فصل جدید «خندوانه»

خندوانه ,رامبد جوان ,پژمان بازغی ,مجریان تلویزیونی

«خندوانه»، «کودک‌‌شو» و «صبح جمعه با شما» از هفته آینده با پایان ایام محرم و صفر به رادیو و تلویزیون برمی‌گردند.

آفتاب: به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، همزمان با آغاز ماه ربیع‌الاول برنامه‌های طنز تلویزیونی و رادیویی به کنداکتور رسانه‌ملی برمی‌گردند. فصل جدید برنامه «خندوانه» که روز چهارشنبه بیست و سوم آبان‌ماه به همان روال گذشته سه روز در هفته (از چهارشنبه تا جمعه) ساعت 23 روی آنتن شبکه نسیم می‌رود. برنامه‌ای که قرار است با اضافه شدن آیتم جشنواره‌ای تئاتر یک حال و هوای هنری‌تری به خودش می‌گیرد. فصل سوم برنامه «کودک‌شو» هم با تغییراتی در تیم کارگردانی و بازی‌ها از روز شنبه تا چهارشنبه ساعت 21 روی آنتن شبکه نسیم می‌رود.

مجموعه «شرایط خاص» هم بعد از پایان سریال «حوالی پاییز» بعد از مدت‌ها به کنداکتور شبکه سوم سیما می‌رسد. چرا که کارگردان این مجموعه تلویزیونی چندی پیش گفته بود که تدوین نهایی کار به سرانجام رسیده و طبق برنامه‌ریزی‌ها در ایام شادی اهل‌بیت(ربیع‌الاول) روی آنتن خواهد رفت. در این سریال تلویزیونی که با بیش از 110 لوکیشن اصلی و فرعی در تهران و حومه جلوی دوربین رفته، کامبیز دیرباز، بهرام افشاری، پروانه معصومی، نادر سلیمانی، سیروس گرجستانی، کاظم سیاحی، مریم سعادت، سوگل قلاتیان، معصومه رحمانی، صحرا اسدالهی، مصطفی ساسانی، وحید آقاپور، اسدالله یکتا و شهره سلطانی ترکیب بازیگران سریال تلویزیونی «شرایط خاص» را تشکیل می‌دهند.

صدای طنز در شبکه‌های رادیویی شنیده می‌شود

شبکه‌های رادیویی از شبکه صبا به عنوان شبکه اصلی طنز تا رادیو ورزش در روزهای هفته با تولید و پخش برنامه‌های طنز لحظات مفرحی را برای شنوندگان فراهم می‌کنند که به قرار زیر است:

رادیو ایران و «صبح جمعه با شما»

حمیدرضا افتخاری مدیر گروه ورزش و تفریحات رادیو ایران با اعلام این خبر که از  اولین جمعه ماه ربیع الاول «صبح جمعه » با شما ساعت 9:30 تا 11:30 به تهیه کنندگی ساجد قدوسیان پخش می‌شود،گفت:در دوماه محرم و صفر که «صبح جمعه با شما» از آنتن این شبکه رادیویی پخش نمی‌‌شد، جلسه‌های زیادی در دو حوزه نویسندگی و موسیقی برای آسیب‌شناسی برنامه برگزار شد که ان‌شاالله مردم نتایج آن را از روی آنتن می‌شنوند.

افتخاری با اشاره به اضافه شدن بخش «تعاملی» در برنامه گفت: در این بخش مخاطبان طی تماس با برنامه  با یکی از شخصیت‌های برنامه که اعلام شده، صحبت می‌کنند.

وی به شخصیت جدید «مکرر» با بازی علیرضا جاویدنیا اشاره کرد و افزود: نه تنها شخصیت‌های جدیدی به برنامه اضافه می‌شنوند  بلکه آیتم‌های جدیدی نیز طراحی شده است که به تدریج در دل برنامه جا می‌گیرند.

مدیر گروه ورزش و تفریحات رادیو ایران گفت: تیم نویسندگی «صبح جمعه با شما» 11 نفر بودند که متاسفانه با درگذشت مرحوم صادق عبداللهی تیم 10 نفره به کار خود ادامه می‌دهد، که به زودی سرپرست نویسندگان انتخاب می‌شود.

وی  تصریح کرد: اولین برنامه «صبح جمعه با شما» بعد از دوماه محرم و صفر در گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم عبداللهی پخش می‌شود.

رادیو جوان در خط آزاد

این شبکه رادیویی با تهیه چهار برنامه ترکیبی نمایشی به موضوعات اجتماعی نگاهی طنز‌گونه دارد. طنز اجتماعی- نمایشی «این منم» جمعه ها ساعت 9:30 صبح به تهیه کنندگی عباس پیری پخش می‌شود .«دو کلمه حرف یواش» که از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 صبح به تهیه کنندگی رضا ساکی پخش می‌شود ، برنامه‌ای با لحن کمدی است که به مشکلات روز جامعه و جوانان اشاره می‌کند.

دو برنامه «راهکار» که از شنبه تا چهارشنبه ساعت  14 به تهیه کنندگی حسین صنوبری و «خط آزاد» به تهیه کنندگی شکوفه موسوی و حامد مرادیان  ساعت 19 میهمان خانه‌هاست، برنامه‌ای مفرح به زبان طنز با نقد اتفاقات روز جامعه است.

رادیو صبا هر بامداد و شامگاه

«صبح صبا» برنامه ترکیبی نمایشی است که شنبه تا چهارشنبه  با تهیه کنندگی ملیحه مرادی جعفری و مژده آقا محمدی  از ساعت 8 صبح در راستای آگاهی بخشی، نشاط آفرینی و ایجاد لحظاتی شاد برای مخاطبان  در قالب بخش‌های متفاوت  و متنوع  در برنامه: مسابقه تلفنی، گزارش مردمی، شوخی با اخبار، روایات و قطعات کوتاه طنزتهیه و پخش می‌شود.

برنامه  عصرگاهی شاد «عصر صبا» با تهیه کنندگی سجاد کلبادی نژاد  با رویکرد معرفی مشاغل و معرفی جاذبه‌های دیدنی ایران، دارای بخش‌های عصر سفر، عصر مسابقه، عصر زندگی  و ... می‌باشد. معرفی مشاغل به روز جامعه توسط گزارشگر برنامه از ویژگی‌های منحصر به فرد عصر صباست که مخاطبان برنامه می‌توانند با تماس تلفنی یا پیامک در این برنامه تعامل داشته باشند.

رضا عزتی تهیه کننده برنامه «صباهنگ»چند ترانه(پاپ، سنتی و محلی) پخش می کند و در نهایت توسط مخاطبان بهترین ترانه انتخاب می‌شود. سرگرمی و شناخت مخاطب با ترانه‌های جدید از مهمترین اهداف این برنامه می‌باشد. «صباهنگ» از شنبه تا پنج شنبه ساعت 18 پخش می‌شود.

مسابقه پیامکی «همپای‌صبا» دارای بخش‌های هنری، فرهنگی و اطلاعات عمومی می‌باشد که مخاطبان می‌توانند پاسخ‌های خود را به وسیله پیامک به عوامل برنامه برسانند. «همپای صبا» به تهیه کنندگی محسن جواهری شنبه تا چهارشنبه ساعت 14:30 پخش می‌شود.

رادیو تهران و هشتتگ تهران

«هشتتگ تهران» روزهای جمعه از ساعت 13:30 تا 14:30 با رویکرد طنز فانتزی نگاهی به فضای مجازی دارد. همچنین دو گروه برنامه‌ساز با تهیه‌کنندگی میثم عبدی و امیر بنی‌هاشمی مسابقه پرهیجان و شاد «صفر 21 » را از شنبه تا پنج شنبه ساعت 16 به مدت یک ساعت روانه آنتن می‌کند. «با شما صبح جمعه» صبح‌های جمعه به تهیه کنندگی اعظم السادات ابراهیمی از ساعت 7 تا 8:30 صبح گلچین برنامه‌های طنزی است که صبح ها‌ی جمعه از آنتن این شبکه رادیویی پخش شده است.

همچنین «تهرانک» و «ترانک» به تهیه کنندگی نیما نعمتی زاده شنبه تا پنج شنبه رویکردی فانتزی و شاد دارد.«ترانک» ساعت 6 صبح و «تهرانک» 15:30 به مدت نیم ساعت شنیده می‌شود.

رادیو پیام  و آوا همراه مخاطبان

رادیو پیام و رادیو آوا  با پخش ترانه‌های شادو موسیقی ‌های متناسب نه تنها لحظات شاد و مفرحی را به وجو د می‌آورند، بلکه همراه مخاطبان خواهند بود.

افتخاری دیگر برنامه ‌های طنز این شبکه رادیویی را  «کوی نشاط» با تهیه‌کنندگی مهدی ساعی پنج‌شنبه‌ها ساعت 9 تا 10:30 صبح و مجله رادیویی «دوصفر طنز» با تهیه‌کنندگی احسان زارع پنج شنبه ‌ها ساعت 20 شب  و «جارچی» گلچین برنامه ‌های «صبح جمعه با شما» دانست که شنبه تا چهارشنبه ساعت 10:10 صبح به مدت 10 دقیقه پخش می‌شود. ضمن اینکه تکرار «صبح جمعه با شما» ساعت 19 روزهای جمعه پخش می‌شود.


کد N2002858