همایون غنی زاده: از پذیرفتن این جایزه معذورم!

جشنواره فیلم فجر, سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر, اهالی رسانه, اختتامیه جشنواره فیلم فجر, همایون غنی زاده, سیمرغ

همایون غنی‌زاده برنده جایزه نگاه نو از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر شد، اما این جایزه را نپذیرفت!

به گزارش فاطمه چشمی خبرنگار آفتاب : متنی که یک مهاجر افغان، به جای همایون غنی‌زاده روی سن اختتامیه جشنواره سی‌وهفتم خواند:

اسم من خیال محمد است. نزد آقای غنی زاده کار می کنم من یک مهاجر افغانستانی هستم .از ایشان خواستم اگر توانست امروز از مشکلات مهاجران افغانستانی بگوید و بگوید که زندگی درد دارد. ایشان از من خواست به جای ایشان اینجا حاضر شوم و خودم از مشکلات مهاجران بگویم و بگویم زندگی درد دارد. در راه فکر کردم مگر مشکلات ما را همه نمی دانند؟ مشکلات تحصیلی، دانشجویی، امتیازات حقوقی و اجتماعی اما خود مردم ایران مگر مشکلات کم دارند؟
برای همین دیگر نیکو نیافتم در این شرایط گله کنم .امروز باید فقط حرف های خوب بزنیم. می خواهم از این فرصت استفاده کنم و مردم ایران را سپاس گویم. امروز که آفتاب امید در افغانستان دمیدن گرفته ما مردم افغانستان به پاس سال های میزبانی شما برایتان آرزوی عبور از مشکلات و بحران ها می کنیم. امید که رنگ آرامش دوباره به کشور بازگردد.

سپس خیال محمد نامه ای از همایون غنی زاده کارگردان برگزیده نگاه نو  خواند با این متن:
نامه ای از همایون غنی زاده که باید موفق شده باشد نگاهی نو به جشنواره تزریق کرده باشد. من که این نامه را می خوانم حاکی از آن است که این اتفاق رخ داده.

لذا با ابراز خرسندی از ایجاد فرصت حضور در جشنواره امسال اینجانب همایون غنی زاده از پذیرفتن این جایزه معذورم، امید که در دوره های دیگری کارگردان مقبول تری برای جشنواره باشیم.


کد N2085922