اخبار همشهری آنلاین

ایلان ماسک, whereabouts, ماسك, ناسا, شركت اسپيس ايكس, فضا

تسلای ایلان ماسک اکنون کجاست؟

همشهری آنلاین: ایلان ماسک با پرتاب خودروی تسلای شخصی‌اش به فضا هم نام این خودرو را در جهان بیش از پیش مشهور ساخت و هم نام خود را بیش از گذشته بر سر زبان‌ها انداخت.

دانش, آلودگی هوا

تاثیر بالای محصولات خانگی بر آلودگی هوای شهرها

همشهری آنلاین: محققان آمریکایی دریافته‌اند مواد شیمیایی موجود در محصولات خانگی روزمره وجود دارند،‌در آلوده‌سازی هوای شهرها نقشی کلیدی دارند درحدی که با برخی از آلاینده‌های رایج شهری،‌مانند آلودگی‌های ناشی از خودروها برابری می‌کنند.

بیمه, سلامت

جبران بدهی بیمه سلامت در گرو تخصیص ۷هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی است

همشهری آنلاین: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: این سازمان تا پایان سال، حدود ۹ هزار میلیارد تومان بدهی خواهد داشت که با حمایت مجلس و تخصیص ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در بودجه سال ۹۷، بخش قابل توجهی از بدهی‌های این سازمان پرداخت خواهد شد.

انگلیس, استرالیا, محیط زیست جهان

تخریب صخره‌های صدفی، فاجعه زیست‌محیطی در استرالیا

همشهری آنلاین: دانشمندان با اعلام نابودی تقریبا تمام صخره‌های صدفی در استرالیا و بوجود آمدن تهدیدآمیزترین شرایط برای اکوسیستم اقیانوسی این کشور، خواستار سرمایه‌گذاری‌های بیشتر برای نجات این زیستگاه‌های مهم دریایی شدند.

محیط زیست جنگل, محیط زیست جهان, پرو

کاهش ۱۳ درصدی جنگل‌زدایی در آمازون

همشهری آنلاین: بررسی اطلاعات ماهواره‌ای نشان می‌دهد نرخ جنگل‌زدایی در جنگل‌های آمازون متعلق به کشور پرو در سال ۲۰۱۷ کاهش ۱۳ درصدی داشته است.

دخانیات, ایرج حریرچی, سلامت, سیگار

پول حاصل از گرانی سیگار کجا می‌رود؟

همشهری آنلاین: قائم مقام وزیر بهداشت ضمن تشکر از نمایندگان مجلس به دلیل افزایش مالیات بر قیمت خرده‌فروشی سیگار گفت: هدف از این اقدام ایجاد بازدارندگی در مصرف سیگار بود.

بیماری گوارشی, سلامت

نشانه‌های روده ناسالم چیست؟

همشهری آنلاین: خیلی از مشکلات سلامت از جمله آکنه، واکنش‌های آلرژیک و حتی افسردگی و اضطراب می‌تواند ناشی از عدم سلامت روده‌ها باشد.

پرندگان, محیط زیست جهان, حیوانات

نظارت بر آلاینده‌های زیست‌محیطی به کمک کبوترها

همشهری آنلاین: گروهی از کارشناسان زیست محیطی معتقدند که بررسی تاثیر آلودگی هوا و سایر سموم و آلاینده‌های شهری روی کبوترها می‌تواند به نظارت بهتر بر آلاینده‌ها و در نتیجه مقابله‌ موثر با بیماری‌های ناشی از این آلودگی‌ها در انسان کمک کند.

مجله دیابت, سلامت

آشنایی با علائم مردانه دیابت

همشهری آنلاین: دیابت، نوعی بیماری است که در جنسیت تبعیض قایل نمی‌شود اما مردان مبتلا به این بیماری با مجموعه ای از چالش‌های خاص مواجه هستند که کنترل بیماری را مشکل می‌کند.

نقاشی, فناوری‌

کشف رازی قدیمی در زیر شاهکار پیکاسو

همشهری آنلاین: محققان آمریکایی با استفاده از تکنیک جدید اسکن موفق شدند نقاشی را که در زیر یکی از شاهکارهای پابلو پیکاسو پنهان شده‌بود را کشف کنند.

مجله نکته بهداشتی روز, سلامت

نکته بهداشتی: ایمنی در اسکی کودکان

همشهری آنلاین: اسکی کردن و اسنوبورد سواری ورزش‌های خوبی برای فعال نگه‌داشتن شما و اعضای خانواده‌تان در طول ماه‌های سرد زمستان هستند.