاریجانی؛

لایحه سند الحاقی همکاری در زمینه مبارزه با جرائم سازمان یافته در دریای خزر به تایید مجمع رسیداعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه علنی امروز خود کار بررسی دو لایحه و طرح ارجاع شده از سوی مجلس شورای اسلامی را به انجام رساندند.

مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام: جلسه این نهاد عصر امروز با حضور سران قوا، نمایندگان مجلس، رئیس سازمان امور اداری استخدامی کشور، معاونت حقوقی ریاست جمهوری و به ریاست آیت الله آملی لاریجانی برگزار شد.


آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ابتدای این جلسه فرا رسیدن سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) پنجمین پیشوای مسلمانان جهان را تسلیت گفت.

در ادامه، اعضا به بررسی لایحه همکاری جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با جرائم سازمان یافته در دریای خزر الحاقی به موافقت نامه مربوط به همکاری در زمینه امنیت در دریای خرز (مورخ ۲۷ آبان ۱۳۸۹) پرداختند.

در ابتدا دکتر نظامی پور دبیر کمیسیون سیاسی و امنیتی و دفاعی مجمع درخصوص این لایحه گفت: با توجه به ثمرات همگرایی و لزوم همکاری همسایگان خزر و نظر موافق نهادهای سیاست خارجی، امنیتی و حقوقی، کمیسیون سیاسی امنیتی و دفاعی مجمع با بررسی نظرات شورای نگهبان ومجلس شورای اسلامی ونیز بررسی سوابق لوایح مشابه درمجمع ورای به نظر مجلس شورای اسلامی در این لوایح ، الحاق جمهوری اسلامی ایران به پروتکل مذکور را به مصلحت دانست.

پس از آن نماینده دولت نظر دولت را در ضرورت تصویب لایحه پیشنهادی بیان داشت و آنگاه رأی گیری صورت گرفت و این لایحه با اکثریت قاطع آرا مورد موافقت اعضای مجمع قرار گرفت.

در ادامه اعضای مجمع وارد دومین دستور جلسه خود شده و طرح قانونی تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی را به بحث و بررسی گذاشتند.

حجت الاسلام مصباحی مقدم، رئیس کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع نظر این کمیسیون را دایر بر رد مصلحت مورد نظر مجلس بیان داشت. سپس آقایان عیسی زاده، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، لطیفی رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور و دهقان معاون حقوقی رئیس جمهور،  دیدگاه های خود را درباره طرح قانونی تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی بیان کردند.

پس از آن رای گیری بعمل آمد و اعضاء مجمع تشخیص مصلحت نظام، مصلحت مورد نظر مجلس را احراز ننمودند.