اخبار ایسنا

دانشجویان مستعد و کم‌برخوردار در دانشگاه امام رضا(ع) بورسیه می‌شوند

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: داوطلبان مستعد و کم برخوردار تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد امام(ره) در پذیرش مقطع کارشناسی ارشد و بورسیه تحصیلی دانشگاه امام رضا(ع) سال ۹۷ دارای امتیاز ویژه‌ای هستند.

بورس تهران بعد از دو هفته کاهشی شد

بورس تهران امروز بعد از حدود دو هفته شاهد کاهش قیمت سهم‌ها بود، اما سهم‌های کوچکی مانند قندی‌ها توانستند در فضایی ابهام و تردید رشد داشته باشند.

"سوئیفت"؛ خط قرمز برجامی ایران با اروپا

با خروج آمریکا از برجام و تعیین زمان برای تحمیل تحریم‌های مجدد علیه ایران، به طور خاص شبکه بانکی و شرایط آن پس از برجام هدف قرار خواهد گرفت. در این بین ادامه ارتباط بانک‌های ایرانی با «سوئیفت» مورد توجه است.

شرایط جدید برای صادرکنندگان اعلام شد

معاون سازمان توسعه تجارت اعلام کرد: با توجه به مصوبه اخیر هیأت دولت درخصوص برگشت ارز حاصل از صادرات، هیچکدام از صادرکنندگان مجبور به بازگشت ارز حاصل از صادرات صرفاً از طریق سیستم بانکی نیستند و ظرف شش ماه باید 95 درصد از ارز حاصل از صادرات خود را به یکی از روش های ارائه شده در این مصوبه به کشور بازگردانده و تسویه کنند.

روند نهادینه شدن مفاهیم و فرهنگ قرآنی در میان دانشجویان مثبت است

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت روند نهادینه شدن مفاهیم و فرهنگ قرآنی را در میان دانشجویان مثبت ارزیابی کرد و گفت: با توجه به روندی که گفتم می‌توان گفت که حرکت خوب و رو به جلویی را داشته‌ایم و همین که بیش از ۶۰ هزار نفر از از خانواده وزارت بهداشت در جشنواره قرآن و عترت شرکت می‌کنند، بسیار ارزشمند است.

ضرورت برگزاری کارگاه‎‌های آموزشی برای مدیران دانشگاهی

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه 316 شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی که در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، بر ضرورت برگزاری کارگاه‎‌های آموزشی برای مدیران دانشگاهی تاکید کرد.

ماجرای چوپانی که یک روستا را نجات داد

هوشیاری یک چوپان اهالی روستای پسوه پیرانشهر را از مرگ حتمی نجات داد. «کامل» مرد جوان پیرانشهری وقتی دید که سیل به طرف روستا درحرکت است، با اطلاع‌رسانی به موقع باعث شد تا همه اهالی خانه‌هایشان را تخلیه کنند و در جای امنی پناه بگیرند.

امنیت در تهران به بهترین شکل آن حاکم است

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری تهران با تاکید بر اینکه حفظ و ارتقای امنیت در رأس وظایف وزارت کشور قرار دارد، افزود: قطعا در سایه امنیت می‌توان سایر حوزه‌های کشور را به خوبی پیگیری کنیم.