اخبار همشهری آنلاین

سازمان جهانی بهداشت, وزارت بهداشت و درمان, سلامت, دکتر ایرج حریرچی, فشار خون

ماجرای رشوه شرکت‌های تجهیزات پزشکی به پزشکان | هشدار درباره مصرف ریتالین

همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت بهداشت درباره ماجرای رشوه برخی شرکت‌های تجهیزات پزشکی به برخی از پزشکان توضیحاتی ارائه کرد و در عین حال نسبت به مصرف قرص ریتالین از سوی دانش آموزان و دانشجویان در ایام امتحانات هشدار داد.

شرکت اپل, شركت اپل, فناوری‌

شکایت قضایی مشتریان از هد‌فون‌های ضد‌آب اپل

همشهری آنلاین: قاضی در آمریکا علیه شرکت اپل حکم اقدام قانونی صادر کرده‌است به این اتهام که هد‌فون های پاوربیتز این شرکت انتظاراتی که در تبلیغات از آن نشان داده‌شده‌ را برآورده نساخته است.

سلامت, قارچ, پزشکی قانونی

قارچ "کوهستانی و ارگانیک" مصرف نکنید

همشهری آنلاین: درپی انتشار اخباری مبنی بر مسمومیت و مرگ برخی شهروندان به دلیل مصرف قارچ، رئیس تعاونی تولیدکنندگان قارچ‌های خوراکی اعلام کرد:

دانش, معماری

شهرهای آینده: چهار فصل سال زیر یک سقف

همشهری آنلاین: هر فصل، برای عده‌ای فصل محبوب به شمار می‌رود، اما اگر ماه گذشته سفری به میلان داشتید، می‌توانستید هر چهار فصل را همزمان تجربه کنید.

ناسا, فضا, ايستگاه فضايي, فناوری‌

ایجاد سردترین نقطه جهان در ایستگاه فضایی

همشهری آنلاین: ناسا در تلاش برای خلق سردترین دمای جهان، قصد دارد ابزاری را به ایستکاه فضایی بین‌المللی ارسال کند که می‌تواند نقطه ای ۱۰ میلیارد برابر سردتر از دمای خلاء در فضا را ایجاد کند.

دانشگاه آزاد اسلامی, پزشکی, پوکی استخوان, اشعه ایکس, بیماری

تشخیص زودهنگام بیماری پوکی استخوان از روی تراشه‌های ناخن

همشهری آنلاین: استفاده از تراشه‌های ناخن در تشخیص ابتلا به بیماری پوکی استخوان به عنوان جایگزینی برای تست سنجش تراکم استخوان (BMD) که روش معمول تشخیص این بیماری محسوب می‌شود، توسط محققان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی بررسی شد.

سازمان جهانی بهداشت, وزارت بهداشت و درمان, سلامت

وزیر بهداشت عازم ژنو شد

همشهری آنلاین: وزیر بهداشت به منظور شرکت در هفتاد و یکمین مجمع جهانی سازمان جهانی بهداشت، عازم ژنو شد.

سياره مشتري, ناسا, زمين, فضا, سیاره و ستاره, سياره زحل, سامانه خورشيدي, سرس

زمین پر‌آب‌ترین نقطه جهان نیست

همشهری آنلاین: سیاره زمین سیاره‌ای مملو از آب دیده می‌شود که از قله کوه‌ها تا ته اقیانوس‌هایش را آب فرا گرفته‌است، اما در همین شرایط نیز در مقایسه با بسیاری از دیگر نقاط سامانه خورشیدی، سیاره زمین یک بیابان بی‌آب و خشکیده‌است.

وزارت بهداشت و درمان, سلامت, قارچ

سم قارچ‌ها با پختن از بین نمی‌رود

همشهری آنلاین: دبیر انجمن سم شناسی و مسمومیت‌های ایران تاکید کرد: مردم از قارچ‌های خوراکی بسته‌بندی شده و دارای مجوز وزارت بهداشت استفاده کنند.

سرطان روده, پزشکی, سرطان روده بزرگ, سرطان سینه

پیش نشانه‌های ابتلا به سرطان روده بزرگ

همشهری آنلاین: رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران با اشاره به علائم ابتلا به سرطان روده بزرگ گفت:‌افرادی که مبتلا به پولیپ روده به ویژه به صورت متعدد هستند، زمینه ابتلای بیشتری به سرطان روده بزرگ دارند.