راه‌اندازی پارک علم و فناوری دانشگاهی در گرجستان

فناوری

​رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان گفت: هیات اعزامی از سوی پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان به کشور گرجستان با امضای موافقت‌نامه‌ای با دانشگاه آزاد تفلیس، پارک علم و فناوری دانشگاهی راه‌اندازی می‌کند.

به گزارش ایسنا، مجتبی شهیدی افزود: پیرو بازدید هیاتی ازسوی دانشگاه آزاد تفلیس از پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان در ماه گذشته و دعوت از رئیس این پارک برای بازدید از دانشگاه مذکور و انجام همکاری‌های علمی و فناورانه، هیاتی به منظور بررسی چگونگی همکاری‌های دو طرف و امضای موافقت‌نامه همکاری بین پارک مذکور با دانشگاه آزاد تفلیس به پایتخت گرجستان اعزام و به دنبال بازدید از دانشگاه مذکور و بررسی موضوعات مورد توافق در دیدارهای رفت و برگشت، هیات‌ها پس از انجام توافقات مورد بحث، متن موافقت‌نامه مورد نظر را در حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان و در محل دانشگاه آزاد تفلیس با رئیس این دانشگاه امضا کردند.

وی ادامه داد: این رویداد مهم ملی، آغازی است برای حضور و تجلی توانمندی‌های فناورانه متخصصان ایرانی در خارج از کشور، به‌ویژه کشورهای همسایه و در حال توسعه که علاقه‌مند به بهره‌مندی از فناوری‌های نوین کشور ما است.

این مسئول یادآور شد: ما طبق این موافقت‌نامه نسبت به صدور و ارائه خدمات تخصصی اقدام می‌کنیم و از نیروهای توانمند زنجانی جهت راه‌اندازی پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد تفلیس استفاده خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: زمینه‌های همکاری متنوعی بین دو طرف از جمله ایجاد مرکز رشد و نوآوری به صورت بین‌المللی، برگزاری کنفرانس‌های علمی، مباحث پژوهشی، رویدادهای استارتاپی، تبادل تیم‌های فناوری، راه‌اندازی نمایشگاه‌های دائمی و فصلی محصولات دانش‌بنیان، به امضا رسیده که تلاش خواهیم کرد با توجه به اینکه طرف گرجستانی ما برای اجرایی شدن این توافق، ساختمان مجزایی را در اختیار طرف ایرانی قرار داده است، در زمان کمتری عملیات اجرایی این توافق را آغاز کنیم. [span dir='LTR']


انتهای پیام
کد N2029382