اخبار ایسنا

افزایش تعدادزلزله‌ها و شعبده‌بازی در پیش‌بینی آن/پیش‌آگهی زمین‌لرزه با روش‌های علمی میسر است

به اعتقاد محققان حوزه زلزله پیش‌بینی زلزله و فوران آنشفشان برآیند مطالعات و فعالیت‌های علمی است و از آنجایی که از زلزله 21 آبان ماه سال گذشته در ازگله تعداد زمین‌لرزه‌ها در ایران بیشتر شده است، اینکه کسی ادعای رخداد لرزه‌ای در کشور را داشته باشد، بیشتر به شعبده‌بازی شبیه است تا علم.

تشکیل کارگروه بررسی و حل مشکلات صنفی دانشجویان دندانپزشکی شهید بهشتی

در پی تجمع اعتراضی جمعی از دانشجویان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در اعتراض به برخی از مشکلات صنفی دانشکده  و همچنین "پذیرش جمعی از دانشجویان انتقالی از دانشگاههای سطح پایین خارج از کشور در دانشکده دندانپزشکی"،  کارگروهی با حضور نمایندگان دانشجویان و هیات رییسه دانشگاه برای بررسی و حل مشکلات صنفی دانشجویان تشکیل شد.

برنامه پنج ساله اورژانس نهایی شد/اورژانسی‌ها رتبه‌بندی می‌شوند

سرپرست سازمان اورژانس کشور از تدوین و نهایی شدن برنامه پنج ساله این سازمان خبر داد و گفت: در عین حال اقداماتی چون رتبه‌بندی کارکنان اورژانس، ارائه آموزش‌های فوریت‌های پزشکی به اقشار مختلف مردم، ‌ توسعه ناوگان اورژانس و غیره را هم پیش می‌بریم.

خواب آمریکا برای نفت ایران تعبیر نمی‌شود

وزیر نفت در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر تصمیم آمریکا برای به صفر رساندن صادرات ایران و این‌که آیا خلا نفت ایران در بلندمدت جبران‌پذیر خواهد بود گفت: انشاالله خواب آمریکا برای نفت ایران تعبیر نمی‌شود.

صعود خفیف دلار

در معاملات امروز بازارهای مالی، دلار موفق شد اندکی در برابر ین، پوند و یورو پیشروی کند و بورس‌های آسیایی نیز وارد محدوده قرمز شدند.

۵۰ هزار گواهی اسقاط خودرو بی‌مشتری مانده است

عضو هیات مدیره انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروی فرسوده گفت: در پی ممنوعیت واردات خودرو حدود ۵۰ هزار گواهی اسقاط خودروی فرسوده تولیدی در مراکز اسقاط، بدون مشتری مانده و باعث ضرر و زیان این واحدها شده است.

اول جلوی قاچاق را بگیرید بعد برای تولید سختگیری کنید

عضو اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان نساجی و پوشاک، ضرب‌الاجل وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر شناسه‌دار کردن تولیدات داخلی آن هم در حالی که قاچاق پوشاک به راحتی در کشور صورت می‌گیرد و حجم عمده‌ای از تولیدات به صورت زیرپله‌ای انجام می‌شود را عاملی برای آسیب به وضعیت تولید کنندگان داخلی دانست.

برگزاری مسابقات فرهنگی ویژه دانش آموزان در 440 مدرسه پایتخت

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به برنامه های فصل بازگشایی مدارس گفت: امسال ویژه برنامه های فرهنگی طرح استقبال از مهر در قالب مسابقه فرهنگی در 440 مدرسه، جشن تکلیف ویژه دانش آموزان دختر و پسر در 44 مدرسه و... برگزار می شود.