آفتاب

توجه ویژه دولت به حوزه‌ روستاها در بودجه ۱۴۰۱معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: اولویت دولت در بودجه ۱۴۰۱ توجه ویژه به روستاها و مناطق کم‌برخوردار خواهد بود.

مهر: سید امیرحسین مدنی در حاشیه سفر به مشگین‌شهر اظهار کرد: در راستای توزیع عادلانه اعتبارات، توزیع منابع بر مبنای آمایش منطقه نوید خوبی به مناطق کمتر برخوردار و روستایی در پهنه سرزمینی است.

وی تصریح کرد: با توجه به مشکلات موجود در منطقه ارشق و رضی قول می‌دهم با اولویت بندی پیگیر مشکلات کم آبی و نبود زیرساخت در این منطقه باشم تا با رفع مشکلات موجود مانع از خالی شدن این مناطق باشیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اشاره به بحران آب ارشق گفت: تلاش می‌کنیم با تأمین اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی برای رفع مشکل مجتمع آب رسانی شهید سلیم زاده و شهید بنی هاشم و به دنبال آن تأمین آب این مناطق گام‌های مفید و مؤثری برداریم.

مدنی همچنین از تکمیل پروژه‌های نیمه کاره خبر داد و گفت: تکمیل سد اهل ایمان، برطرف کردن مشکل بی آبی روستای بارزیل و نیز معرفی شهرستان مشگین شهر به عنوان مناطق محروم که در حال حاضر فقط دو بخش رضی و ارشق محروم شناخته می‌شوند، از جمله کارهای در دست اولویت خواهد بود.

نماینده ویژه رئیس جمهور بیان کرد: اجرایی شدن عملیات بزرگراه جاده مشگین‌شهر_اهر، جاده مشگین شهر_سراب، جاده‌ی گردشگری ۶ هزار متر مربع را پیگیری می‌کنیم و نیز در حوزه راه آهن هم سعی می‌کنیم پر منفعت ترین راه تا پارس آباد با نظر کارشناسی اتخاذ گردد.

مدنی افزود: در مورد الحاق به منطقه آزاد قاعدتاً باید مناطق محروم در اولویت باشند تا شامل بخشودگی مالیات شده و جذب سرمایه گذار بخش خصوصی صورت گیرد و مردم این منطقه نیز از معیشت بهتری برخوردار شوند.
وبگردی