شهرداری تهران فاینانس مترو را پیگیری می کند

اجتماعی,شهری,فاینانس مترو,شورا

تهران- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری پایتخت موضوع دریافت فاینانس (تامین مالی ارزی) مترو را از طریق شورای اقتصاد پیگیری می‌کند.

به گزارش ایرنا، محسن هاشمی روز سه شنبه پس از پایان یکصد و بیست و سومین جلسه شورا در جمع خبرنگاران افزود: هنوز بخشی از سهمیه فاینانس مربوط به خط های 6، 7 و 3 مترو باقی مانده است که شهرداری آن را از طریق شورای اقتصاد پیگیری خواهد کرد.
وی ادامه داد: فاینانس خط های 6، 7 و 3 مترو تهران حدود یک و نیم میلیارد یورو است.
هاشمی بیان کرد: در شرایط کنونی که با کمبود منابع مالی مواجه هستیم فاینانس از راه‌های مناسب تامین مالی این پروژه محسوب می‌شود.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: از سوی دیگر با دریافت فاینانس باید 51 درصد از آن را در داخل کشور و برای تولید داخل هزینه کنیم و بخشی از نیازهای مترو را در داخل کشور بسازیم.
وی همچنین درباره افتتاح خط 6 مترو تهران اعلام کرد: این خط تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
هاشمی درباره طرح ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون در شهر تهران نیز اظهارداشت: به دلیل مشکلات اقتصادی میزان دستفروشی در تهران هر روز بیشتر می شود.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: پیش از این افرادی از روستاها کالاهایی از جمله مرغ، خروس و تخم مرغ را به تهران می آوردند و می‌فروختند اما اکنون دستفروشان کالاهایی را که در مغازه ها نیز وجود دارد می فروشند.
وی خاطرنشان کرد: وزارت کشور نیز در حال تهیه دستورالعمل برای ساماندهی دستفروشان است.
رئیس شورای شهر تهران اظهارداشت: نمی‌توان بحث ممنوعیت را مطرح کرد بلکه باید در خصوص دستفروشان به موضوع ساماندهی پرداخت.
به گزارش ایرنا اعضای شورای اسلامی شهر تهران امروز با 12 رای موافق و هفت رأی مخالف کلیات طرح «ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون پایتخت» را تصویب کردند.
تهرام/7244// 1008
کد N2086638