آفتاب

پرافتخارترین بازیکن تاریخ رئال‌مادرید درگذشتخبرآنلاین نوشت: اسطوره اسپانیایی تیم فوتبال رئال مادرید و پرافتخارترین بازیکن تاریح این باشگاه جان سپرد.

فرانسیسکو خنتو لوپس ملقب به پاکو خنتو اسطوره ۸۸ ساله باشگاه رئال مادرید صبح امروز (سه‌شنبه) درگذشت.

خنتو سال ۱۹۵۳ از تیم راسینگ سانتاندر به رئال مادرید پیوست و در ۴۳۸ بازی‌اش برای این تیم به عنوان بال چپ ۱۳۰ گل به ثمر رساند.

خنتو در این مدت ۲۴ جام با رئال مادرید کسب کرد که شامل ۱۲ قهرمانی در لالیگا، ۲ قهرمانی در جام حذفی اسپانیا، ۶ قهرمانی در جام باشگاه‌های اروپا، یک قهرمانی در جام بین قاره‌ای، یک قهرمانی در جام جهانی کوچک باشگاهی و دو قهرمانی در جام لاتین می‌شود.

افتخارات فردی خنتو هم شامل حضور در تیم منتخب جهان از سوی نشریه ورلدساکر در سال‌های ۱۹۶۰، ۱۹۶۱ و ۱۹۶۲، جایزه پای طلایی اسطوره‌ها در سال ۲۰۰۴، حضور در جمع ۱۰۰ بازیکن برتر تاریخ فوتبال جهان به انتخاب نشریه ورلدساکر و حضور در جمع اسطوره‌های فوتبال به انتخاب فدراسیون جهانی آمار و تاریخ فوتبال است.

خنتو در دوران بازیگری‌اش رکوردهایی را هم به ثبت رساند که از جمله مهمترین آنها می‌توان به رکورد کسب بیشترین قهرمانی در لالیگا با ۱۲ مورد، بیشترین قهرمانی در جام باشگاه‌های اروپا با ۶ قهرمانی، بیشترین حضور در فینال جام باشگاه‌های اروپا با ۸ مورد (به طور مشترک با پائولو مالدینی) و بیشترین قهرمانی با رئال مادرید (۲۴ مورد)  است.
وبگردی