آخرین اخبار از دستمزد سال 98 کارگران | افزایش ترکیبی قوت گرفت

افزایش حقوق سال 98,بودجه سال 98,لایحه بودجه سال 98,لایحه بودجه 98,حقوق سال 98,حقوق کارمندان سال 98,میزان افزایش حقوق کارمندان سال ۹۸,افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق کارمندان,جدول افزایش حقوق سال 98,افزایش حقوق کارمندان سال ۹۸,حقوق اسفند کی واریز میشود,زمان واریز حقوق اسفند 97,یارانه اسفند 97,واریز یارانه اسفند 97,زمان واریز حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش,حقوق اسفند ۹۷ کی واریز میشود,حقوق اسفند بازنشستگان کی واریز میشود,پرداخت حقوق اسفند 97,حقوق اسفند ماه بازنشستگان,زمان واریز حقوق اسفند ۹۷,واریز حقوق

در حالی که جلسه اخیر شورای عالی کار برای تصمیم گیری درباره میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده، نتیجه ای در خصوص درصد و میزان افزایش در بر نداشت اما خبرها حکایت از پیشنهاد افزایش ترکیبی حقوق در سال آینده از سوی نمایندگان کارگری دارد.

آفتاب: در حالی که جلسه اخیر شورای عالی کار برای تصمیم گیری درباره میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده، نتیجه ای در خصوص درصد و میزان افزایش در بر نداشت اما خبرها حکایت از پیشنهاد افزایش ترکیبی حقوق در سال آینده از سوی نمایندگان کارگری دارد. این پیشنهاد با مخالفت نمایندگان کارفرمایی و استقبال دولت مواجه شده است.
گفتنی است پیش از این نیز با تصمیم مجلس، حقوق کارکنان دولت به صورت ترکیبی (400 هزار تومان ثابت و تا 10 درصد رشد) افزایش یافته بود. بنابراین احتمال تکرار چنین سناریویی درباره کارگران بخش خصوصی نیز وجود داشت. اکنون با طرح موضوع در جلسه و مخصوصا موافقت نماینده دولت احتمال این موضوع افزایش یافته است. گفتنی است طی امسال نیز رشد حقوق کارگران به صورت ترکیبی انجام شده بود به این ترتیب که به حقوق حداقل بگیران ماهانه 84 هزار تومان و 10.4 درصد افزوده شد. البته امسال مقدار ثابت باید به مراتب بیشتر از این رقم باشد.
درباره کم و کیف جلسه اخیر شورای عالی کار که سه شنبه شب با حضور نمایندگان دولت، کارگری و کارفرمایی برگزار شد، خبرگزاری مهر گزارش کرد که تنها تصمیم گرفته شده در جلسه رد پیشنهاد تعیین منطقه ای مزد و تعیین یک نرخ واحد برابر سراسر کشور به صورت ملی بوده است. بر این اساس، در جلسه مذکور، پیشنهاد نمایندگان کارگری افزایش دستمزد به صورت ترکیبی از «رقم ثابت به اضافه درصد» بود. در عین حال، نمایندگان کارفرمایی پیشنهاد افزایش دستمزد به روش درصدی ثابت را مطرح کردند که مورد پذیرش نمایندگان کارگری قرار نگرفت. اما ظاهراً پیشنهاد نمایندگان کارگری مبنی بر افزایش ترکیبی مزد از سوی وزیر کار به عنوان یکی از نمایندگان دولتی شورای عالی کار نیز مورد پذیرش بود اما به دلیل اختلاف نظر اعضا در نهایت توافقی در این زمینه حاصل نشد.
همچنین در این نشست با استعلام از وزارت اقتصاد در خصوص میزان تورم اسفندماه، تورم 12 ماهه منتهی به اسفند ۹۷ بیش از ۳۰ درصد اعلام شد. قرار است نشست بعدی شورای عالی کار دوشنبه هفته آینده ۲۷ اسفند برای تصمیم گیری نهایی درباره حداقل دستمزد برگزار شود.

بیشتر بخوانید: نوبخت: افزایش حقوق کارکنان در ضریب ریالی اعمال می شود
بیشتر بخوانید: جزئیات افزایش حقوق کارمندان به زبان ساده

بیشتر بخوانید: افزایش قطعی حقوق‌ کارمندان دولت و بازنشستگان در سال ۹۸ چقدر است؟ + جدول

بیشتر بخوانید: شورای‌نگهبان مصوبه افزایش حقوق کارمندان را تائید کرد

بیشتر بخوانید: دریافتی زیر ۳ میلیون، سال دیگر چقدر حقوق می‌گیرند؟

خراسان
کد N2115426