اخبار ایسنا

نماینده‌ اسنپ ادعای تخلف صنفی در گرگان را رد کرد

روز پنج‌شنبه اداره اماکن شهر گرگان با حکم دادستانی دفاتر شرکت‌های تاکسی اینترنتی را در این شهر پلمب کرد و تصاویر آن به سرعت در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها منتشر شد. به گفته‌ی «حسین هزارجریبی»، یکی از مدیران ارشد منطقه‌ای اسنپ، «اتحادیه‌ی اتومبیل‌کرایه و تاکسیرانی در شهر گرگان زیرمجموعه‌ی اتحادیه‌ی حمل‌ونقل و باربری فعالیت می‌کند و درخواست پلمب اسنپ از سوی این اتحادیه به دادستان گرگان ارائه شده است. تاکسیرانی و اتحادیه‌ی اتومبیل کرایه از کلیدواژه‌ی تخلف صنفی برای فشار آوردن به اسنپ استفاده کرده‌اند در صورتی که مجوزهای ما گویای این است که تخلف صنفی‌ای اتفاق نیفتاده است.»

ضرورت تغییر راهکارهای حمایت از داوطلبان ایثارگر

یک استاد دانشگاه شریف با تاکید بر اینکه رقابت‌های علمی برای ورود به دانشگاه‌ها باید در شرایط برابر اتفاق بیفتد، گفت: باید راهکارهای حمایت از داوطلبان ایثارگر برای ورود به دانشگاه‌ها تغییر کنند و وضعیت به گونه‌ای نباشد که عدالت آموزشی کشور زیر سئوال برود.

دولت راهی جز ممنوعیت واردات خودرو نداشت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به ممنوع شدن واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا گفت: دولت برای کنترل مصارف ارزی کشور راهی جز ممنوعیت واردات کالاهای لوکس و غیرضروری از جمله خودرو نداشت.

ظرفیت‌های علمی ایران فرصت مناسبی برای گسترش همکاری‌ها است

دبیر کل دیوان دائمی داوری در لاهه در دیدار با معاون رئیس جمهور کشورمان در امور حقوقی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران دارای تجارب خوبی در زمینه داوری بین‌المللی است و ظرفیت‌های علمی موجود در ایران فرصت مناسبی برای گسترش همکاری‌ها ارزیابی می‌شود.

افزایش ۱۱ درصدی داوطلبان کنکور در اصفهان

رییس ستاد آزمون کنکور سراسری استان اصفهان گفت: کنکور سراسری در استان با حضور ۷۴ هزار و ۳۷۰ داوطلب برگزار خواهد شد که خانم ها با ۶۲ درصد بیشترین تعداد داوطلب هستند.

آئین‌نامه جدید خانه سمن‌ها بزودی ابلاغ می شود

معاون مشارکتهای اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور با اشاره به اینکه در گذشته به فراخور سلیقه های مختلف با خانه های سازمان مردم نهاد در استان ها برخورد شده است،گفت: به زودی آیین نامه جدید خانه سازمان های مردم نهاد به استان های کشور ابلاغ می‌شود.

پاکسازی سه ایستگاه مسیر رودخانه کن

مسیر رودخانه کن در سه ایستگاه پل فلزی ، آبشار و پل سنگی با حضورعضو شورای اسلامی شهر تهران ، مدیر کل ورزش و جوانان ،رئیس اداره محیط زیست شهر تهران ، مدیران شهرداری منطقه 5 و چهره های ورزشی پاکسازی شد.

حق انتخاب وکیل باید برای همه به رسمیت شناخته شود

یک حقوقدان با تاکید بر اینکه تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری باید حذف شود، گفت: انتخاب وکیل باید توسط موکل، نه توسط دستگاه قضایی و دولتی صورت گیرد زیرا در غیر این صورت حق بنیادین فرد برای انتخاب وکیل زیرسوال می رود.

استفاده از نانو کفپوش‌های خودتمیزشونده در ترمینال فرودگاه مهرآباد

نانو کفپوش‌های یکی از شرکت‌های فناوری کشور که دارای قابلیت خودتمیز شوندگی است، در ترمینال شماره 4 فرودگاه مهرآباد کاربردی شده است؛ ضمن آنکه محققان این شرکت درصدد انتقال دانش فنی این کفپوش‌ها به کشورهای آسیای میانه هستند.