از وعده زمین تا یک آپارتمان نیمه کاره؛

ماجرای طلب ۶۰۰ میلیونی رکابزنان شهرداری تبریز به کجا رسید؟

ورزشی

باشگاه شهرداری تبریز وعده پرداخت طلب رکابزنان این تیم را از اهدای زمین به آپارتمان نیمه کاره‌ای تغییر داده که به نظر می‌رسد نه فروش می‌رود و نه به زودی آماده خواهد شد!

به گزارش خبرنگار مهر، تیم دوچرخه سواری باشگاه شهرداری تبریز بعد از تیم پتروشیمی تبریز یکی از برترین تیم های این رشته ورزشی در بخش جاده و در آسیا بود اما چند ماه قبل با اعلام مسئولان این باشگاه فعالیت های آن تعطیل شد. مسئولان شهرداری تبریز اعلام کردند که دیگر قصد تیم داری در ورزش را ندارند اما ظاهرا این مسئله تنها روی بحث تیم دوچرخه سواری تاثیر گذاشته تا تنها تیم مطرح آذربایجان در این رشته منحل گردد.

انحلال تیم دوچرخه سواری شهرداری تبریز در شرایطی رخ داده که رکابزنان از سال ۲۰۱۶ (دو فصل قبل) از این باشگاه طلب دارند و قرار بر این بود تا شهرداری در قبال این طلب به آنها زمین بدهد اما وعده زمین به وعده تخصیص یک آپارتمان نیمه کاره تغییر کرده است!

ناصر هوشیار سرپرست فنی تیم دوچرخه سواری شهرداری تبریز در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: باشگاه شهرداری از سال ۹۵ با رکابزنان تسویه حساب کامل نکرده است. طلب اعضای کامل تیم دوچرخه سواری شهرداری تبریز در این سال نزدیک به ۶۰۰ میلیون تومان است که بابت آن قرار بود زمینی بدهند اما در حال حاضر در ازای کل آن یک واحد آپارتمان پیش فروش  به ارزش ۴۰۰ میلیون تومان جایگزین آن شده است. طبق توافق اعضای تیم و براساس قانون باید این آپارتمان تنها به نام یک نفر بود که این واحد به نام سعیدصفرزاده خواهد شد تا وی با فروش آن طلب رکابزنان را بدهد.

وی ادامه داد: این آپارتمان نیمه کاره و تنها به صورت پیش فروش است و کار ساخت آن نیز توسط پیمانکار رها شده و به نظر می رسد که تکمیل آن شاید ۱۰ سال دیگر هم طول خواهد کشید. با این حساب می شود گفت ما هیچ چیزی دریافت نکرده ایم و آپارتمان روی دستمان مانده است. تقریبا دوماهی می شود که این مسئله مطرح شده و صفرزاده هر روز پیگیر این مسئله است و به شهرداری می رود اما این موضوع حل نشده است.

سرپرست فنی تیم دوچرخه سواری شهرداری تبریز بیان کرد: چنانچه این واحد تکمیل و به فروش برسد تنها بخشی از طلب قراردادهای تیم از سال ۲۰۱۶ است و ۲۰۰ میلیون آن باقی خواهد ماند. در مورد قرارداد و طلب بچه ها از سال  ۲۰۱۷ هم که اصلا صحبت نمی کنند!

هوشیار خاطرنشان کرد: تیم دوچرخه سواری تبریز تمام شده و کلا تعطیل شده است. باشگاه تنها روی والیبال و فوتبال سرمایه گذاری کرده است. البته مطمئنا وقت انتخابات که باشد همه می آیند و می گویند ما ورزشی هستیم!

وی تصریح کرد: دوچرخه سواری آذربایجان قبلا تیم پتروشیمی تبریز را هم داشت که تیم بسیار عالی بود اما این تیم هم یکباره تعطیل شد و حالا شهرداری هم تعطیل شده است. متاسفانه واقعیت این است که ما در ورزش یا در حد عالی هستیم و به نقطه ۱۰۰ می رسیم یا اینکه یک باره صفر می شویم و این طور نیست که با ۵۰ درصد ظرفیت به کار خود ادامه دهیم. متاسفانه اگر بروید  بررسی کنید یک والیبالیست شهرداری که شاید اصلا بازی هم نکند قراردادشان ۵۰۰ میلیون تومان است اما هزینه کل تیم ما که بهترین تیم آذربایجان و از بهترین تیم های قاره آسیا بود این مبلغ بود.

قادر میزبانی کاپیتان تیم دوچرخه سواری شهرداری تبریز نیز در این باره به خبرنگار مهر گفت: تخصیص این آپارتمان هنوز قطعی نیست و تنها وعده است. این واحد پیش فروش است و معلوم نیست چه زمانی آماده شود و تحویل آن تنها در حد حرف است. صفرزاده به نمایندگی از تیم دنبال این موضوع است اما به نظر می رسد که این مسئله  روی هوا است و تنها روی کاغذ مطرح شده است.

وی بیان کرد: این آپارتمان بخشی از طلب سال ۲۰۱۶ تیم دوچرخه سواری شهرداری تبریز است و باز هم ۲۰۰ میلیون آن باقی می ماند. در سال ۲۰۱۹ هم که اصلا تیم نداریم. این وضعیت دوچرخه سواری آذربایجان است، قبلا پتروشیمی بود که داغان شد و الان شهرداری تبریز هم با این شرایط ۱۰۰ درصد منحل شده است!

کد N2029292