سفری از جزایر رویایی دریای آندومان تا ونیز شرق

تور چین, تور تایلند, تور مالزی, جاذبه های توریستی چین, جاذبه های توریستی مالزی, جاذبه های توریستی تایلند, جاذبه های توریستی, تور لحظه آخری, قصر شیرین

حداقل سالی یکبار به جایی سفر کنید که هیچگاه قبلا نرفته بودید ، تا به خود امکان شناخت دنیایی از نا شناخته ها را بدهید .

حداقل سالی یکبار به جایی سفر کنید که هیچگاه قبلا نرفته  بودید ، تا به خود امکان شناخت دنیایی از نا شناخته ها را بدهید . این گونه است که احساس نشاط ، قوه تخیل و امید و سرزندگی در شما رشد می یابد . اگر به دنبال مقصدی برای گشت و گذار هستید ، میتوانیم چند جاذبه گردشگری ارزشمند را در آسیای شرقی با هم بررسی کنیم .شاید  راحت تر بتوانید مقصد خود را انتخاب کنید .با ما همراه شوید .
پارک ملی پنانگ مالزی

سرزمین رویایی پنانگ جزیره ای رویایی در دریای اندامان و متعلق به خاک مالزی است که به سبب سرگرمی های متنوع و سواحل فوق العاده آن هرساله میزبان خیل عظیمی از گردشگران تور مالزی از سراسر دنیاست.

یکی از مناطق دیدنی پنانگ که حتما باید در برنامه سفر خود قرار دهید، دیدن از پارک ملی پنانگ است.

این پارک شگفت انگیز با مساحت 1200 هکتار به عنوان کوچک ترین پارک ملی این کشور در 30 کیلومتری از بخش شمالی پنانگ واقع شده است.


مجموعه کاملی از پوشش گیاهی متنوع پنانگ و انواع جانوران نادر ساکن جزیره را می توانید در این پارک از نزدیک ببینید. مسیرهای پیاده روی و جنگل نوردی با بهترین چشم اندازها از طبیعت بکر، همواره مورد علاقه عکاسان و طبیعت دوستان بوده است.

یکی از صحنه های فوق العاده این پارک را باید در ماه های سپتامبر تا آوریل نظاره کرد. پرواز همزمان هزاران پرنده مهاجر در آسمان این منطقه یکی از زیباترین مناظری است که در این پارک خواهید دید. این پارک مکانی برای اقامت موقت گونه های بسیار زیبا و نادر پرندگانی همچون Burung Kuak،Lang Merah ،Lang Siput ،Pucung Keladi ،Punai Tanah ،Punai Gading و Takor Tembaga است.

یکی از گونه های نادر حیوانی که در این پارک به آن برمیخورید، لاکپشت دریایی Chelonia Mydas و نیز لاکپشت زیتونی Lepidochelys Olivacea است که در بخش هایی ازسواحل غربی این پارک در لابلای صخره ها زندگی می کنند و در ماه های آوریل که زمان زاد ولدشان است بیشتر نمایان می شوند.

پارک ملی پنانگ به نوعی طراحی شده که به راحتی و بدون راهنما می توانید از همه مناطق آن بدون ایجاد مشکلی دیدن کنید. مسیرهای پیاده روی و تابلوهای راهنما در این پارک به خوبی راهنمای گردشگران است. از سویی مساحت پارک آنچنان زیاد نیست که خطر گم شدن را احساس کنید. پس با خیال راحت از این شگفتی طبیعت لذت ببرید.

سواحل زیبا و آرام این پارک همچون سایر سواحل پنانگ مکانی فوق العاده برای آفتاب گرفتن و استراحت در هوای تمیز این منطقه است. در این سواحل تنها صدایی که به گوش شما می رسد، خروش آب ها بر روی شن-های سفید و آواز پرندگان و نیز پرواز نسیم در لابلای درختان است. باید بگویم که این لحظات برای هر فردی شدیدا مورد نیاز است. پس از دیدن این جزیره و پارک فوق العاده غافل نشوید.

روستاهای بومیان این محله خود یک جاذبه توریستی است. خانه های همسان چوبی که به زیبایی طراحی شده اند و مکانی برای پذیرایی از گردشگران و چشیدن غذاهای محلی است. بومیان این منطقه به گرمی از مهمانان خود استقبال می کنند.

یکی از دیدنی های معروف این پارک فانوس دریایی است که به عنوان یک اثر تاریخی در منطقه پنانگ مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد. در واقع این پارک اولین پارک حفاظت شده در تمام مالزی است که در سال 1980 برای حراست از گونه های نادر و ارزشمند گیاهان و جانوران به یک پارک ملی تبدیل شد.

برای رفتن به پارک ملی پنانگ باید از جرج تاون سوار اتوبوس شوید و در انتهای جاده باتوفرینگی پیاده شوید. از ایستگاه اتوبوس تا ورودی پارک تنها چند دقیقه فاصله است که باید پیاده طی کنید. فراموش نکنید پارک ساعت 9 صبح بروی عموم باز می شوید و تا ساعت 16 امکان گشت و گذار در آن وجود دارد. پس برای استفاده از تمام وقت خود صبح زود به سمت پارک حرکت کنید.

"لی جی آنگ" ونیز شرق

شهر رویایی "لی جی آنگ" یکی از زیباترین شهرهای جهان در چین است که باید ببینید پیش از آنکه حسرت دیدنش برایتان بجا بماند. این شهر تاریخی بی شباهت به ونیز ایتالیا نیست و به همین دلیل لقب ونیز شرق را به خود گرفته است. شهری که کوچه و خیابان هایش را باید با قایق پیمود!  لی جی آنگ در میان کوهستان های بلند بخش جنوبی سرزمین اژدها با جنگل های انبوه و سرسبز با همه زیباییهایش دلبری می کند. اگر به دنبال سوژه های عکاسی و بخصوص (reflection photography) هستید، این شهر با مناظر بی نظیرش حسابی شما را حیرت زده و سرگرم می کند.


لی جیانگ را می توان به دو بخش تقسیم بندی کرد. بخش بازسازی شده مدرن و بخش تاریخی!

قسمت مدرن آن با آسمان خراش ها غول پیکر و با ظواهر عجیب شبیه به سایر شهرهای امروزی چین است و اما بخش تاریخی آن به راستی ارزش دیدن و لذت بردن را دارد. در بخش روستایی لی جیانگ قدیم بناها با سبک معماری سنتی چینی ساخته شده اند و با قدمت بسیار دیرینه مورد توجه مشتاقان آثار و ابنیه تاریخی قرار می گیرند. پل های سنگی و کانال های موجود در این بخش با ظرافت هنرمندانه ای طراحی و ساخته شده اند که با وجود گذشت قرن ها، هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرند . محل رفت و آمد بازدید کنندگان و مردم محلی هستند. اگرچه بخش زیادی از لی جیانگ دچار تغییرات و ساخت و سازهای امروزی قرار گرفته است، اما همچنان بخش تاریخی آن طرفداران زیادی را از میان گردشگران تور چین به سمت خود جذب می کند.

گذر رودخانه از کنار منازل و درون کوچه ها و خیابان های لی جیانگ این شهر را به شهری تاریخی و منحصربفرد تبدیل نموده است. برای عبور و مرور راحت تر به بخش های مختلف شهر باید مسیر سنگ فرش ها را دنبال کنید و از روی پل های سنگی عبور کنید. تعداد 350 پل در لی جیانگ این شهر را دیدنی تر ساخته است. در گوشه و کنار شهر آب انبارهایی خواهید دید که قدمت آن ها به قرن ها می رسد این چرخ ها در طول شبانه روز مشغول چرخیدن هستند که نمای خاصی به منظره سنتی این شهر بخشیده اند. این بخش از شهر به دلیل کاربرد توریستی بودنش مملو از کافه ها، رستوران ها و هتل هایی است که در ساختمان های بسیار زیبای باستانی مشغول به فعالیتند و به گرمی از گردشگران استقبال می کنند.

در مورد ویژگی های آب و هوایی این شهر می توان گفت با توجه به کوهستانی بودن منطقه در طول روز هوای آفتابی و شب ها منتظر هوایی سرد باشید. البته وجود انبوه درختان و فضای سبز در این شهر هوایی بسیار پاکیزه به این ناحیه بخشیده است. در هر فصلی که به این شهر سفر کنید، با مناظری فوق العاده و دیدنی مواجه می شوید. در روزهای بهاری آواز پرندگان از لابلای شاخه های پر شکوفه و رنگارنگ درختان یک لحظه قطع نمی شود. در تابستان هوایی معتدل دارد که گرمای روزهایش را کمتر احساس می کنید و می توانید پس از دیدن از آثار تاریخی در دل جنگل های سرسبز قدم بزنید. روزهای پاییزی این شهر قابل توصیف نیست. ترکیب بی نظیری از رنگ ها را در این ناحیه خواهید دید. مناظر هزار رنگ این شهر در پاییز بیشترین تعداد توریست در طول سال را به خود دیده است. و اما زمستان و برف هایش! لی جیانگ در فصل زمستان هم جذاب و دیدنی است!

بازار سنتی لی جیانگ از جذابیت های ویژه ی این شهر است که نباید آن را از دست داد. خیابان های کم عرض با سنگ فرش های بسیار قدیمی و غرفه های ساده و سنتی از از سوژه های ناب عکاسی هستند. در این قسمت می توانید خوراکی های متنوع و دوست داشتنی را از مردم محلی خریداری کنید و از خورد آن ها لذت ببرید. همچنین صنایع دستی که در این بخش به فروش می رسند بسیار جذاب و دیدنی هستند که می توانید به عنوان سوغاتی و یادگاری از این شهر خریداری کنید.

مراکز خرید ارزان قیمت در بانکوک

تایلند یکی از کشورهایی است که غالب درامدهای خود را از صنعت گردشگری کسب می کند. این کشور سالیان متمادی است که در این زمینه فعالیت های چشم گیری دارد. هزینه های سفر و گردشگری در تایلند به نسبت سایر کشورهای توریست پذیر پایین تر و برای اقشار مختلف جامعه مناسب و بصرفه است.

علاوه بر دیدنی های سرگرم کننده و بسیار متنوع این سرزمین و طبیعت و جزایر بکر آن، گشت و گذار در فروشگاه های بزرگ این کشور هم خالی از لطف نیست. در واقع قیمت  مناسب اجناس مختلف در مراکز خرید باعث شده است بسیاری از افرادی که بانکوک را از میان گزینه ای تور تایلند برای گذراندن تعطیلات انتخاب می کنند، با حجم بالایی از خریدهای مختلف به مقصد خود برگردند.


در ادامه معروف ترین مراکز خرید بانکوک، پایتخت تایلند را به شما معرفی می کنیم تا در خریدهای خود حداقل اتلاف وقت را داشته باشید.

Pak Khlong:

بازار معروف گل در بانکوک است که در آن می توانید متنوع ترین گل های محصول این کشور را با قیمت های باور نکردنی خریداری کنید!

حتی اگر قصد خرید کردن هم ندارید از این بازار دیدن کنید. در گذر از این بازار روحتان تازه می شود.

بازار چاتوچاک:

بازارچه ای مملو از غرفه های اجناس سفالی، ظروف سرامیک و سنگ های قیمتی استکه برای همه بخصوص افرادی که به دنبال خرید سوغاتی هستند، جذاب و دیدنی است. این بازار باب طبع علاقه مندان به عکاسی هم هست! چاتوچاک از آن دسته بازارهایی است که شما را با جیب های خالی و دستهایی پر از اجناس پر زرق و برق و غیر ضروری روانه می کند. این بازار انباری ازمتنوع ترین اجناسی است که تا بحال دیده اید.

میدان سیام با خیل عظیمی از دست فروش ها و نیز مرکز خرید MKB یکی از بهترین و ارزان ترین مراکزی است که در بانکوک مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. اغلب اجناسی که در این بازار یافت می شود، کیف، کفش و پوشاک است. البته غرفه های فروش ابریشم های رنگارنگ و معروف تایلندی را هم در این بازار می توانید پیدا کنید.

Panthip Plaza: میدان Panthip Plaza صاحب یکی از بازارهای انحصاری و مورد اعتماد لوازم الکترونیک است. در مرکز خرید Fortune Town می توانید جدیدترین محصولات عرضه شده به بازار را با قیمت های بسیار عالی و منصفانه خریداری کنید.

Talad Rot Fai: بازار Talad Rot Fai یکی دیگر از مراکز خریدی است که در آن می توانید اجناس مورد علاقه خود را با قیمتی کمتر از قیمت واقعی خریداری کنید. سایبان های رنگارنگی که بر روی غرفه ها کشیده شده است، این بازار را  بسیار جذاب و دیدنی نموده است. شب های Talad Rot Fai بسیار شلوغ تر و پرهیاهو تر از روزهایش است. این بازار یکی از قدیمی ترین بازارهای تایلند است که در آن بیش از 2000 مغازه مشغول به فعالیتند. یکی از جذاب ترین اجناس این بازار انواع عتیقه ها از لوازم تزئینی تا انواع مختلف اتومبیل های قدیمی است.

پراتونام: بازاری برای خریدهای عمده! این بازار بخصوص برای افرادی که عاشق خرید لباسند، بسیار جذاب خواهد بود. چانه زدن در اینجا را فراموش نکنید. این بازار یکی از ارزان ترین مکان های فروش پوشاک در تایلند است. به طوری که می توانید با قیمت حتی چند دلار خریدهای باور نکردنی داشته باشید.

Union Mall: مجتمع تجاری ارزان و مناسب برای افراد با درامدهای مختلف! این مرکز به نسبت سایر مراکز خرید تایلند بزرگتر و خلوت تر است. از این رو می توانید با دقت و تمرکز کافی در آن خرید کنید. غرفه های این مجتمع دارای اجناس منحصر به فردی هستند که در سایر بازارهای تایلند کمتر به چشم می خورند. در ضمن ساختمان این مجتمع به زیبایی طراحی شده است و بطور کلی یک مکان فوق العاده برای گذران وقت و خرید است.

ویکتوری مانیومنت: بازاری که علاوه بر اجناس با کیفیت، قابل اعتماد و ارزان قیمتی که در آن به فروش می-رسد، کافه های دنج و دلنشینی هم دارد که روزانه محل دورهمی های مردم زیادی هستند. این بازار یکی از قطب های بزرگ تجاری بانکوک است و از این رو اجناسی با قیمت های باور نکردنی در آن پیدا می شود.
کد N2006180