اخبار همشهری آنلاین

دخانیات, آمریکا, ژاپن, فیبریلاسیون دهلیزی, استرالیا, سلامت, سیگار

سیگار کشیدن ریسک تپش قلب را افزایش می‌دهد

همشهری آنلاین: محققان هشدار می‌دهند هر چقدر فرد سیگار بیشتری دود کند ریسک ابتلا به اختلال شایع تپش قلب هم بیشتر شده و در نتیجه خطر سکته و مرگ زودهنگام هم افزایش می‌یابد.

تمر هندی, کاهو, تغذیه, عناب, آشپزی توصیه‌ها و آداب, اسفناج, زنجبیل, هندوانه, جو, انار

تابستان پرخوری نکنید

همشهری آنلاین: عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی با اشاره به لزوم پرخوری نکردن در فصل تابستان گفت: غذاهای سبکی مانند انواع سوپ و آش باید وارد رژیم غذایی تابستان شود.

پزشکی, سرطان

استفاده از تستوسترون در مورد سرطان

همشهری آنلاین: محققان عنوان می‌کنند درمان با هورمون تستوسترون می‌تواند در مقابله با مشکل از بین رفتن حجم بدن در بیماران سرطانی و بهبود کیفیت زندگی‌شان موثر باشد.

ژاپن, محیط زیست جهان

گرما در ژاپن جان ۱۵ نفر را گرفت

همشهری آنلاین: تنها چند روز بعد از سیل خروشان که منجر به جان باختن دستکم ۲۰۰ تن از مردم ژاپن شد این بار موج گرما که از سه روز پیش آغاز شده است تا کنون جان دستکم ۱۵ نفر را گرفته و شمار زیادی را هم راهی مراکز درمانی کرده است.

دانش, گیاه مرزه, نانو تکنولوژی, دانشگاه بین‌المللی امام خمینی ره

تولید نانوذرات با کیفیت بالا از گیاه مرزه

همشهری آنلاین: محققان ایرانی در فاز آزمایشگاهی، نانو ذرات نقره را با استفاده از گیاه مرزه کشت شده در محیط شور استخراج کردند که به گفته آنها نانو ذرات سنتز شده از اندازه و شکل ظاهری مطلوبی برخوردار بوده و در نتیجه بر افزایش کارایی این ذرات موثر بوده ‌است.

سلامت, بیماری, پارکینسون

شناسایی آثار مخرب پارکینسون بر قلب

همشهری آنلاین: محققان دانشگاه ویسکانسین مدیسون راهکار جدیدی را برای ردگیری مکانیزم‌های عامل تخریب سلول‌های عصبی قلب در اثر بیماری پارکینسون توسعه دادند.