اخبار همشهری آنلاین

امام‌رضا ع , امام‌حسين ع , مهارت‌های زندگی, مهارت‌ها

هرچهارشنبه، همین‌جا

همشهری دو - نرگس خانعلی‌زاده: تابستان و زمستان ندارد؛ دیگر همه اهل محل می‌دانند که چهارشنبه هر هفته، در خانه آقای مظفری به‌روی همه باز است.

مهارت‌ها فوت‌ و فن, مهارت‌ها

غرفه‌هایی ‌برای عاشورا

همشهری دو - بهرام ایازپور: با رسیدن ‌ماه محرم موسم برپایی هیئت‌های عزاداری و ایستگاه‌هایی برای نذری‌دادن نیز فرامی‌رسد.

سلامت

لزوم تقویت مهارت ارتباطی کادر درمان

دکتر غلامرضا ترابی: چند روز است که خبری مبنی بر مرگ یک کودک در بیمارستانی در کرمان در رسانه‌ها منتشر شده است. این ماجرا فارغ از جزئیاتش، حاوی چند نکته کلیدی است.

مهارت‌ها جامعه, مهارت‌ها

اندکی صبر ظفر نزدیک است

همشهری دو - حجت‌الاسلام قاسم پورمسئله‌گو: انسان وقتی مشکل و مصیبتی به او می‌رسد، گریه می‌کند و زبان به شکوه باز می‌کند و فریاد می‌زند.

مهارت‌ها جامعه, مهارت‌ها

ارادت ایرانی

همشهری دو - رحیم صلواتی: ماه محرم که شروع می‌شود، هر کسی ارادت خود را بر سر سفره عاشورا می‌آورد؛

ای کولای, مجله نکته بهداشتی روز, سلامت

نکته بهداشتی: علل اصلی مسمومیت غذایی

همشهری آنلاین: بسیاری از افراد در هر سال دچار مسمومیت غذایی می‌شوند که با علائم تهوع، استفراغ، دل‌پیچه شکمی، اسهال، تب و کم‌آبی بدن خود را بروز می‌‌کند.

حمله قلبی, مجله نکته بهداشتی روز, چاقی, سکته مغزی, سلامت, فشارخون بالا،, نارسایی قلبی , دیابت, آریتمی قلبی

نکته بهداشتی: وقفه تنفسی هنگام خواب

همشهری آنلاین: آزمایش خون معمولی وجود ندارد که وقفه تنفس در هنگام خواب را شناسایی کند و این عارضه در یک معاینه معمول پزشکی ممکن است تشخیص داده نشود.

بیمه, سلامت

هشدار سازمان بیمه سلامت درباره اخاذی از مردم با وعده‌های بیمه‌ای غیرواقعی

همشهری آنلاین: مدیر کل دفتر مرکزی حراست سازمان بیمه سلامت ایران نسبت به اخاذی با وعده‌های غیرواقعی بیمه‌ای، هشدار داد و گفت: مردم در صورت مواجهه با شرکت‌هایی که به نام بیمه سلامت اقدام به اخاذی می‌کنند، موضوع را به این سازمان گزارش کنند.

سید حسن هاشمی, سید حسن هاشمی،, سلامت

تمام زندگی ما مدیون شهدا است

همشهری آنلاین: وزیر بهداشت گفت: امیدوارم یاد نام و خاطره شهدا، منحصر به جلسات و سخنرانی‌ها نشود زیرا تمام زندگی ما مدیون آنها است و امیدوارم راه، اندیشه و یاد شهدا ادامه داشته باشد.

چراغ‌های ال‌ای‌دی, انرژی نو, فناوری‌

مهار نیروی اقیانوس برای تولید برق

همشهری آنلاین: یک تیم از مهندسان در موسسه علم و فناوری اوکیناوا (OIST) در ژاپن قصد دارند تا از اقیانوس به عنوان منبعی برای انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده کنند.

زعفران, تغذیه, گل ختمى, میوه و تره بار, گشنیز

فواید رژیم انگور برای مبتلایان به سنگ کیسه صفرا

همشهری آنلاین: مصرف آب انگور در بیماران مبتلا به بیماری عروق قلب اثرات خوبی بر کاهش فاکتورهای التهابی و کُند کردن سیر پیشرفت بیماری دارد؛ رژیم انگور در بیمارانى که مبتلا به پر شدن کیسه صفرا و سنگ صفرا هستند، نتایج بسیار خوبى به‌همراه دارد.

تغذیه, نمک

نمک؛ گرفتاری سلامت کشور | ایران دیگر جوان نیست

همشهری آنلاین: قائم‌مقام و معاون کل وزارت بهداشت یکی از گرفتاری‌های کشور را مصرف زیاد نمک عنوان کرد و گفت: فشار خون در کشور بسیار افزایش یافته است و دلیل اصلی آن مصرف نمک و کم‌تحرکی است و از هر ۴ نفر یک نفر فشار خون دارد که بیشتر آنان نیز مطلع نیستند.

فشارهای خون بالا, کلسترول, سلامت, سکته قلبی, مغزی, دیابت

۲۰ تا ۲۵ درصد افراد جامعه درگیر اختلالات چربی خون هستند

همشهری آنلاین: یک فوق تخصص غدد و متابولیسم با اشاره به علت افزایش چربی خون در کودکان گفت: افزایش چربی خون در کودکان می‌تواند زمینه ژنتیک داشته باشد؛ البته اگر کودک چاق باشد و پرخوری کند ممکن است دچار افزایش چربی‌های خون شود.

موبایل, فناوری‌

رونمایی از گوشی ضد‌جاسوسی روس‌ها

همشهری آنلاین: ناتالیا کسپرسکی برای روس‌هایی که نگران آن هستند که گوشی‌هایشان مورد استراق‌سمع قرار بگیرد، راه حلی جدید را در انجمن تجاری در مسکو ارائه داده‌است.

دانش, روانشناسی

چرا چپ را از راست تشخیص نمی‌دهیم؟

همشهری آنلاین: آیا تا به حال در تشخیص چپ و راست از یکدیگر مشکل داشته‌اید؟ مثلا در حین یادگیری رانندگی زمانی که مربی به شما می‌گوید سمت راست بپیچید و شما به سمت چپ پیچیده‌اید.